Budownictwo

Budowa domu: nawet pół roku oczekiwania na sprawdzoną ekipę

Budowa domu: nawet pół roku oczekiwania na sprawdzoną ekipę
Budowa domu: nawet pół roku oczekiwania na sprawdzoną ekipę Planując wynajęcie ekipy budowlanej, trzeba być gotowym na nieprzewidziane koszty. W 2018 roku 25% osób budujących

Budowa domu: nawet pół roku oczekiwania na sprawdzoną ekipę

Planując wynajęcie ekipy budowlanej, trzeba być gotowym na nieprzewidziane koszty. W 2018 roku 25% osób budujących nowy dom wydało na robociznę więcej niż planowało. Polacy poświęcili na poszukiwanie wykonawcy najczęściej do trzech miesięcy, a na rozpoczęcie prac czekali nawet dłużej – wynika z najnowszego badania Oferteo.pl
Koszty większe niż zakładamy
Podsumowując sprawy finansowe co czwarty ankietowany przyznał, że ostateczne koszty robocizny okazały się wyższe niż początkowo zakładano.
Zależy nam na czasie
Według badania Oferteo.pl, największego polskiego serwisu łączącego poszukujących towarów i usług z ich dostawcami, co czwartemu Polakowi planującemu budowę domu znalezienie odpowiedniej ekipy budowlanej zajęło więcej niż trzy miesiące, a 37% potrzebowało na to od 2 do 3 miesięcy. 38% badanych znalazło odpowiedni zespół w mniej niż miesiąc.

Miesiące oczekiwań na rozpoczęcie prac

Po znalezieniu odpowiedniej ekipy trzeba zaczekać, aż będzie ona mogła rozpocząć pracę. W przypadku 37% ankietowanych trwało to od 1 do 3 miesięcy, a u 31% nawet powyżej 3 miesięcy. Znaleźli się też tacy, którzy czekali mniej niż miesiąc (16%), a nawet poniżej 2 tygodni (16%). – Warto zdobyć referencje na temat interesujących nas wykonawców i przyjrzeć się wcześniej realizowanym przez nich projektom. Jeśli zależy nam na polecanym zespole, cieszącym się najlepszą opinią, to takie poszukiwania musimy rozpocząć odpowiednio wcześnie, bo terminy u najlepszych są najbardziej odległe – radzi Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl.

Tylko załatwienie formalności trudniejsze od znalezienia ekipy budowlanej

W odpowiedzi na pytanie: „co sprawiało Państwu najwięcej trudności podczas całego procesu inwestycyjnego”, 45% ankietowanych przez Oferteo.pl wskazało sprostanie urzędowym formalnościom, a 35% – znalezienie odpowiedniej ekipy budowlanej. W dalszej kolejności wymieniane było: zbilansowanie budżetu (27%) czy prace wykończeniowe (21%).
Po znalezieniu odpowiedniej ekipy i rozpoczęciu budowy, inwestorzy musieli jeszcze nadzorować jej prace i właśnie to 26% respondentów wspomina jako najtrudniejsze.
Metodologia badania
Przedstawione w „Raporcie o budowie domów w Polsce” dane pochodzą z analizy ponad 17 tysięcy zapytań ofertowych złożonych w 2018 roku w serwisie Oferteo.pl przez osoby poszukujące towarów i usług związanych z budową domów oraz z badania ankietowego przeprowadzonego w styczniu 2019 roku metodą CAWI na próbie 600 osób, które w 2018 roku budowały dom.
Jak działa Oferteo.pl?

A to już wiesz?  Jaka grubość tynku powinna być naniesiona na ścianę silikatową?

Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Wykonawcy usług i Dostawcy produktów mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub produktu mogą w jednym miejscu bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

O OFERTEO

Oferteo.pl z siedzibą we Wrocławiu to serwis internetowy, którego głównym celem jest ułatwienie dokonywania transakcji handlowych, a w szczególności kontaktowanie potencjalnych nabywców z najlepszymi dostawcami produktów i usług. Platforma istnieje od 2008 roku.

Więcej na www.oferteo.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy