Budownictwo Den Braven

Niezawodne uszczelnienia w łazience – skuteczne produkty firmy Den Braven

Niezawodne uszczelnienia w łazience – skuteczne produkty firmy Den Braven
Łazienka to pomieszczenie, które z uwagi na panujące w tym wnętrzu warunki, wymaga szczegól-nego rodzaju wykończenia. Ściany i podłogę wykłada się zwykle płytkami ceramicznymi, które chronią przed rozchlapywaną wodą i gromadzącą się parą. To jednak nie wystarcza. Niezbędne jest również zadbanie o odpowiednie uszczelnienie wszelkich szpar i połączeń między okładziną a elementami wyposażenia. Jak poprawnie wykonać uszczelniania podpowiada Marcin Leszczyński, ekspert firmy Den

Data publikacji: 2017-12-06
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Niezawodne uszczelnienia w łazience – skuteczne produkty firmy Den Braven
Kategoria: Den Braven

Niezawodne uszczelnienia w łazience – skuteczne produkty firmy Den Braven , Den Braven - Łazienka to pomieszczenie, które z uwagi na panujące w tym wnętrzu warunki, wymaga szczegól-nego rodzaju wykończenia. Ściany i podłogę wykłada się zwykle płytkami ceramicznymi, które chronią przed rozchlapywaną wodą i gromadzącą się parą. To jednak nie wystarcza. Niezbędne jest również zadbanie o odpowiednie uszczelnienie wszelkich szpar i połączeń między okładziną a elementami wyposażenia. Jak poprawnie wykonać uszczelniania podpowiada Marcin Leszczyński, ekspert firmy Den Braven. Łazienka to pomieszczenie, które z uwagi na panujące w tym wnętrzu warunki, wymaga szczegól-nego rodzaju wykończenia. Ściany i podłogę wykłada się zwykle płytkami ceramicznymi, które chronią przed rozchlapywaną wodą i gromadzącą się parą. To jednak nie wystarcza. Niezbędne jest również zadbanie o odpowiednie uszczelnienie wszelkich szpar i połączeń między okładziną a elementami wyposażenia. Jak poprawnie wykonać uszczelniania podpowiada Marcin Leszczyński, ekspert firmy Den Braven.

Miejsc newralgicznych, przez które mogłaby przenikać woda, w łazience nie brakuje. Wszelkie szczeliny, zwłaszcza na styku ścian i wanny, brodzika czy umywalki, muszą być dokładnie zabezpieczone. W przeciwnym razie będziemy mieli do czynienia z niszczeniem powierzchni, w które wsiąkać będzie woda (np. blatu czy szafki pod umywalką). Co więcej tworzyć się mogą nieestetyczne, ale przede wszystkim szkodliwe dla zdrowia czarne naloty, będące efektem rozwoju grzybów i pleśni.

Najpopularniejszą metodą wykonywania uszczelnień łazienkowych jest silikonowanie. Jest to skuteczne rozwiązanie, nie wymagające specjalistycznych narzędzi ani wyjątkowych umiejętności, dlatego wiele osób decyduje się na przeprowadzenie takich prac samodzielnie. Zanim przystąpimy do nakładania silikonu, powierzchnię trzeba starannie oczyścić, a brzegi szczeliny zabezpieczyć taśmą malarską. Silikon dostępny jest w standardowym kartuszu, który umieszcza się w „pistolecie”. Preparat nanosimy płynnym, równomiernym ruchem, tak by dokładnie wypełnił uszczelnianą szparę. Bezpośrednio po nałożeniu, fugę trzeba wygładzić, żeby woda mogła z niej swobodnie spływać. Można to zrobić za pomocą specjalnej szpachelki, ale też wypukłego przedmiotu czy palca zwilżonego wodą z mydłem. Silikon wysycha dość szybko, nie można więc zwlekać z wygładzeniem spoiny czy usunięciem taśmy malarskiej – tłumaczy Marcin Leszczyński z firmy Den Braven.

Oferta rynkowa silikonów jest bardzo bogata. Produkt do łazienki należy jednak wybrać ze szczególną starannością pamiętając o panujących w tym pomieszczeniu warunkach. Powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj materiałów, które będziemy uszczelniać, ale też właściwości danego preparatu. W pomieszczeniach tzw. mokrych najlepiej sprawdzą się silikony sanitarne (np. Silikon Sanitarny firmy Den Braven), które zawierają dodatkowe środki zwalczające grzyby i pleśnie. Są one również wyjątkowo odporne na działanie środków czyszczących. Produktem o szczególnych właściwościach jest Silikon Extra Sanitarny Den Braven, który nie tylko posiada wszystkie zalety silikonów sanitarnych, ale też wyróżnia się dużą tolerancją temperaturową (od -50oC do +180 oC), dzięki czemu może być stosowany nawet w tak wymagających miejscach jak sauny – dodaje ekspert firmy Den Braven.

A to już wiesz?  Dobry produkt to podstawa, czyli dlaczego nie warto oszczędzać na materiałach nawierzchniowych

HD Polimery do zadań specjalnych

Pamiętać należy, że silikony sanitarne są to najczęściej jednoskładnikowe kity na bazie polisiloksanów z octanowym systemem utwardzania. Ich kwaśny odczyn powoduje, że nie powinny być stosowane w styczności np. z wanną akrylową czy metalami. W takich miejscach sprawdzi się natomiast innowacyjny produkt, jakim jest uszczelniacz-klej X-Polymer Do Wewnątrz firmy Den Braven. To jednoskładnikowy preparat na bazie HD Polimeru, który nie zawiera izocyjanianów, silikonu ani rozpuszczalników. Jest więc nieagresywny i niekorozyjny w stosunku do metali. Wykazuje bardzo dobrą przyczepność do większości podłoży budowlanych – gładkich i porowatych, suchych i wilgotnych, chłonnych i niechłonnych, w pionie i poziomie. Doskonale sprawdzi się też do wykończenia ścian obłożonych płytkami ceramicznymi, np. w narożnikach na styku ścian, czy miejsc łączenia zabudowy z płyt g-k. Oprócz tego, że X-Polymer zachowuje trwałą elastyczność, jest również – w przeciwieństwie
do tradycyjnych silikonów – całkowicie malowalny.

Sposobów na wykonanie uszczelnień w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wodą jest bardzo wiele. Popularne silikonowanie z użyciem produktów przeznaczonych do miejsc wilgotnych daje jednak tę pewność, że uszczelnienia będą trwałe i odporne na działanie pleśni i grzybów.

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Niezawodne uszczelnienia w łazience – skuteczne produkty firmy Den Braven , Den Braven - Łazienka to pomieszczenie, które z uwagi na panujące w tym wnętrzu warunki, wymaga szczegól-nego rodzaju wykończenia. Ściany i podłogę wykłada się zwykle płytkami ceramicznymi, które chronią przed rozchlapywaną wodą i gromadzącą się parą. To jednak nie wystarcza. Niezbędne jest również zadbanie o odpowiednie uszczelnienie wszelkich szpar i połączeń między okładziną a elementami wyposażenia. Jak poprawnie wykonać uszczelniania podpowiada Marcin Leszczyński, ekspert firmy Den Braven.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy