bloczki akustyczne Budownictwo przegrody Silikaty

Bloczki akustyczne SILIKAT A12 Grupy SILIKATY – ciche, bezpieczne, stabilne

Bloczki akustyczne SILIKAT A12 Grupy SILIKATY – ciche, bezpieczne, stabilne
Ściany działowe w mieszkaniu spełniają dwie podstawowe role: dzielą przestrzeń na mniejsze obszary funkcjonalne oraz zapewniają domownikom poczucie komfortu i intymności w wydzielonych pomieszczeniach. Przegrody muszą być zatem nie tylko stabilne i wytrzymałe, ale również powinny cechować się wysoką izolacyjnością akustyczną. Spełnienie tych wymogów jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów budowlanych, a do takich zaliczyć należy bloczki akustyczne SILIKAT A12 od Grupy

Data publikacji: 2016-08-31
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Bloczki akustyczne SILIKAT A12 Grupy SILIKATY – ciche, bezpieczne, stabilne
Kategoria: silikaty, przegrody, bloczki akustyczne

Bloczki akustyczne SILIKAT A12 Grupy SILIKATY – ciche, bezpieczne, stabilne , silikaty, przegrody, bloczki akustyczne - Ściany działowe w mieszkaniu spełniają dwie podstawowe role: dzielą przestrzeń na mniejsze obszary funkcjonalne oraz zapewniają domownikom poczucie komfortu i intymności w wydzielonych pomieszczeniach. Przegrody muszą być zatem nie tylko stabilne i wytrzymałe, ale również powinny cechować się wysoką izolacyjnością akustyczną. Spełnienie tych wymogów jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów budowlanych, a do takich zaliczyć należy bloczki akustyczne SILIKAT A12 od Grupy SILIKATY. Ściany działowe w mieszkaniu spełniają dwie podstawowe role: dzielą przestrzeń na mniejsze obszary funkcjonalne oraz zapewniają domownikom poczucie komfortu i intymności w wydzielonych pomieszczeniach. Przegrody muszą być zatem nie tylko stabilne i wytrzymałe, ale również powinny cechować się wysoką izolacyjnością akustyczną. Spełnienie tych wymogów jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów budowlanych, a do takich zaliczyć należy bloczki akustyczne SILIKAT A12 od Grupy SILIKATY.

Hałas ma negatywny wpływ na ludzkie zdrowie i samopoczucie, dlatego też nowoczesne mieszkania projektowane są w taki sposób, by jak najskuteczniej zabezpieczyć wnętrza przed nieprzyjemnymi i szkodliwymi dźwiękami. Nie chodzi jednak tylko o odgłosy dobiegające z zewnątrz budynku, ale również te generowane przez domowe sprzęty czy instalacje. Kwestie ciszy i komfortu mieszkańców szczególnego znaczenia nabierają w przypadku pomieszczeń sanitarnych, czyli miejsc, w których potrzeba prywatności i intymności jest największa. Z drugiej strony, to właśnie łazienka i toaleta, czy nawet kuchnia często są źródłem znacznego hałasu, dlatego też zadaniem architekta jest skuteczne odseparowanie pozostałych części domu od nieprzyjemnych dźwięków w postaci lejącej się wody, odgłosów dobiegających z rur czy też hałasu pracujących urządzeń AGD.

Stop hałasom

Jednym ze sposobów na znaczną poprawę akustyki we wnętrzach jest budowa ścian działowych z materiałów, które skutecznie tłumią niepożądane dźwięki. Przykładem takich produktów są bloczki akustyczne SILIKAT A12 od Grupy SILIKATY o wymiarach 250x120x220mm. Nie posiadają one drążeń, a do tego cechują się klasą gęstości 2.0 i dużą masą, dzięki której są w stanie zagwarantować wysoki poziom izolacyjności akustycznej oraz spełnić wymogi stawiane przegrodom działowym w obrębie mieszkania. W praktyce przekłada się to na optymalne wyciszenie wnętrz i skuteczną ochronę domowników nawet przed tak irytującymi odgłosami, jak kapiąca woda, pracująca spłuczka czy szumiący w kuchni pochłaniacz zapachów. Dodatkowy wpływ na poprawę izolacyjności akustycznej ściany ma również fakt, że bloczki SILIKAT A12 nie posiadają profilowań, czyli cechują się gładką powierzchnią czołową. Taka konstrukcja sprawia, że podczas stawiania przegrody wykonawca musi wypełnić również spoiny czołowe, co ma znaczący wpływ na zapewnienie szczelności muru.

A to już wiesz?  Niska gęstość dymu może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią – ofiary pożarów są ofiarami dymu

Bariera bezpieczeństwa

Bloczki akustyczne SILIKAT A12 Grupy SILIKATY to produkt, który pozwalana budowę nie tylko stabilnych i „cichych” ścian działowych. Z punktu widzenia bezpieczeństwa domowników niezwykle ważne jest również, że materiał ten cechuje także wysoka odporność ogniowa. Właściwość ta ma ogromne znaczenie szczególnie w przypadku kuchni, gdzie wypadki z użyciem ognia mogą zdarzyć się każdego dnia. Ściana działowa wykonana z bloczków SILIKAT A12 wytrzyma bezpośrednie działanie ognia aż przez dwie godziny (REI 120), co zwykle jest wystarczającym czasem na bezpieczne opuszczenie mieszkania przez domowników i ugaszenie pożaru. Pozostając w temacie kuchni, warto dodać, że mur z bloczków silikatowych jest na tyle stabilny, iż bez trudu można montować na nim nawet ciężkie przedmioty. Oznacza to, że na ścianie działowej z powodzeniem można wieszać szafki kuchenne czy też ciężkie, solidne półki.

Więcej informacji na temat produktów Grupy SILIKATY można znaleźć na stronie internetowej www.grupasilikaty.pl

„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o. to jeden z czołowych w Polsce producentów wyrobów silikatowych do wznoszenia ścian zewnętrznych, konstrukcyjnych, działowych, fundamentowych, ogniowych i piwnicznych. Grupa powstała w 2004 roku z połączenia krajowych producentów, z których każdy posiadał kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji SILIKATÓW. Obecnie Grupa SILIKATY skupia 7 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie całej Polski (w Krukach k/Ostrołęki, Piszu, Przysieczynie, Ludyni, Leżajsku, Kluczach i Jedlance). Poprzez swoich przedstawicieli firma aktywnie uczestniczy w pracach komitetu technicznego Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Silikatów. Grupa SILIKATY jest także członkiem polskiego Stowarzyszenia Producentów Białych Materiałów Ściennych „Białe Murowanie”.

„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o.
Kruki ul. Nowowiejska 33
07-415 Olszewo-Borki
tel./fax 29 760 44 70, 760 65 10

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Bloczki akustyczne SILIKAT A12 Grupy SILIKATY – ciche, bezpieczne, stabilne , silikaty, przegrody, bloczki akustyczne - Ściany działowe w mieszkaniu spełniają dwie podstawowe role: dzielą przestrzeń na mniejsze obszary funkcjonalne oraz zapewniają domownikom poczucie komfortu i intymności w wydzielonych pomieszczeniach. Przegrody muszą być zatem nie tylko stabilne i wytrzymałe, ale również powinny cechować się wysoką izolacyjnością akustyczną. Spełnienie tych wymogów jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów budowlanych, a do takich zaliczyć należy bloczki akustyczne SILIKAT A12 od Grupy SILIKATY.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy