Arte Budownictwo

Jaki dywan wybrać do przedpokoju?

Jaki dywan wybrać do przedpokoju?
Przedpokój to jedno z pomieszczeń szczególnie narażonych na kontakt z wilgocią oraz zabrudzeniami, takimi jak piasek czy błoto. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z układania w nim dywanu, który nie tylko uczyni to wnętrze bardziej przytulnym, ale też może stanowić świetlny element dekoracyjny, wpisujący się w stworzoną aranżację. Ekspert firmy ARTE podpowiada o czym warto pamiętać wybierając dywan do

Data publikacji: 2020-03-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jaki dywan wybrać do przedpokoju?
Kategoria: Arte

Jaki dywan wybrać do przedpokoju? , Arte - Przedpokój to jedno z pomieszczeń szczególnie narażonych na kontakt z wilgocią oraz zabrudzeniami, takimi jak piasek czy błoto. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z układania w nim dywanu, który nie tylko uczyni to wnętrze bardziej przytulnym, ale też może stanowić świetlny element dekoracyjny, wpisujący się w stworzoną aranżację. Ekspert firmy ARTE podpowiada o czym warto pamiętać wybierając dywan do przedpokoju. Przedpokój to jedno z pomieszczeń szczególnie narażonych na kontakt z wilgocią oraz zabrudzeniami, takimi jak piasek czy błoto. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z układania w nim dywanu, który nie tylko uczyni to wnętrze bardziej przytulnym, ale też może stanowić świetlny element dekoracyjny, wpisujący się w stworzoną aranżację. Ekspert firmy ARTE podpowiada o czym warto pamiętać wybierając dywan do przedpokoju.

Dywan odporny na zabrudzenia

Przedpokój jako miejsce szczególnie eksponowane, z którym styka się każdy odwiedzający nas gość, wymaga szczególnych rozwiązań aranżacyjnych. Jednocześnie jest to przestrzeń wyjątkowo narażona na duże natężenie ruchu i kontakt z zabrudzonym obuwiem, dlatego wykorzystane tam dywany powinny cechować się dużą wytrzymałością i podwyższoną odpornością na zabrudzenia. „W przedpokojach najlepiej sprawdzą się modele płaskotkane lub o gęsto tkanym runie, odporne na plamy, łatwe w utrzymaniu a jednocześnie wytrzymałe, którym niestraszne im będzie częste czyszczenie, zarówno za pomocą odkurzacza, jak i specjalnych środków chemicznych. Szczególne znaczenie ma tu wybór odpowiedniego materiału z jakiego wykonany będzie dany produkt, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na wytrzymałość, ścieralność, funkcjonalność oraz łatwość utrzymania w czystości. Dobrym rozwiązaniem będą dywany wykonane z włókien sztucznych (heat-set) o właściwościach antystatycznych, które ograniczają ilość osadzającego się na dywanie kurzu”, wyjaśnia Piotr Biegański, ekspert firmy ARTE. „Jeśli zaś chodzi o kolorystykę, to najlepiej postawić na modele utrzymane w ciemniejszych, bardziej stonowanych odcieniach, na których niewielkie zabrudzenia nie będą tak widoczne”, dodaje specjalista.

Łatwe czyszczenie to podstawa

Dywany wykonane ze sztucznych przędz sprawdzą się w przedpokoju z jeszcze jednego powodu – są znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości niż te wykonane z naturalnych materiałów. Co szczególnie ważne, mogą być czyszczone oraz prane w domowych warunkach, bez ryzyka, że się odbarwią lub stracą swoje walory. „Chcąc jeszcze bardziej ułatwić sobie czyszczenie dywanu narażonego na nieustanny kontakt z zabrudzeniami, postawmy na produkty posiadające gęste runo. Ich miękkość i delikatność jest może trochę mniejsza, jednak są odporniejsze na zabrudzenia i o wiele łatwiej się je sprząta. Niezależnie od tego jaki dywan wybierzemy do przedpokoju pamiętajmy, że kluczowe znaczenie dla przedłużenia jego trwałości ma regularne czyszczenie, najlepiej za pomocą odkurzaczy z filtrami antybakteryjnymi lub elektrostatycznymi. Warto też raz na jakiś czas dokładnie wytrzepać dywan z cząstek suchego brudu i najgłębiej zalegającego kurzu”, tłumaczy ekspert firmy ARTE.

A to już wiesz?  Kolekcja KASAI marki Nowodvorski Lighting

 

Więcej informacji na temat oferty ARTE można znaleźć na stronie https://www.arte.pl/ oraz w salonach sprzedaży.

 

ARTE Sp. z o.o. od ponad 25 lat specjalizuje się w sprzedaży oraz wykonawstwie pokryć podłogowych dla klientów detalicznych oraz dużych inwestorów. Firma jest właścicielem sieci salonów sprzedaży na terenie południowej i środkowej Polski oraz jednego z największych sklepów internetowych z wykładzinami i dywanami w Polsce – www.arte.pl. W swojej ofercie posiada m.in. dywany, wykładziny dywanowe, wykładziny PCV oraz wysokiej jakości artykuły do wykańczania podłóg. Firma jest bezpośrednim dystrybutorem renomowanych europejskich i światowych fabryk: Balta, Tarkett, Balsan, Forbo, Lentex, Desso i wielu innych. Wieloletnie doświadczenie pracowników ARTE w sprzedaży i wykonawstwie pokryć podłogowych gwarantuje klientom najwyższą jakość świadczonych usług. Spółka cały czas prężnie się rozwija – obecnie zatrudnia na stałe ponad 80 pracowników.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jaki dywan wybrać do przedpokoju? , Arte - Przedpokój to jedno z pomieszczeń szczególnie narażonych na kontakt z wilgocią oraz zabrudzeniami, takimi jak piasek czy błoto. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z układania w nim dywanu, który nie tylko uczyni to wnętrze bardziej przytulnym, ale też może stanowić świetlny element dekoracyjny, wpisujący się w stworzoną aranżację. Ekspert firmy ARTE podpowiada o czym warto pamiętać wybierając dywan do przedpokoju.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy