Armacell Budownictwo zestaw przeciwoblodzeniowy zima

Zamarzające rury? Nigdy więcej – zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell

Zamarzające rury? Nigdy więcej – zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell
Zima oraz nierozłącznie związane z nią mrozy mogą stanowić poważny problem dla domowej instalacji wodnej. Dotyczy to także nieogrzewanych domków letniskowych bądź altanek, które stoją puste przez zimne miesiące. Na szczęście zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell pozwoli nam pożegnać się z tym problemem na

Data publikacji: 2015-12-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zamarzające rury? Nigdy więcej – zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell
Kategoria: Armacell, zima, zestaw przeciwoblodzeniowy

Zamarzające rury? Nigdy więcej – zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell , Armacell, zima, zestaw przeciwoblodzeniowy - Zima oraz nierozłącznie związane z nią mrozy mogą stanowić poważny problem dla domowej instalacji wodnej. Dotyczy to także nieogrzewanych domków letniskowych bądź altanek, które stoją puste przez zimne miesiące. Na szczęście zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell pozwoli nam pożegnać się z tym problemem na zawsze. Zima oraz nierozłącznie związane z nią mrozy mogą stanowić poważny problem dla domowej instalacji wodnej. Dotyczy to także nieogrzewanych domków letniskowych bądź altanek, które stoją puste przez zimne miesiące. Na szczęście zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell pozwoli nam pożegnać się z tym problemem na zawsze.

Zamarzająca w rurach woda to kwestia, z którą szczególnie borykają się właściciele nieużywanych zimą domków letniskowych czy altanek. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest kłopotliwe spuszczanie wody z instalacji, aby nie zamarzała we wnętrzu rur. Jednak co w przypadku, gdy mrozy nadejdą niespodziewanie lub gdy po prostu zapomnimy „opróżnić” rury przed zimą? Niestety, zamarzająca woda zwiększa swoją objętość, co w przypadku zamkniętego systemu może powodować jego rozszczelnienie lub wręcz popękanie narażając nas na wysokie koszty związane z uciążliwą naprawą. By pomóc nam uniknąć tego typu niespodzianek doskonałym rozwiązaniem będzie zestaw kabli przeciwoblodzeniowych firmy Armacell.

Rury bez lodu

Zestaw przeciwoblodzeniowy został stworzony z myślą o zabezpieczeniu rur z wodą przed jej zamarzaniem. Składa się on z kabla grzewczego, włącznika wyposażonego w czujnik temperatury oraz przewodu zasilającego. Dzięki bardzo wysokiej elastyczności można go bezproblemowo zainstalować nie tylko na rurach, ale również na wszystkich innych elementach takich jak kolanka, kryzy czy zawory, co daje nam pewność, że nasza instalacja jest zabezpieczona na całej swojej długości. Na jednym z końców kabla znajduje się moduł sterujący pracą, wyposażony w bimetaliczny włącznik z czujnikiem temperatury, dzięki któremu nie musimy samodzielnie uruchamiać i kontrolować zestawu.   Gdy temperatura osiągnie 14°C system zostanie automatycznie wyłączony, co zapobiegnie zbędnemu pobieraniu energii elektrycznej. Rozwiązanie takie nie tylko zwiększa komfort użytkowania, ale również znacznie obniża koszty eksploatacji. Zestaw pracuje tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne, zdejmując z nas konieczność pamiętania o jego włączeniu czy wyłączeniu. Co więcej, system przeciwoblodzeniowy firmy Armacell charakteryzuje się bardzo niskim poziomem poboru prądu wynoszącym jedynie 17 W/mb. Dodatkowo, całość wyposażona jest w przewód ze standardową wtyczkę zasilającą, która pozwala na łatwe i bezproblemowe podłączenie całości do sieci energetycznej. Aby zapewnić odpowiednią elastyczność rozwiązania, w ofercie firmy Armacell można znaleźć kable o długości od 2 do aż 49 m, co pozwoli nam zabezpieczyć nawet bardzo rozległe instalacje, a bardzo niski profil (wynoszący zaledwie 6,5 mm) umożliwia na umieszczenie kabla pod warstwą izolacji termicznej, co jest niezbędne dla zapewnienia  skuteczności całego systemu.

A to już wiesz?  Instalacje pod specjalną ochroną, czyli dlaczego warto stosować systemy preizolowane

 

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

Zachęcam do wykorzystania materiałów na Państwa łamach, a w razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

A to już wiesz?  OKAPAK firmy Armacell - wyjątkowy system osłon PVC

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zamarzające rury? Nigdy więcej – zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell , Armacell, zima, zestaw przeciwoblodzeniowy - Zima oraz nierozłącznie związane z nią mrozy mogą stanowić poważny problem dla domowej instalacji wodnej. Dotyczy to także nieogrzewanych domków letniskowych bądź altanek, które stoją puste przez zimne miesiące. Na szczęście zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell pozwoli nam pożegnać się z tym problemem na zawsze.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy