Budownictwo H+H

Panele TEMPO H+H: prace remontowe w szybkim tempie

Panele TEMPO H+H: prace remontowe w szybkim tempie
Stawiając ścianki działowe wewnątrz pomieszczeń, jak i konstruując elementy drobnej architektury, warto zadbać o dobór ekonomicznych, wytrzymałych oraz łatwych w obróbce elementów. Panele TEMPO H+H są wykonane z lekkiego betonu komórkowego, dzięki czemu stanowią doskonały materiał do zabudowy brodzików oraz wykonywania ścian, szafek a nawet wiszących półek. Najwyższa (najbezpieczniejsza) klasa reakcji na ogień (A1) sprawia, że panele TEMPO są żaroodporne i wytrzymują temperaturę do 1200 stopni Celsjusza – można je z powodzeniem wykorzystać między innymi do zabudowania

Data publikacji: 2020-09-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Panele TEMPO H+H: prace remontowe w szybkim tempie
Kategoria: H+H

Panele TEMPO H+H: prace remontowe w szybkim tempie , H+H - Stawiając ścianki działowe wewnątrz pomieszczeń, jak i konstruując elementy drobnej architektury, warto zadbać o dobór ekonomicznych, wytrzymałych oraz łatwych w obróbce elementów. Panele TEMPO H+H są wykonane z lekkiego betonu komórkowego, dzięki czemu stanowią doskonały materiał do zabudowy brodzików oraz wykonywania ścian, szafek a nawet wiszących półek. Najwyższa (najbezpieczniejsza) klasa reakcji na ogień (A1) sprawia, że panele TEMPO są żaroodporne i wytrzymują temperaturę do 1200 stopni Celsjusza – można je z powodzeniem wykorzystać między innymi do zabudowania kominka. Stawiając ścianki działowe wewnątrz pomieszczeń, jak i konstruując elementy drobnej architektury, warto zadbać o dobór ekonomicznych, wytrzymałych oraz łatwych w obróbce elementów. Panele TEMPO H+H są wykonane z lekkiego betonu komórkowego, dzięki czemu stanowią doskonały materiał do zabudowy brodzików oraz wykonywania ścian, szafek a nawet wiszących półek. Najwyższa (najbezpieczniejsza) klasa reakcji na ogień (A1) sprawia, że panele TEMPO są żaroodporne i wytrzymują temperaturę do 1200 stopni Celsjusza – można je z powodzeniem wykorzystać między innymi do zabudowania kominka.

Jako produkty z materiału o niskich gęstościach, panele TEMPO mogą mieć duże gabaryty, a jednocześnie mogą być bardzo lekkie. Pojedynczy element ma wymiary 600 x 500 mm i waży od 15 do 21 kg, co umożliwia szybkie i sprawne wykonywanie prac murarskich. Panele można bez trudu wnosić na wyższe kondygnacje, a konstrukcja ściany z nich wykonana, mimo że jest solidna, nie stanowi zbytniego obciążenia dla podłogi czy stropu. Istotna jest także wydajność oraz oszczędność – do postawienia ściany o powierzchni 1 m2 i grubości 11,5 cm zużywa się tylko 3,3 panela. Dwie gęstości (500 i 600 kg/m3) pozwalają dostosować izolacyjność akustyczną do wymagań danego pomieszczenia.

Montaż paneli jest prosty i intuicyjny. Klasyczne materiały ścienne, takie jak cegły czy pustaki, wymagają zużycia dużych ilości zaprawy zwykłej, nakładanej na poziome i pionowe powierzchnie elementów murowych. Przy układaniu paneli TEMPO H+H zaprawę zwykłą wykorzystuje się tylko do osadzenia pierwszej warstwy. Kolejne elementy w murze mocowane są za pomocą zaprawy do cienkich spoin, a spoiny pionowe pomiędzy bloczkami łączy się na tzw. pióro i wpust.

Na uwagę zasługuje również łatwość obróbki. Przycinanie bloczków nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi – pożądany wymiar można szybko uzyskać za pomocą piły ręcznej, widiowej. Po przycięciu warto wygładzić krawędzie ręczną pacą do szlifowania, a rylec ułatwi wykonywanie bruzd pod instalacje jednym pociągnięciem ręki.

A to już wiesz?  Różnorodne wzory, zróżnicowane sposoby montażu – wyjątkowe podłogi winylowe Ambra marki Wineo

Beton komórkowy jest jednym z nielicznych materiałów ściennych, w których można bardzo łatwo wykonywać wszelkiego typu otwory i wnęki. Mimo że jest to materiał lekki, ma wysoką wytrzymałość na ściskanie i bardzo przydatną właściwość izotropowości parametrów. Oznacza to, że niezależnie od kierunku układania panele zachowują takie same parametry i właściwości.

Jak podkreśla Robert Janiak, Product Manager firmy H+H Polska: Konstrukcje wykonane z paneli TEMPO H+H mają tak gładką powierzchnię, że nie wymagają tynkowania. Bezpośrednio po zagruntowaniu możemy je malować, lakierować, tapetować lub przyklejać na nie płytki ceramiczne. To duże udogodnienie zarówno dla ekip budowlanych, jak i osób, które samodzielnie, szybko chcą zmienić wnętrze, np. budując nowoczesny kącik RTV, stawiając praktyczną ściankę działową lub zabudowując wannę w łazience. Panele TEMPO H+H umożliwiają ekspresowe prowadzenie prac murarskich, bez zbędnych wydatków i przy zachowaniu dbałości o estetykę domu lub mieszkania w trakcie trwania remontu.

Ścianka wykonana z paneli TEMPO H+H może być nawet trzykrotnie lżejsza niż konstrukcja zbudowana przy użyciu standardowych materiałów ściennych. Dzięki temu łatwiejszy jest demontaż w przypadku zmiany koncepcji wystroju pomieszczenia.

Odporność na grzyby, pleśnie i działanie ognia, lekkość oraz wytrzymałość betonu komórkowego sprawiają, że panele TEMPO H+H są nowoczesnym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni komfort użytkowania i szybkie tempo pracy.

O firmie H+H Polska Sp. z o.o.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Panele TEMPO H+H: prace remontowe w szybkim tempie , H+H - Stawiając ścianki działowe wewnątrz pomieszczeń, jak i konstruując elementy drobnej architektury, warto zadbać o dobór ekonomicznych, wytrzymałych oraz łatwych w obróbce elementów. Panele TEMPO H+H są wykonane z lekkiego betonu komórkowego, dzięki czemu stanowią doskonały materiał do zabudowy brodzików oraz wykonywania ścian, szafek a nawet wiszących półek. Najwyższa (najbezpieczniejsza) klasa reakcji na ogień (A1) sprawia, że panele TEMPO są żaroodporne i wytrzymują temperaturę do 1200 stopni Celsjusza – można je z powodzeniem wykorzystać między innymi do zabudowania kominka.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy