Budownictwo Den Braven

D jak dobrze sklejone drewno – klej Montagefix-D firmy Den Braven

D jak dobrze sklejone drewno – klej Montagefix-D firmy Den Braven
Solidne łączenie i mocowanie drewna nie należy do najprostszych zadań. I choć popularnym sposobem jest użycie gwoździ i wkrętów, nie zawsze jest to wskazana i praktyczna metoda. Dzięki dostępnym na rynku specjalistycznym klejom, równorzędną alternatywą do tradycyjnych sposobów staje się coraz częściej klejenie. Montagefix-D firmy Den Braven jest doskonałym przykładem, że estetyczne i trwałe klejenie drewnianych elementów jest

Data publikacji: 2018-02-02
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: D jak dobrze sklejone drewno – klej Montagefix-D firmy Den Braven
Kategoria: Den Braven

D jak dobrze sklejone drewno – klej Montagefix-D firmy Den Braven , Den Braven - Solidne łączenie i mocowanie drewna nie należy do najprostszych zadań. I choć popularnym sposobem jest użycie gwoździ i wkrętów, nie zawsze jest to wskazana i praktyczna metoda. Dzięki dostępnym na rynku specjalistycznym klejom, równorzędną alternatywą do tradycyjnych sposobów staje się coraz częściej klejenie. Montagefix-D firmy Den Braven jest doskonałym przykładem, że estetyczne i trwałe klejenie drewnianych elementów jest możliwe. Solidne łączenie i mocowanie drewna nie należy do najprostszych zadań. I choć popularnym sposobem jest użycie gwoździ i wkrętów, nie zawsze jest to wskazana i praktyczna metoda. Dzięki dostępnym na rynku specjalistycznym klejom, równorzędną alternatywą do tradycyjnych sposobów staje się coraz częściej klejenie. Montagefix-D firmy Den Braven jest doskonałym przykładem, że estetyczne i trwałe klejenie drewnianych elementów jest możliwe.

Drewno i tworzywa drewnopochodne to jedne z najpopularniejszych materiałów budowlanych i wykończeniowych. Dlatego też nie brakuje sytuacji, w których musimy połączyć wzajemnie lub przymocować tego typu elementy do innych przedmiotów. Bardzo często stosowane są w tym celu gwoździe lub wkręty. Metody te, mimo że są bardzo trwałe, naruszają strukturę drewna i pozostawiają widoczne ślady mocowania. Ich wykorzystanie jest również niekiedy utrudnione ze względu na rozmiar lub ulokowanie łączonych elementów. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi klej Montagefix-D firmy Den Braven dedykowany do materiałów drewnianych i drewnopochodnych, który bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi, pozwoli stworzyć mocne i trwałe, a przy tym bardzo estetyczne łączenie.

Gwoździe w postaci kleju

Montagefix-D firmy Den Braven, należący do grupy produktów „Złote Gwoździe”, to jednoskładnikowy klej montażowy stworzony na bazie kauczuku syntetycznego SBR (styrenowo-butadienowego), który pozwala solidnie spoić drewniane elementy bez ryzyka uszkodzenia nawet bardzo delikatnych fragmentów. Po utwardzeniu pozostaje on trwale elastyczny, zapewniając mocne i pewne wiązanie odporne na ruch związany z naturalną pracą materiałów. Wykazuje on również bardzo dobrą odporność na alkalia, przenikanie wody czy czynniki atmosferyczne, w tym również temperaturę w zakresie od -30°C do +70°C. Dzięki temu może być on stosowany w miejscach, gdzie ze względu na dużą wilgotność czy trudne warunki temperaturowe, standardowe rozwiązania nie dają odpowiedniej skuteczności. Jego wszechstronne właściwości pozwalają na zastosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dlatego też doskonale sprawdza się przy klejeniu materiałów budowlanych, jak i wykończeniowych w połączeniu z różnorodnymi podłożami – gładkimi, porowatymi, chłonnymi i niechłonnymi. Dodając do tego fakt, że jest gęsty i nie ścieka nawet z pionowych powierzchni, powoduje to, że skutecznie łączy zarówno lite drewno, drewno klejone czy jego modyfikacje w postaci płyty wiórowej, pilśniowej, korka, sklejki, MDF, wszelkiego rodzaju laminatów i oklein drewnopochodnych. Klejenie drewnianych schodów, balustrad, poręczy, boazerii, paneli ściennych, również tych elewacyjnych nie będzie, więc stanowiło większego problemu. Montagefix-D jest bardzo dobrze przyczepny nie tylko do drewna i materiałów drewnopochodnych, ale również w kombinacji drewno – stal, metale, PCW oraz tworzywa podobnego typu, jak beton, tynk, ceramika budowlana, gips, czy kamień. Świetnie radzi, więc sobie w pracach wymagających przyklejenia drewna w nienośnych elementach konstrukcyjnych. Jeżeli stoimy przed wyzwaniem związanym z zabudową wnęk czy przymocowaniem elementów stolarki meblowej takich jak fronty, blaty, korpusy, czy zdobienia, także bez przeszkód możemy sięgnąć po Montagefix-D firmy Den Braven.

A to już wiesz?  Jesienna metamorfoza mieszkania – jaki dywan wybrać?

Klejenie drewna stanowi prosty, szybki i estetyczny sposób łączenia tego typu elementów budowlanych i wykończeniowych. Wykorzystując do tego typu prac specjalistyczne kleje, jak np. Montagefix-D firmy Den Braven, zyskamy również pewność solidnego i trwałego mocowania, porównywalnego z tradycyjnymi metodami.

 

 

www.denbraven.pl

Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania, będąca oddziałem Grupy Den Braven, od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem nowoczesnych technik uszczelniania w Polsce i w Europie Wschodniej. Holding Den Braven jest uznanym światowym liderem technologii uszczelnień. Dzięki nowoczesnym fabrykom, zaawansowanym produktom i aktywności doświadczonego personelu w kilkudziesięciu oddziałach handlowych, marka Den Braven jest dziś rozpoznawalna na całym świecie, ciesząc się sympatią i zaufaniem profesjonalistów.Różnorodność i wysoka jakość produktów Den Braven gwarantuje ich szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym.W ofercie Den Braven East znajduje się szeroki wybór mas uszczelniających, w tym popularnych silikonów, akryli, pianpoliuretanowych, klejów montażowych, HD-polimerów, akcesoriów do ich użycia oraz innych wyrobów chemii budowlanej, przemysłowej i samochodowej.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
D jak dobrze sklejone drewno – klej Montagefix-D firmy Den Braven , Den Braven - Solidne łączenie i mocowanie drewna nie należy do najprostszych zadań. I choć popularnym sposobem jest użycie gwoździ i wkrętów, nie zawsze jest to wskazana i praktyczna metoda. Dzięki dostępnym na rynku specjalistycznym klejom, równorzędną alternatywą do tradycyjnych sposobów staje się coraz częściej klejenie. Montagefix-D firmy Den Braven jest doskonałym przykładem, że estetyczne i trwałe klejenie drewnianych elementów jest możliwe.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy