Technologia Wiadomości branżowe Wiercimy

Materac gwarantem dobrego snu

Materac gwarantem dobrego snu
Jeśli po przebudzeniu czujemy się jak księżniczka na ziarnku grochu – wstajemy z bólem mięśni i jesteśmy niewyspani – warto zmienić materac, na którym śpimy. Eksperci podpowiadają, na co zwrócić uwagę przy jego kupnie.Na materacu trzeba czuć się komfortowo – nic nie może nam przeszkadzać i nas uciskać, nie powinniśmy się też w niego „zapadać”. Dlatego podczas wyboru materaca należy się na nim położyć. „W pozycji na plecach odcinek lędźwiowy kręgosłupa powinien być podparty, z kolei gdy leżymy na boku, kręgosłup musi się układać w linii prostej” – wyjaśnia w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Szymon Korczak, fizjoterapeuta z IKEA.Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów materacy: sprężynowe (bonellowe i kieszeniowe), lateksowe, piankowe. Ze sprężynowych powinny korzystać osoby, które mają problemy z zasypianiem. Lateksowe najlepsze będą dla alergików. Z kolei piankowe – które dzielą się na te z pianką poliuretanową, pianką o wysokiej sprężystości i pianką memory, dostosowującą się do ciała pod wpływem temperatury – polecane

Jeśli po przebudzeniu czujemy się jak księżniczka na ziarnku grochu ? wstajemy z bólem mięśni i jesteśmy niewyspani ? warto zmienić materac, na którym śpimy. Eksperci podpowiadają, na co zwrócić uwagę przy jego kupnie.

Na materacu trzeba czuć się komfortowo ? nic nie może nam przeszkadzać i nas uciskać, nie powinniśmy się też w niego ?zapadać?. Dlatego podczas wyboru materaca należy się na nim położyć. ?W pozycji na plecach odcinek lędźwiowy kręgosłupa powinien być podparty, z kolei gdy leżymy na boku, kręgosłup musi się układać w linii prostej? ? wyjaśnia w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Szymon Korczak, fizjoterapeuta z IKEA.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów materacy: sprężynowe (bonellowe i kieszeniowe), lateksowe, piankowe. Ze sprężynowych powinny korzystać osoby, które mają problemy z zasypianiem. Lateksowe najlepsze będą dla alergików. Z kolei piankowe ? które dzielą się na te z pianką poliuretanową, pianką o wysokiej sprężystości i pianką memory, dostosowującą się do ciała pod wpływem temperatury ? polecane są osobom starszym.

Mitem jest, że im twardszy materac, tym lepiej dla kręgosłupa. Wszystko zależy od tego, kto na nim śpi. Znaczenie ma nie tylko waga śpiącego ? twardy dla osoby tęższej, średnio twardy dla filigranowej ? ale też pozycja w czasie snu.

Podczas wyboru materaca warto zwrócić uwagę na materiały, które wchodzą w jego skład. Dodatki końskiego włosia, wełny lub bambusa pomogą w odprowadzaniu wilgoci ? wyjaśnia ekspert. Materac należy wymieniać co 8-10 lat lub kiedy widać na nim odkształcenia.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Firma Samsung zademonstruje innowacyjne monitory do zastosowań biznesowych na targach CES 2014

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy