Technologia Wiadomości branżowe Wiercimy

Ubezpieczenie na życie jak w banku

mBank wprowadził do swojej oferty ubezpieczenie na życie z funduszem ? LeoLife. Niewątpliwą zaletą nowego produktu jest jego konkurencyjna cena, przejrzystość oraz prosta konstrukcja. Jednocześnie mBank prezentuje wyniki pracy komisji śledczej badającej rynek ubezpieczeń w Polsce. Ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, stworzone dla mBanku przez Generali Życie, swoją konstrukcją przypomina produkty ubezpieczeniowe oferowane przez towarzystwa obecne na rynku, czyli składa się z części ochronnej i inwestycyjnej. Wyróżnikami oferty mBanku są:
 • Konkurencyjna cena.
  • brak opłaty od składki ? czyli w rzeczywistości prowizji agenta. W pierwszym roku aż 90%, a w kolejnych latach 100% składki jest przeznaczane na inwestycje i ryzyko ubezpieczeniowe. W przypadku polis przenoszonych z innego towarzystwa do mBanku, od pierwszego roku 100% składki trafia na ochronę życia i inwestycje.
  • niższe koszty administracyjne
  • niska opłata za ryzyko
  • wyeliminowanie różnicy pomiędzy ceną nabycia i sprzedaży jednostek funduszy inwestycyjnych
 • Przejrzystość:
  • w momencie zawierania polisy, Klient wie, jakie ponosi koszty, ile płaci za ryzyko ubezpieczeniowe, a jaka kwota zasili jego kapitał inwestycyjny
  • ubezpieczony ma stały dostęp do informacji o stanie polisy poprzez system transakcyjny mBanku.
 • Prostota ? łatwy sposób zawarcia polisy- poprzez wypełnienie wniosku online
 • Możliwość przeniesienia dotychczasowej polisy do mBanku ? Klient może upoważnić współpracującą z Generali Życie kancelarię prawną do wykonania w jego imieniu czynności niezbędnych do przeniesienia dotychczas zgromadzonych środków na polisie ubezpieczeniowej do mBanku. W ten sposób, jednym podpisem złożonym na umowie, Klient pozbawia się niedogodności związanych z transferowaniem polisy.
 • Automatyczne realizowanie płatności z eKONTA.
Po raz pierwszy Klient może wykupić polisę z funduszem przez Internet, bez pośrednictwa agenta ubezpieczeniowego. Osoba kupująca polisę w mBanku nie płaci zbędnych prowizji, ani wysokich, często ukrytych, kosztów operacyjnych- mówi Paweł Kucharski, wicedyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej ds. rozwoju biznesu. Komisja śledcza Pracując nad LeoLife, postanowiliśmy porównać kilka tradycyjnych polis największych towarzystw ubezpieczeniowych, tworząc w tym celu ?Komisję Śledczą?. Zaprosiliśmy do udziału naszych Klientów, a z grona chętnych wybraliśmy trzy osoby. Każda z nich kupiła kilka polis na życie, by przekonać się, ile kosztuje założenie i prowadzenie polisy, jaką prowizję pobierają towarzystwa, jaka część składki jest efektywnie inwestowana w polisę i - najważniejsze - jaką ostateczną wartość uzyska polisa w każdym z testowanych towarzystw na koniec okresu jej trwania ? dodaje Paweł Kucharski. Wyniki badania prezentowane są w serwisie mBanku: http://www.mbank.com.pl/oferta/ubezpieczenia/zycie/UL/warto/
Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Dinesh Chand   #Idea Chromebooka   #Mobile Computing Europe   #SDHC