Elektronika

Fostex TH-909 Sapphire Blue

Fostex TH-909 Sapphire Blue
INFORMACJA PRASOWA 22 maja 2019r. Fostex TH-909 Sapphire Blue ANNIVERSARY LIMITED EDITION Po bardzo udanej limitowanej serii Sapphire Blue słuchawek TH-900 mk2, która okazała się

INFORMACJA PRASOWA
22 maja 2019r.
Fostex TH-909 Sapphire Blue
ANNIVERSARY LIMITED EDITION
Po bardzo udanej limitowanej serii Sapphire Blue słuchawek TH-900 mk2, która okazała się być bardzo popularna na rynku słuchawek zamkniętych, Fostex wprowadza analogiczną serię Sapphire Blue dla słuchawek TH-909. Te hi-endowe, otwarte słuchawki już niebawem pojawią się w tej jakże ciekawej limitowanej wersji w ilości zaledwie 100 sztuk na cały świat.
Słuchawki otwarte Fostex TH-909 posiadają musze w wykończeniu specjalnym lakierem Sapphire Blue Urushi, zamiast standardowego Bordeaux.

Najważniejsze cechy konstrukcyjne:
• Bardzo szeroki zakres dynamiki przy niskich zniekształceniach, dzięki zastosowaniu przetwornika 50mm z napędem o sile indukcji 1.5 Tesli.
• Unikalna technologia materiału membran „Biodyna”, którą może zaoferować tylko firma Fostex. Jest to specjalna mieszanka słynnej bio-celulozy oraz dodatków włókien nieorganicznych. Materiał ten posiada wyjątkowe walory brzmieniowe. Zapewnia nie tylko bogate niskie częstotliwości, czy naturalny, pełny środek pasma o znakomitej barwie. Także wysokie tonu posiadają znakomitą definicję i rozdzielczość, rzadko spotykaną w słuchawkach dynamicznych.
• Podwójna struktura materiału zabezpieczającego otwarcie muszli od tylnej strony przetworników została specjalnie zaprojektowana. Rozbija ona rezonanse oraz oferuje znakomity wygląd.
• Muszle są pomalowane specjalnym lakierem Urushi Sapphire Blue, który jest wykonany w fabryce Sakamoto Urushi Factory istniejącej od 1900 roku.
• W zestawie ze słuchawkami znajduje się odpowiedniej klasy kabel niezbalansowany z miedzi OFC o czystości 7N (99.99999%).
• Można także dokupić specjalnie przewidziany dla tych słuchawek kabel zbalansowany, który także korzysta z miedzy OFC 7N.
• Wtyczki przewodów oraz gniazda na nie w słuchawkach korzystają z rodowanych powierzchni, posiadających wysoką twardość, odpornych na rysy i korozję.
• Nowo skonstruowane pady posiadają poduszki o niskiej sprężystości, oferując znakomitą wygodę i doskonałe właściwości soniczne.
• Tuning brzmienia w przypadku TH-909 Sapphire Blue jest dokładnie taki sam, jak w przypadku TH-909. Identyczny jest także stojak dołączany do słuchawek.

A to już wiesz?  Kamera WiFi WIPC-301W - dodatkowa para oczu

Dane techniczne
Rodzaj słuchawek: otwarte, dynamiczne
Impedancja: 25 ohm
Skuteczność: 100 dB/mW
Moc maksymalna: 1,800 mW
Pasmo przenoszenia: 5 – 45000 Hz
Waga: około 390 gram (bez kabla)
Akcesoria: stojak, woreczek skórzany

Fostex TH-909 Sapphire Blue – edycja naprawdę limitowana
Warto także zaznaczyć, że TH-909 to edycja limitowana i jest ich tylko 100 sztuk na cały świat. Dlatego też są nie lata gratką dla wszystkich kolekcjonerów i koneserów dobrego brzmienia. Są to także jedne z nielicznych na świecie obecnie produkowanych słuchawek, jakie posiadają membrany będące bezpośrednią pochodną bio-celulozy. Na Polskę trafi jedynie 3 sztuki tego modelu.
Cena sugerowana słuchawek TH-909 Sapphire Blue w Polsce wynosi 7499zł brutto.

Dystrybutor
MIP
www.mip.bz

O Fostex
Firma Fostex założona została w roku 1973 w stolicy Japonii – Tokyo. Założycielami są panowie S. Nishimura i H. Shinohara. Siedziba od początku mieściła się w położonej na obrzeżach Tokio Akishimie, a sama firma powstała jako dział handlowy korporacji Foster, zajmującej się produkcją wysokiej klasy podzespołów głośnikowych. Europejska siedziba firmy znajduje się w Niemczech w mieście Bingen. Lata 70-te to złota era dla miłośników audio. W tym czasie powstały wyjątkowe konstrukcje, a ich twórcy rozwijają do dziś rynek audio. Jednym z liderów światowych producentów audio jest właśnie firma Fostex Electric Company.
O dystrybutorze
Firma MIP istnieje od 2002 roku. Jest wyłącznym dystrybutorem produktów marek iRiver, Fostex, Astell&kern, Cowon, Auralic, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, Ibasso, Phiaton, Takstar, Questyle Audio, Divoom, Campfire Audio, WooAudio, SMSL, IEAST, RIVA Audio i wielu innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio, słuchawek, wzmacniaczy, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.

A to już wiesz?  S.M.S.L D1 VMV – high resolution DAC

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy