Technologia Wiadomości branżowe Wiercimy

Studenci we Wrocławiu chcą praktykować

Polifarb Cieszyn-Wrocław ceniony przez studentów Prawie 80% studentów wrocławskich uczelni chce już na studiach podejmować praktyki zawodowe. Najcenniejsze zalety praktykowania to wczesne zdobywanie doświadczenia zawodowego i szansa na dalszą współpracę z firmą. Wysoko oceniany jako potencjalny pracodawca jest Polifarb Cieszyn-Wrocław – wynika z badań przeprowadzonych przez PCW. Rok akademicki rozpoczął się już ponad miesiąc temu, ale studenci nie mogą zapominać, że równie ważne jak wykształcenie jest zdobywanie doświadczenia zawodowego. Polifarb Cieszyn-Wrocław zapytał wrocławskich studentów, jakie oczekiwania mają w stosunku do przyszłego pracodawcy i czy chętnie podjęliby praktyki na studiach.  78% uczestników przeprowadzonego badania wyraziło chęć podjęcia pracy/praktyki. Może to zostać uznane za zadowalający wynik, bo sugeruje, że zdecydowana większość wrocławskich studentów ostatnich lat studiów docenia zdobywanie doświadczenia zawodowego już w trakcie nauki. Do największych oczekiwań po odbyciu praktyk ze strony potencjalnych kandydatów należą uzyskanie cennego

Polifarb Cieszyn-Wrocław ceniony przez studentów

Prawie 80% studentów wrocławskich uczelni chce już na studiach podejmować praktyki zawodowe. Najcenniejsze zalety praktykowania to wczesne zdobywanie doświadczenia zawodowego i szansa na dalszą współpracę z firmą. Wysoko oceniany jako potencjalny pracodawca jest Polifarb Cieszyn-Wrocław – wynika z badań przeprowadzonych przez PCW.

Rok akademicki rozpoczął się już ponad miesiąc temu, ale studenci nie mogą zapominać, że równie ważne jak wykształcenie jest zdobywanie doświadczenia zawodowego. Polifarb Cieszyn-Wrocław zapytał wrocławskich studentów, jakie oczekiwania mają w stosunku do przyszłego pracodawcy i czy chętnie podjęliby praktyki na studiach.  78% uczestników przeprowadzonego badania wyraziło chęć podjęcia pracy/praktyki. Może to zostać uznane za zadowalający wynik, bo sugeruje, że zdecydowana większość wrocławskich studentów ostatnich lat studiów docenia zdobywanie doświadczenia zawodowego już w trakcie nauki. Do największych oczekiwań po odbyciu praktyk ze strony potencjalnych kandydatów należą uzyskanie cennego doświadczenia (65% wskazań) i szansa na dalszą współpracę w postaci zatrudnienia (25% wskazań).

PCW zapytał studentów, które czynniki są dla nich istotne przy podejmowaniu decyzji o ubieganiu się o daną praktykę. Najistotniejszym dla studentów argumentem jest możliwość zatrudnienia po okresie praktyki. Niemal równie istotny jest dobry wizerunek i kondycja finansowa firmy – potencjalnego przyszłego pracodawcy. Zapytaliśmy także, jakimi cechami powinien charakteryzować się idealny pracodawca? Wśród najczęściej oczekiwanych cech jest uczciwość i rzetelność. Idealny pracodawca powinien być również życzliwy i otwarty. Wynika z tego, że chęć dobrej współpracy jest bardzo istotna dla młodych ludzi. Potencjalni młodzi kandydaci oczekują przede wszystkim wyrozumiałego i tolerancyjnego pracodawcy. – mówi Dagmara Sobolewska, Dyrektor Personalny Polifarbu Cieszyn-Wrocław.

Najmniej wskazań na pytanie o to, co decyduje o wyborze miejsca praktyki/pracy uzyskała odpowiedź „Odległość miejsca pracy od miejsca zamieszkania”, co także jest pozytywnym sygnałem, bo sugeruje wysoką mobilność wrocławskich studentów w poszukiwaniu pracy. Polifarb zapytał także respondentów o rodzaj promocji wizerunku firmy, która pomogłaby wpłynąć na decyzję o podjęciu w niej pracy/praktyki. Znaczną przewagę uzyskała strona internetowa, która jest głównym źródłem informacji o firmie, jej wizualna i merytoryczna kwestia świadczy wg studentów o rzeczywistym wyglądzie firmy. Wygląd reklamy/ogłoszenia, to kolejny z kluczowych elementów dobrej promocji.

Badanie przynosi także ciekawe informacje o tym jak postrzegany jest Polifarb Cieszyn – Wrocław jako potencjalny pracodawca. Najwięcej studentów zdecydowało się  odpowiedzieć, że jest to firma „z tradycją”, dwukrotnie mniej, że  jest to firma „nowoczesna”. – To dla nas ważna informacja. Musimy położyć większy nacisk na komunikowanie stosowanych w przedsiębiorstwie najnowszych technologii, rozwiązań informatycznych i systemów zarządzania. To one oraz fakt przynależenia do międzynarodowego koncernu SigmaKalon pozwalają firmie prężnie się rozwijać a przed pracownikami tworzą nowe wyzwania i możliwości – mówi Dagmara Sobolewska. Jednocześnie Polifarb Cieszyn – Wrocław jest postrzegany przez studentów jako „sympatyczny” (ponad 90% wskazań) pracodawca mogący zapewnić ciekawe warunki/stanowisko pracy (ponad 95%), możliwość rozwoju i awansu przy wsparciu przełożonego.

 

A to już wiesz?  Święta z rodziną wyjdą nastolatkom na zdrowie

Badanie zostało przeprowadzone w lipcu 2006 roku i miało charakter pilotażowy. Badaniu poddani zostali studenci wrocławskich uczelni wyższych, w sumie 60 osób. Badani studenci są studentami Uniwersytetu Wrocławskiego (32%), Akademii Ekonomicznej (30%), Politechniki Wrocławskiej (17%) i Akademii Rolniczej (8%) oraz innych (11%). Badanie nie ma charakteru reprezentatywnego.

Źródło Dekoral. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy