Armacell Budownictwo

ArmaComfort firmy Armacell – gwarancja komfortu akustycznego

ArmaComfort firmy Armacell – gwarancja komfortu akustycznego
Jednym z największych problemów środowiskowych naszych czasów jest hałas. W pracy, w budynkach użyteczności publicznej czy w domu – prawie nic nie przeszkadza nam tak bardzo jak nieprzyjemne odgłosy. Chociaż izolacja akustyczna zewnętrznych elementów konstrukcyjnych często okazuje się skuteczna, drażniące dźwięki wewnątrz budynku mogą znacznie pogorszyć jakość życia. Sposobem na wyeliminowanie tego zjawiska może być zastosowanie wysokiej jakości izolacji akustycznych ArmaComfort firmy

Data publikacji: 2018-09-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: ArmaComfort firmy Armacell – gwarancja komfortu akustycznego
Kategoria: Armacell

ArmaComfort firmy Armacell – gwarancja komfortu akustycznego , Armacell - Jednym z największych problemów środowiskowych naszych czasów jest hałas. W pracy, w budynkach użyteczności publicznej czy w domu – prawie nic nie przeszkadza nam tak bardzo jak nieprzyjemne odgłosy. Chociaż izolacja akustyczna zewnętrznych elementów konstrukcyjnych często okazuje się skuteczna, drażniące dźwięki wewnątrz budynku mogą znacznie pogorszyć jakość życia. Sposobem na wyeliminowanie tego zjawiska może być zastosowanie wysokiej jakości izolacji akustycznych ArmaComfort firmy Armacell. Jednym z największych problemów środowiskowych naszych czasów jest hałas. W pracy, w budynkach użyteczności publicznej czy w domu – prawie nic nie przeszkadza nam tak bardzo jak nieprzyjemne odgłosy. Chociaż izolacja akustyczna zewnętrznych elementów konstrukcyjnych często okazuje się skuteczna, drażniące dźwięki wewnątrz budynku mogą znacznie pogorszyć jakość życia. Sposobem na wyeliminowanie tego zjawiska może być zastosowanie wysokiej jakości izolacji akustycznych ArmaComfort firmy Armacell.

Kontrola hałasu staje się coraz ważniejsza. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), co trzeci Europejczyk odczuwa dokuczliwość hałasu, który został przez tę organizację zidentyfikowany jako szczególnie niekorzystny dla zdrowia. Dodatkowo hałas pochodzący od sąsiadów jest drugim najczęstszym źródłem irytacji, wyżej znajduje się tylko hałas pochodzący z ruchu ulicznego. Na podstawie statystyk i wyników badań nad dokuczliwością hałasu, można założyć, że ponad 50 milionów Europejczyków jest narażonych na hałas pochodzący od sąsiadów, co negatywnie wpływa na ich jakość życia. Skutkiem tego mogą być stany chorobowe, ale także zakłócenia snu, stres itp. Jak sobie z nim radzić?

Czynniki wpływające na izolację akustyczną

Akustyka budynku i kontrola hałasu są bardzo złożonymi problemami, ponieważ zależą od wielu parametrów. Istnieje wiele źródeł hałasu i wiele czynników, które wpływają na rozchodzenie się hałasu. Zaliczają się do nich: rozkład budynku lub mieszkania, projekt budynku i rodzaj zastosowanych materiałów budowlanych, rozmieszczenie instalacji sanitarnych i rodzaj materiału, z którego została wykonana, sposób montażu rur oraz sposób użytkowania instalacji. Specjaliści wyróżniają dwa główne typy dźwięków generowanych przez rurociągi: dźwięk powietrzny i dźwięk strukturalny. W rurach dźwięk jest spowodowany przepływem cieczy i zazwyczaj przedostaje się do pomieszczenia w wyniku rozchodzenia się w powietrzu. Przykładowe poziomy hałasu powietrznego dla pionowych rur kanalizacyjnych lub deszczowych (Ø 110 mm) bez izolacji przy przepływie 2 l/s wynoszą odpowiednio: 55 dB (A) dla rury PCV, 50 dB (A) dla Friaphonu oraz : 48 dB (A) dla rury żeliwnej. Z kolei dźwięk strukturalny to dźwięk przekazywany przez konstrukcję budynku. Może przenosić się poprzez elementy mocujące rury, lub poprzez połączenia rury ze szkieletem budynku. W systemach kanalizacyjnych dźwięk powietrzny odgrywa większą rolę (dla rury PCV o średnicy 110 mm = około 61 -55 dB przy przepływie wody 2 l/s) niż dźwięk strukturalny (około 22 dB). W obiektach mieszkalnych hałas strukturalny musi być eliminowany, ponieważ często jest wzmacniany przez szkielet budynku. Inne dźwięki, takie jak dźwięk odbity, mogą występować w kanałach technicznych wokół rur. Aby tego uniknąć lub zredukować ważne jest, aby działać u źródła, izolując rury lub oddzielając rury od wspornika lub od ich połączeń ze szkieletem.

A to już wiesz?  Den Braven z nagrodą TOPBuilder 2017 dla Akrylu Natychmiast Malowalnego

Skuteczny sposób na walkę z hałasem

Produkty ArmaComfort są bardzo skutecznymi i łatwymi w instalacji produktami do kontroli hałasu wydobywającego się z rur deszczowych i kanalizacyjnych. W porównaniu z tradycyjnymi produktami wielowarstwowymi, akustyczne materiały izolacyjne zapewniają większą redukcję hałasu przy cieńszych ściankach. Hałas z rur kanalizacyjnych i deszczowych jest odbierany jako szczególnie denerwujący, ponieważ odgłos spadającej wody jest przenoszony przez nieosłonięte rury do elementów ściennych i sufitowych, a stamtąd do sąsiednich pomieszczeń. ArmaComfort specjalnie z myślą o tym zastosowaniu zapewnia wysoce wydajne rozwiązania kontroli hałasu. Skonstruowany w oparciu o zamknięto-komórkową izolację Armaflex, ArmaComfort niezawodnie zapobiega kondensacji na rurach. Nowe materiały odznaczają się bardzo dobrą redukcją hałasu i rozdzielaniem dźwięku w zakresie częstotliwości odpowiednim dla akustyki budynku- bez względu na to, czy są zainstalowane na rurach żeliwnych czy z tworzyw sztucznych.

Gwarancja bezpieczeństwa w razie pożaru

Produkty ArmaComfort firmy Armacell nie tylko pomagają redukować hałas, ale też charakteryzują się bardzo dobrą klasą reakcji na ogień B-s1,d0. ArmaComfort AB Alu i ArmaComfort AB Alu Plus osiągnęły najlepszą klasę odporności na ogień dla produktów organicznych w europejskim teście SBI. Ponadto atrakcyjne aluminiowe pokrycie w kolorze srebrnym dobrze pasuje do instalacji pokrytych metalem w miejscach, w których widoczne są rury. Testy przeprowadzone przez francuską organizację certyfikującą Center Scientifique et Technique du Bâtiment (CSTB) zgodnie z normą EN14366 wykazały, że poziom dźwięku strukturalnego dla ArmaComfort AB z rurą Geberit PEHD można zmniejszyć o 16 dB (A) przy przepływie 2 l/s na pionowej rurze. Dla poziomego przepływu w rurze Geberit Silent 20dB, w której występujące wibracje spowodowane przez płynącą wodę są silniejsze ze względu na hałas uderzeń, osiągnięto redukcję hałasu o 18 dB (A). Ludzkie ucho odbiera redukcję o 10 dB (A) jako zmniejszenie dźwięku o połowę. W porównaniu do tradycyjnych izolacji akustycznych, ArmaComfort to rozwiązanie zapewniające większą redukcję hałasu przy cieńszych ściankach.

A to już wiesz?  Bloczki akustyczne SILIKAT A12 Grupy SILIKATY – ciche, bezpieczne, stabilne

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
ArmaComfort firmy Armacell – gwarancja komfortu akustycznego , Armacell - Jednym z największych problemów środowiskowych naszych czasów jest hałas. W pracy, w budynkach użyteczności publicznej czy w domu – prawie nic nie przeszkadza nam tak bardzo jak nieprzyjemne odgłosy. Chociaż izolacja akustyczna zewnętrznych elementów konstrukcyjnych często okazuje się skuteczna, drażniące dźwięki wewnątrz budynku mogą znacznie pogorszyć jakość życia. Sposobem na wyeliminowanie tego zjawiska może być zastosowanie wysokiej jakości izolacji akustycznych ArmaComfort firmy Armacell.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy