Armacell Armaflex Armaflex Toolbox Budownictwo izolacje narzędzia walizka

Nowość! Zestaw narzędzi Armaflex Toolbox – perfekcyjny montaż izolacji

Nowość! Zestaw narzędzi Armaflex Toolbox – perfekcyjny montaż izolacji
Dobrze dobrana i odpowiednio zamocowana izolacja rur jest niezwykle istotna dla sprawnego funkcjonowania i wydajności całego systemu grzewczego, wentylacyjno-chłodniczego czy też sanitarnego. Aby jednak właściwie zamontować izolację niezbędne są stosowne narzędzia. Firma Armacell przygotowała kompletny zestaw narzędzi Armaflex Toolbox zamknięty w poręcznej

Data publikacji: 2015-09-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowość! Zestaw narzędzi Armaflex Toolbox – perfekcyjny montaż izolacji
Kategoria: Armacell, izolacje, Armaflex, Armaflex Toolbox, walizka, narzędzia

Nowość! Zestaw narzędzi Armaflex Toolbox – perfekcyjny montaż izolacji , Armacell, izolacje, Armaflex, Armaflex Toolbox, walizka, narzędzia - Dobrze dobrana i odpowiednio zamocowana izolacja rur jest niezwykle istotna dla sprawnego funkcjonowania i wydajności całego systemu grzewczego, wentylacyjno-chłodniczego czy też sanitarnego. Aby jednak właściwie zamontować izolację niezbędne są stosowne narzędzia. Firma Armacell przygotowała kompletny zestaw narzędzi Armaflex Toolbox zamknięty w poręcznej walizce. Dobrze dobrana i odpowiednio zamocowana izolacja rur jest niezwykle istotna dla sprawnego funkcjonowania i wydajności całego systemu grzewczego, wentylacyjno-chłodniczego czy też sanitarnego. Aby jednak właściwie zamontować izolację niezbędne są stosowne narzędzia. Firma Armacell przygotowała kompletny zestaw narzędzi Armaflex Toolbox zamknięty w poręcznej walizce.

Nie od dziś wiadomo, że właściwe dobrana i zamocowana izolacja pozwala zwiększać wydajność instalacji, a także zabezpiecza ją przed niechcianą kondensacją przy jednoczesnej minimalizacji kosztów eksploatacji. Podczas doboru izolacji musimy wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj samego systemu, ale i parametry materiału, którym chcemy ją izolować. Dobrym wyborem będzie wykonana z kauczuku syntetycznego izolacja Armaflex firmy Armacell dostępna w formie otulin oraz płyt. Dzięki wysokiej elastyczności możliwe jest dopasowanie jej do każdego niemal kształtu rur, zaworów, zbiorników oraz kanałów wentylacyjnych. Kolejnym krokiem jest przygotowanie odpowiednich narzędzi i przystąpienie do montażu. Niezwykle pomocna będzie nowość firmy Armacell: Armaflex Toolbox – walizka z kompletem narzędzi niezbędnych do wykonania prawidłowego montażu izolacji Armaflex. Zestaw zawiera instrukcję instalacji w formie podręcznika, szablony do cięcia izolacji, dwa rodzaje pędzli oraz pompkę do precyzyjnej aplikacji kleju, a także komplet markerów – do wyznaczania linii pomocniczych na materiale izolacyjnym, do sporządzania notatek, a także do precyzyjnego przenoszenia pomiarów. Ponadto, w walizce znajdziemy praktyczną, składaną miarkę i metalowy cyrkiel (300 mm) pozwalający określić średnicy danej rury i przeniesienie wymiaru na materiał izolacyjny. Co wiecej, dołączony do walizki cyrkiel ma uchwyt na marker oraz plastikową osłonkę, co znacznie ułatwi staranne i bezpieczne (bez naruszenia struktury materiału izolacyjnego) odrysowanie linii pomocniczych do przycinania izolacji. Armaflex Toolbox wyposażony jest w trzy noże wykonane z niemieckiej stali nierdzewnej o długości ostrza 9, 17 oraz 27 cm, a także w nóź ceramiczny. Dzięki tak zróżnicowanym narzędziom możliwe jest dokładne przycięcie izolacji w zależności od potrzeb. Do zestawu dołączono także ostrzałkę kamienną do ostrzy oraz ochronny pokrowiec, w którym po przymocowaniu do paska możemy bezpiecznie i w łatwo dostępnym miejscu przechowywać używany aktualnie nóż. Często zachodzi konieczność wycięcia okrągłego otworu np. na zawór. Wówczas tylko odpowiedni sprzęt pozwoli na precyzyjne wykonanie wycięcia, które zapewni pożądaną szczelność izolacji. Do tego niezwykle przydatne będą miedziane rury, które również znajdują się w walizce Armaflex Toolbox. Do dyspozycji jest 6 rur o różnych średnicach, dzięki którym szybko i bez problemu wykonamy odpowiednie otwory. Stosowną ostrość tych narzędzi pozwoli utrzymać przyrząd do ostrzenia ich zakończeń. Wszystkie te niezbędne narzędzia są teraz dostępne w lekkiej, wytrzymałej i zamykanej aluminiowej walizce Armaflex Toolbox od firmy Armacell.

A to już wiesz?  Nowoczesna odsłona klasyki – lampy wiszące z kolekcji STONE marki Nowodvorski Lighting

Wykonanie trwałej i funkcjonalnej izolacji danej instalacji zależy od wielu czynników. Najistotniejszymi z nich są: odpowiedni dobór izolacji do systemu, wybór materiału, z którego został wykonany produkt izolacyjny, a także użycie profesjonalnych narzędzi. Dzięki walizce Armaflex Toolbox od firmy Armacell wykonanie prawidłowego montażu izolacji Armaflex będzie nie tylko proste, ale pozwoli na fachowe przeprowadzenie całego procesu.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem instruktażowym, który krok po kroku pokazuje właściwy montaż izolacji przy użyciu wszystkich narzędzi dostępnych w poręcznej walizce Armaflex Toolbox od firmy Armacell: https://www.youtube.com/watch?v=GUVwE-t3EBM&feature=youtu.be. 

 

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

A to już wiesz?  Okiem eksperta: akumulacja cieplna i jej rola w utrzymaniu optymalnej temperatury we wnętrzach

Zachęcam do wykorzystania materiałów na Państwa łamach, a w razie jakicholwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozcji.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowość! Zestaw narzędzi Armaflex Toolbox – perfekcyjny montaż izolacji , Armacell, izolacje, Armaflex, Armaflex Toolbox, walizka, narzędzia - Dobrze dobrana i odpowiednio zamocowana izolacja rur jest niezwykle istotna dla sprawnego funkcjonowania i wydajności całego systemu grzewczego, wentylacyjno-chłodniczego czy też sanitarnego. Aby jednak właściwie zamontować izolację niezbędne są stosowne narzędzia. Firma Armacell przygotowała kompletny zestaw narzędzi Armaflex Toolbox zamknięty w poręcznej walizce.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy