Inwestycje

Dalkia Polska Solutions ma nowego prezesa

Dalkia Polska Solutions ma nowego prezesa
Dalkia Polska Solutions ma nowego prezesa Spółka chce wzmocnić swoją pozycję na rynku instalacyjnym, a także wspierać polski przemysł we wdrażaniu ekologicznych rozwiązań energetycznych Dalkia

Dalkia Polska Solutions ma nowego prezesa
Spółka chce wzmocnić swoją pozycję na rynku instalacyjnym, a także wspierać polski przemysł we wdrażaniu ekologicznych rozwiązań energetycznych

Dalkia Polska Solutions, wchodząca w skład grupy Dalkia Polska (należącej do francuskiej grupy EDF), ma nowego prezesa. Stanowisko to objął od lat związany z Grupą Marek Zdanowicz. Nowy prezes zapowiada dynamiczny rozwój i wzmocnienie pozycji spółki na rynku obiektów komercyjnych w zakresie projektowania oraz wykonawstwa instalacji sanitarnych, elektrycznych i automatyki. Do zarządu spółki została także powołana Agnieszka Nocuń, obecna dyrektor finansowa. Firma intensywniej niż dotychczas będzie wspierać sektor przemysłowy w unowocześnianiu instalacji energetycznych, wdrażając rozwiązania, zmierzające do zmniejszenia zużycia energii i emisji CO2, a także wykorzystywania alternatywnych i odnawialnych źródeł energii.

Dalkia Polska Solutions zajmuje się kompleksowym projektowaniem, budowaniem oraz utrzymywaniem instalacji technicznych w budynkach publicznych, komercyjnych i przemysłowych. Świadczy też usługi budowy i aranżacji powierzchni typu fit-out w systemie design & build. Spółka zatrudnia ponad 80 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Zrealizowała ponad 2000 projektów. Świadczy usługi na terenie całej Polski oraz za granicą (Litwa, Wlk. Brytania, Niemcy, Francja, Czechy, Arabia Saudyjska, Tajwan, USA). Firma zaprojektowała i wykonała między innymi instalacje elektryczne i niskoprądowe oraz teletechniczne dla szeregu rozpoznawalnych budynków biurowych w Warszawie, Łodzi i Katowicach (m.in. biurowce .KTW, Rondo 1, The Warsaw Hub). Spółka dostarcza swoim klientom nowoczesne i efektywne systemy zarządzania infrastrukturą obiektu, umożliwiające jego optymalne użytkowanie oraz racjonalne wykorzystanie energii. Spółka Dalkia Polska Solutions świadczy także usługi na rzecz wysoce wymagających obiektów sportowych (Stadion Narodowy, Arena Gdańsk, Akademia Piłkarska Legia).

Mój cel to umocnienie pozycji spółki na rynku obiektów komercyjnych w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji sanitarnych, elektrycznych i automatyki. Biurowce czy kompleksy sportowe w trudnym czasie pandemii jeszcze bardziej potrzebują przemyślanych i efektywnych rozwiązań w zakresie instalacyjnym. W dobie ograniczania interakcji społecznych ułatwiają one zdalne zarządzanie infrastrukturą i łatwe dostosowanie obiektu do zmieniającego się natężenia ruchu użytkowników. Z drugiej zaś strony chcemy stać się partnerem zakładów przemysłowych w Polsce, towarzysząc im w działaniach na rzecz transformacji energetycznej, poprzez proponowanie i realizację rozwiązań zmierzających do zmniejszenia zużycia energii oraz emisji CO2. Taka oferta ma zwiększyć wydajność energetyczną naszych klientów, a także ułatwić wdrażanie instalacji bardziej ekologicznych. – komentuje Marek Zdanowicz, nowy prezes Dalkia Polska Solutions.

A to już wiesz?  Przychody Miraculum w marcu wyższe o 9 proc. r/r

Marek Zdanowicz od lat jest związany z grupą Dalkia Polska, w której pełnił funkcje m.in. szefa działu prawnego oraz dyrektora sprzedaży i marketingu. Wcześniej zdobywał doświadczenie w zarządzaniu spółkami zależnymi grupy Dalkia. Jako CEO kierował jej spółkami w Polsce (Dalkia Szczytno) oraz w Rumunii (Dalkia Termo Iaşi). Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.

Dalkia na świecie
W 2014 r. Dalkia dołączyła do grupy EDF i jako lider usług energetycznych stała się kluczowym partnerem w transformacji energetycznej we Francji. W ramach dalszego rozwoju, spółka rozpoczęła ekspansję zagraniczną, w pierwszej kolejności, na rynkach usług energetycznych Wielkiej Brytanii, Polski, USA i Rosji. Dziś Dalkia jest obecna w ośmiu krajach i zatrudnia łącznie około 16 600 pracowników.

Dalkia w Polsce
W 2014 roku Dalkia utworzyła w Polsce swoją spółkę zależną – Dalkię Polska sp. z o.o. W 2015 roku do grupy dołączyła spółka Dalkia Polska Energia S.A., operator zajmujący się zarządzaniem, optymalizacją i rozwojem miejskich sieci ciepłowniczych w regionie konurbacji śląsko-dąbrowskiej. W 2017 roku Dalkia pozyskała spółkę Dalkia Polska Solutions sp. z o.o., wyspecjalizowaną m.in. w inżynierii sanitarnej, elektrycznej i automatyce.
Grupa Dalkia Polska, należąca do grupy EDF, świadczy swoim klientom pełen zakres usług energetycznych: od zarządzania i optymalizację sieci grzewczych i chłodzących, wykorzystywanie lokalnych zasobów energetycznych, po usługi efektywności energetycznej budynków i instalacji przemysłowych.
Dalkia Polska i jej dwie spółki zależne zatrudniają w Polsce 391 pracowników i wypracowują obroty na poziomie 180 mln złotych rocznie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy