Armacell Budownictwo

Izolacja Tubolit DG Plus firmy Armacell z deklaracją środowiskową EPD typu III!

Izolacja Tubolit DG Plus firmy Armacell z deklaracją środowiskową EPD typu III!
Elastyczna izolacja z polietylenu Tubolit DG Plus produkowana w zakładzie firmy Armacell w Środzie Śląskiej otrzymała właśnie deklarację środowiskową EPD typu III. Instytut Techniki Budowlanej oraz Zakład Fizyki Cieplnej, Akustyki i Środowiska potwierdziły jednocześnie zgodność przeprowadzonej analizy cyklu życia produktu z wymaganiami normy PN-EN 15804+A1:2014-04. Uroczyste wręczenie dyplomów (świadectw) przedstawicielom firmy Armacell odbyło się 12 września podczas konferencji Eurocorr w

Data publikacji: 2018-09-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Izolacja Tubolit DG Plus firmy Armacell z deklaracją środowiskową EPD typu III!
Kategoria: Armacell

Izolacja Tubolit DG Plus firmy Armacell z deklaracją środowiskową EPD typu III! , Armacell - Elastyczna izolacja z polietylenu Tubolit DG Plus produkowana w zakładzie firmy Armacell w Środzie Śląskiej otrzymała właśnie deklarację środowiskową EPD typu III. Instytut Techniki Budowlanej oraz Zakład Fizyki Cieplnej, Akustyki i Środowiska potwierdziły jednocześnie zgodność przeprowadzonej analizy cyklu życia produktu z wymaganiami normy PN-EN 15804+A1:2014-04. Uroczyste wręczenie dyplomów (świadectw) przedstawicielom firmy Armacell odbyło się 12 września podczas konferencji Eurocorr w Krakowie. Elastyczna izolacja z polietylenu Tubolit DG Plus produkowana w zakładzie firmy Armacell w Środzie Śląskiej otrzymała właśnie deklarację środowiskową EPD typu III. Instytut Techniki Budowlanej oraz Zakład Fizyki Cieplnej, Akustyki i Środowiska potwierdziły jednocześnie zgodność przeprowadzonej analizy cyklu życia produktu z wymaganiami normy PN-EN 15804+A1:2014-04. Uroczyste wręczenie dyplomów (świadectw) przedstawicielom firmy Armacell odbyło się 12 września podczas konferencji Eurocorr w Krakowie.

Szansa na dodatkowe punkty w certyfikacji BREEAM Int 2016, LEED v4 i WELL

Deklaracje środowiskowe produktów budowlanych, funkcjonujące także pod nazwą EPD – Environmental Product Declaration – lub deklaracje środowiskowe typu III, to niezależnie potwierdzony, uznawany na całym świecie dokument, który określa wpływ produktu na środowisko naturalne. Zawiera informacje środowiskowe o produkcie, które zostały niezależnie zweryfikowane przez stronę trzecią. Deklaracje środowiskowe pomagają inwestorom uzyskać dla swoich obiektów tzw. zielone certyfikaty, takie jak BREEAM czy LEED. Są to wielokryteriowe systemy oceny i ochrony budynków, które promują zrównoważone budownictwo oraz zdrowe środowisko pracy i stanowią standard na rynku nieruchomości komercyjnych. Obiekty, które uzyskały certyfikat LEED lub BREEAM odznaczają się dużą efektywnością energetyczną w obszarach energii, wody i materiałów oraz mają niewielki wpływ na zdrowie i środowisko. EPD może się przyczynić do uzyskania dodatkowych punktów w certyfikacji BREEAM Int 2016, LEED v4 i WELL dla projektów w których zastosuje się Tubolit DG Plus firmy Armacell.

Wyższy komfort termiczny i poprawa efektywności energetycznej

Tubolit DG Plus firmy Armacell jest izolacją polietylenową o zamkniętej strukturze komórkowej, przeznaczoną do instalacji grzewczych, sanitarnych i ciepłej wody użytkowej. Produkowana jest zgodnie z normą PN-EN 14313. Tubolit DG Plus posiada Euroklasę BL-s1,d0 i zgodnie z polskimi Warunkami Technicznymi jest materiałem nierozprzestrzeniającym ogień (NRO). Ten łatwy w instalacji i elastyczny produkt chroni rury przed agresywnymi materiałami budowlanymi i zapobiega kondensacji na rurach z zimną wodą. Otulina umożliwia m.in. spełnienie wymogów certyfikatu BREEAM związanych m.in. z komfortem termicznym i poprawą efektywności energetycznej budynku. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła (λ40°C ≤ 0,040 [W/m⋅K]) Tubolit DG Plus skutecznie ogranicza straty energii (aż do 90%), przyczyniając się do istotnej poprawy wydajności energetycznej instalacji oraz znacznego obniżenia emisji CO2 do atmosfery. Zastosowanie pianki umożliwia też poprawę komfortu akustycznego w budynku. Dodatkowo produkt w 100% podlega recyclingowi. Sięgając po wyroby takie jak Tubolit DG Plus firmy Armacell, posiadające deklarację środowiskową EPD typu III, inwestorzy są w stanie uzyskać dodatkowe punkty podczas ubiegania się o przyznanie certyfikatu BREEAM, LEED lub WELL.

A to już wiesz?  Kuchenne rewolucje – nowe baterie zlewozmywakowe Dokos firmy Invena

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

Zachęcam do wykorzystania materiałów na Państwa łamach oraz zapoznania się z informacjami znajdującymi się w biurze prasowym http://budflypr.newslink.pl/komunikaty-prasowe/kategoria/20.

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

A to już wiesz?  Jaka grubość tynku powinna być naniesiona na ścianę silikatową?

Pozdrawiam,

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Izolacja Tubolit DG Plus firmy Armacell z deklaracją środowiskową EPD typu III! , Armacell - Elastyczna izolacja z polietylenu Tubolit DG Plus produkowana w zakładzie firmy Armacell w Środzie Śląskiej otrzymała właśnie deklarację środowiskową EPD typu III. Instytut Techniki Budowlanej oraz Zakład Fizyki Cieplnej, Akustyki i Środowiska potwierdziły jednocześnie zgodność przeprowadzonej analizy cyklu życia produktu z wymaganiami normy PN-EN 15804+A1:2014-04. Uroczyste wręczenie dyplomów (świadectw) przedstawicielom firmy Armacell odbyło się 12 września podczas konferencji Eurocorr w Krakowie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy