ArmaGel Budownictwo

ArmaGel HT – aerożelowa izolacja lepsza niż kiedykolwiek

ArmaGel HT – aerożelowa izolacja lepsza niż kiedykolwiek
Aerożele do niedawna były wykorzystywane głównie w lotnictwie i technologiach kosmicznych. Dziś, dzięki ArmaGel HT, możemy je zastosować wszędzie tam, gdzie wymagane są produkty izolacji technicznej dedykowane specjalistycznym

Data publikacji: 2020-12-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: ArmaGel HT – aerożelowa izolacja lepsza niż kiedykolwiek
Kategoria: ArmaGel

ArmaGel HT - aerożelowa izolacja lepsza niż kiedykolwiek , ArmaGel - Aerożele do niedawna były wykorzystywane głównie w lotnictwie i technologiach kosmicznych. Dziś, dzięki ArmaGel HT, możemy je zastosować wszędzie tam, gdzie wymagane są produkty izolacji technicznej dedykowane specjalistycznym potrzebom. Aerożele do niedawna były wykorzystywane głównie w lotnictwie i technologiach kosmicznych. Dziś, dzięki ArmaGel HT, możemy je zastosować wszędzie tam, gdzie wymagane są produkty izolacji technicznej dedykowane specjalistycznym potrzebom.

Aerożele – co to takiego?

Aerożele to materiał, w którym płynny składnik żelu zastąpiony jest powietrzem, dzięki czemu są najlżejszą substancją będącą ciałem stałym. Posiadają wyjątkowe właściwości mechaniczne, zwłaszcza w zakresie odporności na ściskanie i rozciąganie oraz wytrzymują nawet ogromne obciążenia. Cechy te sprawiają, że szybko podbiły przemysł kosmiczny i lotniczy, a dziś coraz częściej wkraczają także do przemysłu budowlanego. Nawet ponad 90% ich objętości stanowi pusta przestrzeń, co w połączeniu z ich innymi cechami, czyni z nich materiał o najmniejszym dla ciał stałych współczynniku przewodzenia ciepła.

Maty ArmaGel HT produkowane są z aerożeli krzemionkowych, które dodatkowo są bardzo odporne na działanie wysokich temperatur i zachowują w nich swoją stabilność.

 

Maty izolacyjne ArmaGel HT

Produkty ArmaGel HT możemy stosować nawet w miejscach, w których nie sprawdzi się większość tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Spełniają wymogi normy ASTM C1728 i mogą być bez problemów używane do zastosowań w temperaturach do 650°C, a dzięki wyjątkowym właściwościom zapewniają równe osiągi termiczne już przy ułamku typowych wymiarów. Maty dostępne są w grubościach od 5 do 20 milimetrów i oferują do 5 razy lepsze parametry techniczne w porównaniu z tradycyjnymi produktami izolacyjnymi. Zróżnicowanie grubości mat ArmaGel HT zapewnia możliwość doboru odpowiedniej warstwy izolacyjnej dostosowanej do potrzeb, a ich niewielka objętość sprawia, że maty można montować nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach, gdzie nie zmieściłyby się rozwiązania o tych samych parametrach izolacyjnych w tradycyjnych grubościach.

Izolacje ArmaGel HT są łatwe do cięcia i wysoce elastyczne, co zapewnia wygodny montaż nawet na złożonych kształtach takich jak kształtki czy kołnierze i poprawia szczelność izolacji, a także redukuje ilość odpadów materiałowych.

A to już wiesz?  Piękne i praktyczne – schody zbudowane ze stopni schodowych Maxima, Split i Venetia

Prosta instalacja mat i ich łatwy demontaż zmniejszają zarówno czas pracy, jak i potrzebę zakupu izolacji zastępczej podczas regularnych cykli konserwacji.Materiał, z którego zostały wykonane jest paroprzepuszczalny i hydrofobowy. Umożliwia to wydostawanie się pary wodnej na zewnątrz oraz zapobiega jej kondensacji, dzięki czemu unikamy zawilgocenia izolacji i związanego z tym podwyższonego ryzyka korozji instalacji.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
ArmaGel HT - aerożelowa izolacja lepsza niż kiedykolwiek , ArmaGel - Aerożele do niedawna były wykorzystywane głównie w lotnictwie i technologiach kosmicznych. Dziś, dzięki ArmaGel HT, możemy je zastosować wszędzie tam, gdzie wymagane są produkty izolacji technicznej dedykowane specjalistycznym potrzebom.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy