Wiercimy

netPR.pl wprowadza nową markę – videoPR.pl

netPR.pl wprowadza nową markę – videoPR.pl
videoPR.pl zajmuje się realizacją wideokonferencji oraz produkcją materiałów filmowych do Internetu, dedykowanych komunikacji korporacyjnej. Powstanie videoPR.pl wynika z rosnącej popularności przekazu wideo w sieci, jak również z konieczności oddzielenia jej od podstawowej działalności firmy, jaką jest rozwijanie oprogramowania internetowego wspomagającego komunikację w modelu SaaS.W sieci znajduje się coraz więcej filmów i coraz częściej je oglądamy. Według październikowych badań comScore, Inc., przeciętny internauta za oceanem na oglądanie filmów w Internecie poświęca blisko 10 godzin miesięcznie. W tym czasie trafiają do niego aż 154 filmy. Pochodzą one z serwisów Google oraz z największych serwisów informacyjnych. Internetowe wideo staje się także coraz bardziej popularne w Polsce. Zjawisko to

videoPR.pl zajmuje się realizacją wideokonferencji oraz produkcją materiałów filmowych do Internetu, dedykowanych komunikacji korporacyjnej. Powstanie videoPR.pl wynika z rosnącej popularności przekazu wideo w sieci, jak również z konieczności oddzielenia jej od podstawowej działalności firmy, jaką jest rozwijanie oprogramowania internetowego wspomagającego komunikację w modelu SaaS.

W sieci znajduje się coraz więcej filmów i coraz częściej je oglądamy. Według październikowych badań comScore, Inc., przeciętny internauta za oceanem na oglądanie filmów w Internecie poświęca blisko 10 godzin miesięcznie. W tym czasie trafiają do niego aż 154 filmy. Pochodzą one z serwisów Google oraz z największych serwisów informacyjnych. Internetowe wideo staje się także coraz bardziej popularne w Polsce. Zjawisko to stwarza dobre perspektywy dla wykorzystania przekazu wideo w komunikacji korporacyjnej.

Rozwijając technologie komunikacji wideo w Internecie zauważamy, że wyprodukowanie dobrego materiału filmowego lub jego koszt stanowią często barierę dla naszych Klientów. Dlatego od blisko roku staramy się ich wspierać również w tej dziedzinie. Na swoim koncie mamy już ponad 100 produkcji, obejmujących informacje wideo, relacje z wydarzeń, wywiady, prezentacje produktów oraz filmy instruktażowe – mówi Marek Woźniak, prezes zarządu netPR.pl.

Talking-Head Video Is Boring Online” – to słowa Jacoba Nielsena – guru webusability, który zwraca uwagę, że filmy przygotowane do oglądania w telewizji często nie nadają się do Internetu. „Gadające głowy” nie przyciągają uwagi i są po prostu nudne. Dotyczy to nie tylko filmów, ale również transmisji online.

Film to pasja, której poświęciłem już kilka lat mojego życia. W mijającym roku miałem jednak okazję nauczenia się czegoś, czego nie uwzględnia program moich studiów operatorskich, a mianowicie – realizowania filmów do Internetu. Dlatego o videoPR.pl mówimy dopiero dzisiaj – podsumowuje Michał Wiśniowski, koordynator projektu videoPR.pl. – videoPR.pl, startując, dysponuje nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale także profesjonalnym sprzętem filmowym i – co najważniejsze – dostępem do najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie technologii wideo w sieci – dodaje.

A to już wiesz?  Kompleksowa bankowość mobilna dostępna w PEKAO

Ofertę videoPR.pl wyróżnia jej kompleksowość, obejmująca nie tylko produkcję filmów, ale również ich hosting w witrynach firmowych oraz możliwość zwiększania ich zasięgu w Internecie.

W zakresie realizacji transmisji wideo w Internecie videoPR.pl koncentruje się na najbardziej wymagających Klientach, ceniących jakość i unikalność technologii. Specjalizuje się w realizacji transmisji zamkniętych, z wykorzystaniem dwóch lub trzech kamer, z równoczesnym enkodowaniem i udostępnianiem dwóch lub trzech sygnałów wideo, dostosowanych do różnego standardu łącz internetowych odbiorców.

Do tej pory videoPR.pl realizował usługi m.in. dla: Grupy Energa, Grupy BRE, Grupy ING, Finamo, BZ WBK. videoPR.pl jest także dostawcą treści wideo do serwisu ekooszczedni.pl.

Zapraszamy do zapoznania się z wideoinformacją oraz filmami z serii „Jak my to robimy”.

Przykładowe realizacje videoPR.pl można obejrzeć na stronie:

http://www.videopr.pl/press/klienci/wybrane_realizacje

Więcej informacji znajduje się na stronie www.videoPR.pl

 

***

netPR.pl Sp. z o.o. jest firmą technologiczną, która oferuje oprogramowanie internetowe wspomagające komunikację jako usługę (model SaaS – Software as a Service). Specjalizuje się w rozwijaniu systemów prasowych, serwisów relacji inwestorskich, technologii wideo w Internecie (hosting wideo, systemy wideokonferencji). Z rozwiązań netPR.pl korzystają m.in.: Grupa BRE, Grupa Generali, Grupa Uniqa, Ergo Hestia SA, Bank Pekao SA, Kredyt Bank, ING Bank, Grupa Euro RSCG, Grupa TP, Grupa Energa, Ericsson, Gazeta.pl, Wirtualna Polska oraz kilkadziesiąt innych firm i instytucji w Polsce. netPR.pl jest operatorem pierwszego w Polsce serwisu dystrybucji komunikatów prasowych – http://media.netpr.pl (wire service) oraz technologii monitoringu mediów online.

Źródło netPR.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy