Komunikacja

Nowy router FRITZ!Box 4040 Wireless AC: Współpracuje z każdym łączem

Nowy router FRITZ!Box 4040 Wireless AC: Współpracuje z każdym łączem
AVM wprowadza na rynek nowy router: FRITZ!Box 4040 już dostępny w sprzedaży Nowy router FRITZ!Box 4040 Wireless AC: Współpracuje z każdym łączem • Urządzenie może

AVM wprowadza na rynek nowy router: FRITZ!Box 4040 już dostępny w sprzedaży
Nowy router FRITZ!Box 4040 Wireless AC: Współpracuje z każdym łączem

• Urządzenie może być podłączone do dowolnego modemu kablowego, DSL lub optycznego
• Równoczesna obsługa standardu Wireless AC + N z prędkością 866 + 400 Mbit/s
• Wszechstronność połączeń poprzez gigabitowe porty WAN i LAN
• Nieograniczone scenariusze instalacji, nawet z zastosowaniem zewnętrznych modemów mobilnych LTE
• Już w sprzedaży

Nowy router FRITZ! Box 4040 jest rozwiązaniem idealnym do łatwego zbudowania domowej sieci. Uniwersalny FRITZ!Box 4040 idealnie sprawdzi się z każdym modemem kablowym, DSL i modemem światłowodowym oraz w istniejących już sieciach ethernetowych. Umożliwia także dostęp do Internetu za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej (lub sieci mobilnej) 3G lub 4G/LTE i zewnętrznego modemu. Użytkownicy mogą korzystać zarówno z szybkiego standardu bezprzewodowego AC, osiągając przepływność do 866 Mbit/s, jak i standardu N, oferującego transfery do 400 Mbit/s oraz bezprzewodową swobodę przesyłu danych. W standardowym wyposażeniu są między innymi: gigabitowy port WAN, cztery gigabitowe porty dla aplikacji sieciowych wymagających przesyłu dużych ilości danych oraz porty USB w standardzie 3.0 i 2.0 dla urządzeń sieciowych, takich jak drukarki i dyski multimedialne. Smartfony mogą być łatwo podłączone do routera poprzez WiFi i używane jak aparaty VoIP. FRITZ Box 4040 ma zainstalowaną najnowszą wersję systemu FRITZ!OS.

Szybkie połączenia przez dwuzakresową sieć bezprzewodową AC + N i gigabitowy Ethernet
Szybki bezprzewodowy interfejs AC umożliwiający transfery z prędkością do 866 Mbit/s, zapewnia połączenie bezprzewodowe o dużej przepływności w paśmie 5 GHz. Jednocześnie można osiągać do 400 Mbit/s w paśmie 2,4 GHz. Nowe urządzenia bezprzewodowe można podłączać do FRITZ!Box 4040 bardzo łatwo, za naciśnięciem przycisku WPS. Co więcej, dzięki czterem gigabitowym portom ethernetowym dla sieci LAN, FRITZ!Box świetnie obsługuje aplikacje sieciowe, wymagające dużych transferów danych, takie jak transmisja materiału wideo w jakości 4K, gry, telewizja internetowa i wideo na żądanie, właśnie za pomocą kabla ethernetowego.

A to już wiesz?  Swisscom i Telecom Italia w gronie pierwszych klientów Grape Up z branży telekomunikacyjnej

Zdjęcia, filmy, muzyka i inne multimedia w całej sieci domowej
FRITZ!Box 4040 udostępnia zdjęcia, muzykę i inne pliki w całej sieci. Nawet przy wyłączonym komputerze, urządzenia takie, jak dyski przenośne, czy drukarki mogą być podłączone do sieci przez port USB 3.0/2.0 i zintegrowane z domową infrastrukturą dzięki funkcjom serwera wydruku i multimediów. Dodatkowo, usługa MyFRITZ! umożliwia użytkownikom bezpieczny dostęp do sieci domowej z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu.

Telefonowanie ze smartfona za pośrednictwem Internetu
Aplikacja FRITZ!App Fon ułatwia podłączenie smartfona do routera FRITZ!Box za pośrednictwem bezprzewodowej sieci LAN i używanie go jako telefonu VoIP. W ten sposób można wygodnie zadzwonić pod dowolny numer za pośrednictwem Internetu. Inne darmowe aplikacje, jak MyFRITZ!App i FRITZ!App WLAN zapewniają dodatkową wygodę. Więcej informacji na https://pl.avm.de/produkty/fritzapps/.

Szeroka gama funkcji routera FRITZ!OS i pięcioletnia gwarancja
Użytkownicy tradycyjnie otrzymują wraz z nowym FRITZ!Box 4040 pięcioletnią gwarancję, jak również wszechstronne funkcje systemu operacyjnego FRITZ!OS. Funkcje te obejmują bezprzewodowy dostęp dla gości – tzw. hotspot, kontrolę rodzicielską, FRITZ!NAS, VPN, a webowy interfejs użytkownika dostosowuje się automatycznie do smartfonów i tabletów. Oprócz tego, regularne, darmowe aktualizacje doposażają router FRITZ!Box w najnowsze innowacyjne funkcjonalności. FRITZ!Box 4040 jest już w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 399 zł. Strona informacyjna: https://pl.avm.de/produkty/fritzbox/fritzbox-4040/

Najważniejsze cechy:
• Gigabitowy port WAN do podłączenia modemu kablowego, DSL, optycznego lub istniejącej sieci
• 2 x 2, dwuzakresowa sieć bezprzewodowa AC + N z prędkością 866 Mbit/s + 400 Mbit/s
• 4 gigabitowe porty LAN do łączenia i tworzenia sieci za pomocą kabla ethernetowego
• 1 port USB 3.0 i 1 port USB 2.0 dla drukarek/magazynów danych
• FRITZ!NAS – pozwala użytkownikom na dostęp do ich danych w domu za pośrednictwem aplikacji lub przeglądarki z dowolnego miejsca na świecie
• Serwer multimedialny udostępniający muzykę, zdjęcia i wideo kompatybilnym odbiornikom (obsługującym SMB, FTP, UPnP AV)
• Aplikacja FRITZ!App Fon może być wykorzystywana do połączeń telefonicznych za pośrednictwem Internetu – integracja iPhone’ów i smartfonów Android za pomocą WiFi
• Wsparcie dla zewnętrznych modemów 3G i 4G/LTE – dostęp do Internetu przez sieci mobilne
• Łatwa konfiguracja za pomocą przeglądarki internetowej

A to już wiesz?  Swisscom i Telecom Italia w gronie pierwszych klientów Grape Up z branży telekomunikacyjnej

* * *
O AVM
Firma AVM oferuje szeroki wachlarz produktów do połączeń szerokopasmowych i inteligentnej sieci domowej. Ze swoją linią produktów FRITZ! dla połączeń kablowych, ADSL, LTE, WLAN, DECT oraz powerline, firma AVM jest wiodącym w Niemczech i Europie producentem szerokopasmowych urządzeń i produktów do sterowania inteligentnym domem. W Niemczech FRITZ!Box jest najbardziej znaną marką routerów bezprzewodowych. W roku 2015 AVM zatrudniała 570 pracowników, a jej obrót wyniósł 400 milionów Euro.
Założona w Berlinie w 1986 roku firma od samego początku skupiła się na rozwijaniu bezpiecznych i innowacyjnych produktów dla szerokopasmowych połączeń. Marka FRITZ! kojarzy się z szybkim internetem, rozbudowaną siecią domową i wygodną telefonią. Miliony zadowolonych klientów i setki otrzymywanych nagród potwierdzają zaangażowanie AVM w zapewnienie najwyższej jakości produktów FRITZ! oraz najlepszej obsługi swoich klientów.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy