Wiercimy

Nowoczesna i atrakcyjna elewacja z efektami metalu oraz betonu

Nowoczesna i atrakcyjna elewacja z efektami metalu oraz betonu
Łódź, 17 grudnia 2019 r. Informacja prasowa Nowoczesna i atrakcyjna elewacja z efektami metalu oraz betonu Elewacja jest wizytówką każdego budynku. Dlatego warto sprawić, żeby

Łódź, 17 grudnia 2019 r.

Informacja prasowa

Nowoczesna i atrakcyjna elewacja z efektami metalu oraz betonu
Elewacja jest wizytówką każdego budynku. Dlatego warto sprawić, żeby wyglądała schludnie, atrakcyjnie i nowocześnie. Tutaj z pomocą przychodzą dwa produkty – ATLAS Lakier Metaliczny i ATLAS Cermit BA-M. Dzięki nim, w zależności od potrzeb, uzyskamy na elewacji efekt metalu lub betonu.

Wykończenie ścian zewnętrznych jest bardzo istotnym etapem na drodze do powstawania nowych budynków. Ale wcale nie musi być to proces skomplikowany i trudny. Można bowiem zastosować na elewacji produkty, dzięki którym uzyskamy pożądane przez siebie efekty – np. metalu i betonu. Będzie ona wyglądała schludnie, atrakcyjnie dla oka i zarazem nowocześnie. Jest to rozwiązanie bardzo popularne. Coraz częściej rezygnuje się bowiem z tradycyjnych tynków kamyczkowych układanych na elewacjach ETICS. Specjalnie dla tych, którzy chcą uzyskać na elewacji efekt metalu lub betonu, Atlas przygotował dwa produkty. Są to ATLAS Lakier Metaliczny oraz ATLAS Cermit BA-M.

Efekt metalu w czterech kolorach

ATLAS Lakier Metaliczny jest rozwiązaniem idealnym dla osób ceniących nowoczesność i stawiających na elegancję. Elewacja musi przecież cieszyć oko. Dzięki swojej hydrofobowości, produkt redukuje przywieranie do powłoki kurzu i zabrudzeń, jest ona elastyczna i nisko nasiąkliwa. Co jeszcze? ATLAS Lakier Metaliczny jest odporny na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dzięki temu elewacja zyskuje nowoczesny i elegancki wygląd oraz trwałość na długie lata.

ATLAS Lakier Metaliczny jest dostępny w czterech kolorach imitujących starzone złoto, patynowe srebro, tytan i miedź. Produkt doskonale prezentuje się również na nowoczesnych elewacjach o prostych formach, np. w połączeniu z tynkiem dekoracyjnym o fakturze betonu ATLAS Cermit BA-M czy tynkiem dającym efekt piaskowca ATLAS DEKO M TM6. Ciekawe rezultaty można osiągnąć także na tynkach ciągnionych, szczotkowanych wykonanych z ATLAS CERMIT N-100 lub ATLAS CERMIT WN.

A to już wiesz?  Ultrasmukłe smartfony GALAXY A5 i GALAXY A3 firmy Samsung

Efekt betonu dla miłośników industrialnych klimatów

Z kolei ci, którzy rozkochali się w stylu industrialnym, z pewnością docenią możliwość połączenia elewacji metalicznej z imitującą beton. Taki efekt można osiągnąć za pomocą produktu ATLAS Cermit BA-M.

Ten mineralny tynk o fakturze betonu architektonicznego cieszy się bardzo dużą popularnością wśród inwestorów. Został stworzony z myślą o budynkach nietypowych, o nowoczesnych formach, jako odpowiedź na potrzeby klientów szukających oryginalnych rozwiązań. Dostępny jest w wersji z powierzchnią gładką lub widoczną strukturą. Pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także ochronną. Tynk z efektem betonu bardzo dobrze prezentuje się także w połączeniu z drewnem.

Co ważne, zarówno ATLAS Lakier Metaliczny, jak i ATLAS Cermit BA-M mogą być wykorzystywane nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz budynku.

Oferta tynków dekoracyjnych dostępna jest na stronie www.atlas.com.pl oraz w Vademecum Systemów Ociepleń Atlas Sztuka Elewacji. Poza wskazanymi już efektami betonu czy metalu, znaleźć można tam również informacje o innych efektach dekoracyjnych – kamienia, piaskowca, deski czy cegły.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy