Armacell Budownictwo

Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit SE firmy Armacell – sposób na trwałe i łatwe połączenie między jednostkami klimatyzacyjnymi

Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit SE firmy Armacell – sposób na trwałe i łatwe połączenie między jednostkami klimatyzacyjnymi
Wydajna praca systemów klimatyzacyjnych w znacznej mierze uzależniona jest od tego jak starannie zaizolowane zostały rury instalacyjne. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera wybór odpowiednich produktów, które powinny być odporne na kondensację, czynniki zewnętrzne oraz łatwe w montażu. Przykładem takiego rozwiązania są preizolowane rury Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit SE firmy

Data publikacji: 2020-03-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit SE firmy Armacell – sposób na trwałe i łatwe połączenie między jednostkami klimatyzacyjnymi
Kategoria: Armacell

Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit SE firmy Armacell – sposób na trwałe i łatwe połączenie między jednostkami klimatyzacyjnymi , Armacell - Wydajna praca systemów klimatyzacyjnych w znacznej mierze uzależniona jest od tego jak starannie zaizolowane zostały rury instalacyjne. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera wybór odpowiednich produktów, które powinny być odporne na kondensację, czynniki zewnętrzne oraz łatwe w montażu. Przykładem takiego rozwiązania są preizolowane rury Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit SE firmy Armacell. Wydajna praca systemów klimatyzacyjnych w znacznej mierze uzależniona jest od tego jak starannie zaizolowane zostały rury instalacyjne. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera wybór odpowiednich produktów, które powinny być odporne na kondensację, czynniki zewnętrzne oraz łatwe w montażu. Przykładem takiego rozwiązania są preizolowane rury Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit SE firmy Armacell.

Odporne i łatwe w montażu rury preizolowane

Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit SE firmy Armacell to systemy rur preizolowanych dedykowanych urządzeniom klimatyzacyjnym. W odróżnieniu od produktów Tubolit® Split i Tubolit® DuoSplit posiadają oznakowanie CE oraz Deklaracje Właściwości Użytkowych (DoP). Dodatkowo wykazują się podwyższonymi parametrami technicznymi, w tym wyższą wytrzymałością mechaniczną niż starsze wersje produktów z rodziny Tubolit. Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit to bezszwowe, ciągnione, miedziane rury chłodnicze z izolacją z pianki PE pokrytą udoskonaloną powłoką kopolimerową o zamkniętej strukturze komórkowej. Ta specjalna izolacja zabezpiecza instalację przed kondensacją oraz zapewnia jeszcze wyższą niż w przypadku znanych już wersji Tubolit ochronę mechaniczną materiału izolacyjnego i ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i promieniowaniem UV. Dodatkowo odpowiada za atrakcyjny wygląd produktu, umożliwiając jego estetyczną integrację z fasadą budynku. Rury przeznaczone są do łączenia wewnętrznych i zewnętrznych jednostek klimatyzacyjnych typu SPLIT i MULTI SPLIT oraz pozostałych elementów instalacji. Warto podkreślić, że Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit SE firmy Armacell wykazują zgodność z popularnymi czynnikami chłodniczymi, takimi jak gazy chłodnicze R-410A i R-407C. Dodatkowo spełniają wymagania normy EN 14313 a ich deklarowana klasa reakcji na ogień to Euroklasa „E”. Na docenienie zasługują także ze względu na zastosowanie opatentowanego systemu łączenia typu „split-split”, który umożliwia łatwe łączenie i rozdzielanie rur bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi, dodatkowych spinek czy kleju. Dzięki szerokiej gamie profesjonalnych, dopasowanych akcesoriów instalacja jest łatwa i przebiega bardzo sprawnie, co pozwala skrócić jej czas i zaoszczędzić pieniądze.

A to już wiesz?  Jak dbać o nawierzchnie betonowe w czasie zimy?

 

www.armacell.pl

 

Armacell, jako wynalazca elastomerycznych materiałów izolacyjnych oraz wiodący producent pianek technicznych wykorzystywanych do izolacji instalacji i urządzeń, bazuje na swoim bogatym doświadczeniu, opracowując coraz to skuteczniejsze i technicznie doskonalsze rozwiązania z dziedziny izolacji termicznych i akustycznych. Wyroby firmy Armacell od lat stanowią trwałą wartość dla klientów i każdego dnia znacząco przyczyniają się do poprawy wydajności energetycznej systemów instalacyjnych na całym świecie, zgodnie z dewizą Making a difference around the world. Zatrudniając 3000 pracowników w 27 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w 17 krajach, Armacell funkcjonuje w dwóch obszarach: Zaawansowanych Izolacji Technicznych oraz Pianek Technicznych. Skupiamy się na materiałach izolacyjnych stosowanych jako izolacja termiczna instalacji mechanicznych w budynkach i przemyśle, specjalistycznych piankach technicznych dla przemysłu, produkcji zaawansowanych pianek niskiej gęstości oraz aerożelu nowej generacji.

Izolacja jest skutecznym i niskonakładowym sposobem poprawy efektywności energetycznej infrastruktury przemysłowej, usługowej i mieszkalnej. Materiały izolacyjne oferowane przez Armacell zostały zaprojektowane z myślą o nowych oraz istniejących już instalacjach. Dział Pianek Technicznych oferuje lekkie pianki stosowane w wielu branżach, takich jak: samochodowej i kolejowej, energii odnawialnej, sportu i rekreacji oraz ogólnobudowlanej.

Armacell utrzymuje pozycję lidera rynku w każdym regionie, w którym działa (Europa, Bliski Wschód, Ameryka Północna i Południowa, Azja oraz Indie). Od ponad 25 lat żaden konkurent nie zdołał zmienić tej sytuacji.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit SE firmy Armacell – sposób na trwałe i łatwe połączenie między jednostkami klimatyzacyjnymi , Armacell - Wydajna praca systemów klimatyzacyjnych w znacznej mierze uzależniona jest od tego jak starannie zaizolowane zostały rury instalacyjne. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera wybór odpowiednich produktów, które powinny być odporne na kondensację, czynniki zewnętrzne oraz łatwe w montażu. Przykładem takiego rozwiązania są preizolowane rury Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit SE firmy Armacell.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy