Budownictwo Grupa Silikaty

Jakie jest zużycie zaprawy klejowej dla danego typu bloczka?

Jakie jest zużycie zaprawy klejowej dla danego typu bloczka?
W ofercie Grupy SILIKATY znajduje się szeroki asortyment bloczków stosowanych do budowy różnego typu ścian. Każde rozwiązanie wymaga określenia zużycia zaprawy klejowej niezbędnej do wykonania zaplanowanej przez nas konstrukcji. O tym, jak to zrobić rozsądnie i ekonomicznie, opowiada Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy

Data publikacji: 2017-05-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jakie jest zużycie zaprawy klejowej dla danego typu bloczka?
Kategoria: Grupa Silikaty

Jakie jest zużycie zaprawy klejowej dla danego typu bloczka? , Grupa Silikaty - W ofercie Grupy SILIKATY znajduje się szeroki asortyment bloczków stosowanych do budowy różnego typu ścian. Każde rozwiązanie wymaga określenia zużycia zaprawy klejowej niezbędnej do wykonania zaplanowanej przez nas konstrukcji. O tym, jak to zrobić rozsądnie i ekonomicznie, opowiada Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY. W ofercie Grupy SILIKATY znajduje się szeroki asortyment bloczków stosowanych do budowy różnego typu ścian. Każde rozwiązanie wymaga określenia zużycia zaprawy klejowej niezbędnej do wykonania zaplanowanej przez nas konstrukcji. O tym, jak to zrobić rozsądnie i ekonomicznie, opowiada Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.

Często zdarza się, że kupujemy zbyt dużo zaprawy klejowej, a po zakończeniu prac spora jej część zostaje niewykorzystana. O ile nierozpoczęte worki można spróbować zwrócić do sklepu czy składu budowlanego lub zużyć przy kolejnej realizacji, o tyle problematyczne są rozpoczęte opakowania. Pamiętajmy, że otwarta zaprawa będzie się utleniać i z czasem tracić swoje właściwości. Niestety często ilość zaprawy dobierana jest w sposób bardzo szacunkowy i niedokładny. Tymczasem wykorzystując ogólnodostępne informacje możemy postarać się o bardziej precyzyjne wyliczenia.

Zużycie zaprawy klejowej jest uzależnione przede wszystkim od grubości wybranych przez nas elementów. W katalogu technicznym Grupy SILIKATY, który jest dostępny na naszej stronie internetowej, można znaleźć tabelę zbiorczą parametrów technicznych poszczególnych bloczków. Są w niej ujęte informacje zawierające zużycie zaprawy zarówno klejowej, czyli cienkowarstwowej (podane w dcmᶾ/1 m²) jak i tradycyjnej (podane w dcmᶾ/1 m² oraz w kg) w zależności od rodzaju materiału murowego.

Dodatkowym narzędziem pozwalającym oszacować ilości potrzebnej zaprawy dla elementów silikatowych jest kalkulator zużycia bloczków i zapraw, który również dostępny jest na stronie Grupy SILIKATY. Po wybraniu odpowiedniego rodzaju bloczka, określeniu kształtu ściany oraz jej wymiarów, otrzymamy szacunkowe zapotrzebowanie materiałowe dla zaprawy tradycyjnej lub klejowej. Należy przyjąć, że rzeczywiste ilości mogą się nieznacznie różnić oraz, że podane zużycie zakłada jedynie przypadek wypełnionej spoiny poziomej. Przy wypełnieniu spoiny poziomej i pionowej należy doliczyć naddatek na spoinę pionową.

A to już wiesz?  Akrylowa droga do gładkich ścian – akryle malowalne marki Den Braven

Dzięki tym dwóm narzędziom oszacowanie ilości potrzebnej zaprawy będzie łatwe i szybkie, nawet dla osób, które nie mają na co dzień styczności z budownictwem.

 

Więcej informacji na temat produktów Grupy SILIKATY można znaleźć na stronie internetowej www.grupasilikaty.pl

 

„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o. to jeden z czołowych w Polsce producentów wyrobów silikatowych do wznoszenia ścian zewnętrznych, konstrukcyjnych, działowych, fundamentowych, ogniowych i piwnicznych. Grupa powstała w 2004 roku z połączenia krajowych producentów, z których każdy posiadał kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji SILIKATÓW. Obecnie Grupa SILIKATY skupia 7 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie całej Polski (w Krukach k/Ostrołęki, Piszu, Przysieczynie, Ludyni, Leżajsku, Kluczach i Jedlance). Poprzez swoich przedstawicieli firma aktywnie uczestniczy w pracach komitetu technicznego Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Silikatów. Grupa SILIKATY jest także członkiem polskiego Stowarzyszenia Producentów Białych Materiałów Ściennych „Białe Murowanie”.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jakie jest zużycie zaprawy klejowej dla danego typu bloczka? , Grupa Silikaty - W ofercie Grupy SILIKATY znajduje się szeroki asortyment bloczków stosowanych do budowy różnego typu ścian. Każde rozwiązanie wymaga określenia zużycia zaprawy klejowej niezbędnej do wykonania zaplanowanej przez nas konstrukcji. O tym, jak to zrobić rozsądnie i ekonomicznie, opowiada Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy