Armacell Budownictwo

Rodzina produktów Tubolit – kompletny system izolacyjny zapewniający efektywną ochronę i oszczędność energii

Rodzina produktów Tubolit – kompletny system izolacyjny zapewniający efektywną ochronę i oszczędność energii
Projektując systemy grzewcze, instalację wodną czy kanalizacyjną warto zawczasu pomyśleć o ich odpowiedniej izolacji, zarówno termicznej i akustycznej, jak i ochronnej. Dzięki temu nie tylko będziemy w stanie skutecznie ograniczyć straty energii i poprawić komfort akustyczny w pomieszczeniach, ale też uchronimy się przed kosztownymi i czasochłonnymi naprawami, które mogą się pojawić w sytuacji gdy rura nie jest odpowiednio zabezpieczona, np. przed korozją. Sięgając po kompletną gamę produktów izolacyjnych Tubolit firmy Armacell będziemy w stanie podnieść wydajność naszej instalacji a dodatkowo zyskamy pewność, że będzie ona pracować długo i

Data publikacji: 2018-02-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rodzina produktów Tubolit – kompletny system izolacyjny zapewniający efektywną ochronę i oszczędność energii
Kategoria: Armacell

Rodzina produktów Tubolit – kompletny system izolacyjny zapewniający efektywną ochronę i oszczędność energii , Armacell - Projektując systemy grzewcze, instalację wodną czy kanalizacyjną warto zawczasu pomyśleć o ich odpowiedniej izolacji, zarówno termicznej i akustycznej, jak i ochronnej. Dzięki temu nie tylko będziemy w stanie skutecznie ograniczyć straty energii i poprawić komfort akustyczny w pomieszczeniach, ale też uchronimy się przed kosztownymi i czasochłonnymi naprawami, które mogą się pojawić w sytuacji gdy rura nie jest odpowiednio zabezpieczona, np. przed korozją. Sięgając po kompletną gamę produktów izolacyjnych Tubolit firmy Armacell będziemy w stanie podnieść wydajność naszej instalacji a dodatkowo zyskamy pewność, że będzie ona pracować długo i wydajnie. Projektując systemy grzewcze, instalację wodną czy kanalizacyjną warto zawczasu pomyśleć o ich odpowiedniej izolacji, zarówno termicznej i akustycznej, jak i ochronnej. Dzięki temu nie tylko będziemy w stanie skutecznie ograniczyć straty energii i poprawić komfort akustyczny w pomieszczeniach, ale też uchronimy się przed kosztownymi i czasochłonnymi naprawami, które mogą się pojawić w sytuacji gdy rura nie jest odpowiednio zabezpieczona, np. przed korozją. Sięgając po kompletną gamę produktów izolacyjnych Tubolit firmy Armacell będziemy w stanie podnieść wydajność naszej instalacji a dodatkowo zyskamy pewność, że będzie ona pracować długo i wydajnie.

Kompleksowe rozwiązanie dla rożnych rodzajów instalacji

Tubolit firmy Armacell to najbardziej kompletna gama produktów do izolacji termicznej, akustycznej i ochronnej przeznaczonych do systemów grzewczych, instalacji ciepłej i zimnej wody oraz rur kanalizacyjnych w budynkach mieszkalnych i przemysłowych. Oferuje ona sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczenia strat energii, ochrony rur układanych wewnątrz konstrukcji budynków oraz poprawy komfortu akustycznego. Dzięki niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła (λ40°C ≤ 0,040 [W/m⋅K]) izolacje Tubolit pozwalają na skuteczne zmniejszenie strat energii, aż do 90%, co z kolei przekłada się na niższą emisję CO2 do atmosfery. Izolacje Tubolit powstają z pianki PE, która w 100% podlega recyclingowi a dodatkowo są produkowane zgodnie z normą PN-EN 14313. Szeroka gama dostępnych rozwiązań oraz duży zakres średnic dopasowany także do rur z tworzyw sztucznych sprawia, że w rodzinie Tubolit bez trudu znajdziemy potrzebną nam otulinę.

Tubolit Split & DuoSplit – pewna i łatwa instalacja klimatyzacji

W rodzinie Tubolot znaleźć możemy m.in. otuliny dedykowane do urządzeń klimatyzacyjnych – Tubolit Split i DuoSplit. Oba produkty to kompleksowe, preizolowane rozwiązanie umożliwiające łączenie wewnętrznych i zewnętrznych jednostek klimatyzacyjnych typu SPLIT I MULTI-SPLIT. System składa się z rur miedzianych pokrytych izolacją oraz powłoki kopolimerowej zapewniającej ochronę mechaniczną materiału izolacyjnego, oraz ochronę przed promieniowaniem UV. Do głównych zalet tych otulin zaliczyć możemy łatwą instalację, zgodność z popularnymi czynnikami chłodniczymi oraz estetyczny wygląd. Zamkniętokomórkowa struktura zapobiega niebezpiecznemu zjawisku kondensacji pary wodnej na rurach a opatentowana technologia klejenia join-split gwarantuje łatwe łączenie i rozlączanie rur, bez konieczności używania narzędzi.

A to już wiesz?  Materiały murowe, które ułatwiają i przyspieszają prace

Tubolit AR – izolacja dla komfortu akustycznego

Wśród produktów z grupy Tubolit nie zabrakło także rozwiązań mających na celu poprawę komfortu akustycznego w budynkach. W celu zminimalizowania transmisji hałasu w budynkach mieszkalnych, biurach i miejscach użyteczności publicznej firma Armacell stworzyła otuliny Tubolit AR Fonowave i Tubolit AR Fonoblok. Oba produkty to elastyczne, zamkniętokomórkowe materiały izolacyjne na bazie polietylenu, które skutecznie ograniczają nieprzyjemne odgłosy dobiegające z rur kanalizacyjnych zabudowanych w szachtach. Tubolit AR Fonowave dedykowana jest do rur plastikowych, natomiast Tubolit AR Fonowave do rur żeliwnych. Montaż izolacji na całym systemie rur pozwala na ich wyizolowanie ze struktury budynku oraz eliminuje powstawanie mostków akustycznych. Dzięki elastyczności i niskiej masie produkty rodziny Tubolit AR są łatwe w instalacji zarówno na odcinkach prostych, jak i na kształtkach.

Tubolit S – wytrzymałość i gwarancja oszczędności energii

Produkty z grupy Tubolit mogą być też wykorzystywane w instalacjach podtynkowych i posadzkach. Z myślą o takim zastosowaniu powstał Tubolit S. Otulina nie tylko zmniejsza straty energii na instalacjach grzewczych i wodociągowych, pozwalając na oszczędności sięgające 80%, ale też zapobiega kondensacji na instalacjach z zimną wodą. Dzięki trwałej, zewnętrznej warstwie mocnej folii polimerowej Tubolit S zapewnia długotrwałą ochronę przed agresywnymi materiałami budowlanymi dla instalacji odkrytych lub narażonych na uszkodzenia mechaniczne oraz instalacji ukrytych w ścianach czy podłodze. Izolacja jest wysoce elastyczna i dzięki temu łatwo zamontować ja także w trudno dostępnych miejscach.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rodzina produktów Tubolit – kompletny system izolacyjny zapewniający efektywną ochronę i oszczędność energii , Armacell - Projektując systemy grzewcze, instalację wodną czy kanalizacyjną warto zawczasu pomyśleć o ich odpowiedniej izolacji, zarówno termicznej i akustycznej, jak i ochronnej. Dzięki temu nie tylko będziemy w stanie skutecznie ograniczyć straty energii i poprawić komfort akustyczny w pomieszczeniach, ale też uchronimy się przed kosztownymi i czasochłonnymi naprawami, które mogą się pojawić w sytuacji gdy rura nie jest odpowiednio zabezpieczona, np. przed korozją. Sięgając po kompletną gamę produktów izolacyjnych Tubolit firmy Armacell będziemy w stanie podnieść wydajność naszej instalacji a dodatkowo zyskamy pewność, że będzie ona pracować długo i wydajnie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy