Bezpieczeństwo

Rusza projekt „Bezpiecznie z Profi Credit”

Rusza projekt „Bezpiecznie z Profi Credit”
Warszawa, 27października 2016 roku INFORMACJA PRASOWA Profi Credit Polska uczy bezpieczeństwa w szkołach Rusza projekt „Bezpiecznie z Profi Credit”, w ramach którego ok. 2,5 tys.

Warszawa, 27października 2016 roku
INFORMACJA PRASOWA

Profi Credit Polska uczy bezpieczeństwa w szkołach

Rusza projekt „Bezpiecznie z Profi Credit”, w ramach którego ok. 2,5 tys. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pozna zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Akcja będzie prowadzona od października do marca.

„Bezpiecznie z Profi Credit” to cykl 12 spotkań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drodze. Projekt obejmuje edukację w zakresie zasad uczestnictwa pieszych w ruchu drogowym, poprawy widoczności na drodze, zachowania podczas sportowych imprez masowych. Wskaże także jaki wpływ na bezpieczeństwo ma sportowy styl życia, aktywność ruchowa i utrzymanie właściwej formy fizycznej.

– To pierwszy prowadzony przez nas projekt łączący edukację sportową z bezpieczeństwem najmłodszych – podkreśla Jarosław Czulak, szef marketingu w Profi Credit Polska – Chcemy w atrakcyjny i zapadający w pamięć sposób dotrzeć do dzieci i młodzieży. Dlatego zaplanowaliśmy zajęcia oparte na interakcji – uczestnicy sami opowiedzą o zasadach bezpieczeństwa, które wydają im się najważniejsze, a nasi partnerzy będą tę wiedzę uzupełniać i rozbudowywać.
Zajęcia poprowadzą przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz zawodniczki BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Spotkania będą odbywać się w ramach godzin lekcyjnych, a na każde jest przewidziane około 90 minut. Uczniowie otrzymają pakiety z upominkami, które pomogą bezpiecznie poruszać się po drodze, zwłaszcza w miesiącach, gdy zmrok zapada szybko.

Projekt jest odpowiedzą Profi Credit Polska na wciąż niewystarczającą świadomość zasad bezpiecznego przebywania w obrębie drogi i zbyt słabą promocję poprawy widoczności pieszych na drodze.

– Choć sytuacja z roku na rok się poprawia, statystki policyjne wciąż są zatrważające. W ubiegłym roku w całej Polsce było ponad 2,8 tys. wypadków z udziałem dzieci poniżej 14 roku życia. Ok. 460 było spowodowane nieuwagą pieszych – kontynuuje Jarosław Czulak. – Od początku tego roku w samym województwie śląskim było 2 686 wypadków. To mniej niż rok temu, ale niestety przybyło tych najtragiczniejszych – z ofiarami śmiertelnymi.
Śląskie jest trzecim województwem, po łódzkim i małopolskim, z największą liczbą wypadków w skali kraju. Tymczasem Profi Credit Polska aktywnie angażuje się w przedsięwzięcia, które pozwalają rozwiązać najistotniejsze problemy lokalnej społeczności. Mając siedzibę w Bielsku-Białej spółka zdecydowała, by projekt „Bezpiecznie z Profi Credit” objął powiat bielski, cieszyński i żywiecki. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na najbliższy piątek, 28 października w gimnazjum im. Jana Pawła II w Kozach.

A to już wiesz?  RODO: obowiązek weryfikacji podmiotu przetwarzającego dane a lista kontrolna

Profi Credit Polska
Spółka działa na polskim rynku pożyczkowym od 2004 roku. Pod względem udziału jest drugą największą firmą pożyczkową w Polsce. Specjalizuje się w udzielaniu ratalnych pożyczek długoterminowych zarówno dla klienta detalicznego, jak i przedsiębiorców. Wyróżnia się wysokimi kwotami pożyczek (średnio jest to 10 tys. PLN) udzielanymi na okres powyżej 30 miesięcy. Jako jedna z nielicznych realizując oczekiwania 88% pożyczkobiorców, prowadzi sprzedaż poprzez sieć tradycyjnych oddziałów stacjonarnych oraz profesjonalnych doradców finansowych. Rozwija także telefoniczne centrum obsługi oraz kanał online. Spółka należy do międzynarodowej grupy finansowej Profireal Group SE, działającej od 1994 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2015 r. Grupa udzieliła pożyczek o łącznej wartości 391 mln EUR, w tym Profi Credit Polska 137 mln EUR.
Profireal Group SE
Profireal Group SE tworzą spółki wyspecjalizowane w udzielaniu pożyczek konsumenckich oraz biznesowych, stanowiących alternatywę dla kredytów bankowych. Grupa działa w Polsce, Czechach, Słowacji, Bułgarii i Rosji. Jej plany obejmują rozwój silnej pozycji w regionie CEE i ekspansję na rynku azjatyckim i południowoamerykańskim.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy