Budownictwo Nowodvorski

Oświetlenie zewnętrzne – sposób na funkcjonalną i stylową przestrzeń

Oświetlenie zewnętrzne – sposób na funkcjonalną i stylową przestrzeń
Oświetlenie to jeden z aspektów, który w istotny sposób wpływa na estetykę i funkcjonalność całej posesji. To od tego jakie lampy zewnętrzne wybierzemy w dużym stopniu zależeć będzie komfort użytkowania przydomowej przestrzeni i bezpieczeństwo poruszania się po niej po zmroku. Odpowiednio dobrane oprawy pozwolą też wyeksponować roślinność, wejście do budynku czy dekoracyjne detale na jego fasadzie. Ekspert marki Nowodvorski Lighting podpowiada jakie rozwiązania oświetleniowe sprawdzą się w ogrodzie i na co powinniśmy zwrócić uwagę dokonując wyboru opraw

Data publikacji: 2020-03-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Oświetlenie zewnętrzne – sposób na funkcjonalną i stylową przestrzeń
Kategoria: Nowodvorski

Oświetlenie zewnętrzne – sposób na funkcjonalną i stylową przestrzeń , Nowodvorski - Oświetlenie to jeden z aspektów, który w istotny sposób wpływa na estetykę i funkcjonalność całej posesji. To od tego jakie lampy zewnętrzne wybierzemy w dużym stopniu zależeć będzie komfort użytkowania przydomowej przestrzeni i bezpieczeństwo poruszania się po niej po zmroku. Odpowiednio dobrane oprawy pozwolą też wyeksponować roślinność, wejście do budynku czy dekoracyjne detale na jego fasadzie. Ekspert marki Nowodvorski Lighting podpowiada jakie rozwiązania oświetleniowe sprawdzą się w ogrodzie i na co powinniśmy zwrócić uwagę dokonując wyboru opraw zewnętrznych. Oświetlenie to jeden z aspektów, który w istotny sposób wpływa na estetykę i funkcjonalność całej posesji. To od tego jakie lampy zewnętrzne wybierzemy w dużym stopniu zależeć będzie komfort użytkowania przydomowej przestrzeni i bezpieczeństwo poruszania się po niej po zmroku. Odpowiednio dobrane oprawy pozwolą też wyeksponować roślinność, wejście do budynku czy dekoracyjne detale na jego fasadzie. Ekspert marki Nowodvorski Lighting podpowiada jakie rozwiązania oświetleniowe sprawdzą się w ogrodzie i na co powinniśmy zwrócić uwagę dokonując wyboru opraw zewnętrznych.

Bezpieczeństwo po zmroku

Wybierając lampy zewnętrzne przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze ich funkcjonalność. Oprawy zamontowane w okolicach furtki oraz drzwi wejściowych ułatwią nam codzienne czynności związane z wejściem do budynku po zmroku a umieszczone wzdłuż podjazdu czy ogrodowych ścieżek nie tylko pozwolą je zaakcentować, ale też umożliwią bezpieczne przemieszczanie się po działce w godzinach wieczornych. „Właściwie dobrane i rozmieszczone oprawy pomogą doświetlić najważniejsze miejsca na terenie posesji zwiększając komfort i bezpieczeństwo jej użytkowania. W pobliżu wejścia do budynku najlepiej sprawdzą się lampy montowane bezpośrednio do ściany – umieszczone po obu stronach drzwi lub bezpośrednio nad nimi ułatwią wieczorne i nocne powroty do domu. Przykładem mogą być wykonane z aluminium modele SEMI LED oraz MUNO LED marki Nowodvorski Lighting, które wyróżnia prosta, geometryczna forma. W pobliżu schodów i alejek ogrodowych sprawdzą się lampy stojące, np. montowany bezpośrednio do podłoża słupek NORIN marki Nowodvorski Lighting dostępny bardzo modnym, grafitowym kolorze, czy imponująca swoim rozmiarem oprawa POLE LED o wysokości aż 220 cm, której dodatkowym atutem jest skierowany w dół strumień światła. Miłośnikom funkcjonalnych i efektownych lamp z pewnością przypadnie do gustu kolekcja RIO w której znajdziemy 3 modele o różnej wysokość, w tym pojedynczy kinkiet i słupek wyposażone w praktyczny czujnik ruchu”, podpowiada Małgorzata Nowodworska, ekspert marki Nowodvorski Lighting. Jednym z najważniejszych miejsc na terenie działki, w którym także powinniśmy zamontować oprawy, są ciągi komunikacyjne. „W pobliżu podjazdu, alejek i ścieżek świetnie sprawdzą się dyskretne, umieszczone na poziomie gruntu lampy najazdowe, które ułatwią bezpieczne poruszanie się po posesji i są odporne na nacisk. Dzięki temu mogą wytrzymać bardzo duży ciężar wynikający np. z przypadkowego najechania na nie kołem samochodu. Przykładem takich opraw są modele PICCO LED (dostępny w trzech rozmiarach), PAOLI oraz MON marki Nowodvorski Lighting”, wyjaśnia specjalistka.

A to już wiesz?  Moc niewidocznego połączenia – X-POLYMER CRYSTAL uszczelniacz-klej do wszystkiego marki Den Braven

Wyróżnienie wybranych elementów posesji

Zapewnienie bezpieczeństwa i podniesienie komfortu poruszania się po posesji po zmroku to niejedyne korzyści wynikające z zamontowania oświetlenia zewnętrznego. Z jego pomocą będziemy też mogli wyeksponować poszczególne części domu, np. dekoracyjne detale na fasadzie, oraz najważniejsze miejsca w ogrodzie, takie jak ciekawe rośliny czy elementy małej architektury: fontanny, murki, siedziska, altany. „Jeśli zależy nam na podświetleniu elewacji oraz efektownych elementów architektury budynku, takich jak filary, portyki, wykusze czy gzymsy, postawmy na lampy mocowane bezpośrednio do ściany. Ważne, by wybrane oświetlenie wpisywało się w charakter aranżacji, i stanowiło jej dopełnienie. W posesje utrzymane w niemal każdej stylistyce świetnie wpiszą się oprawy o surowym, geometrycznym kształcie, np. HANOI LED lub kinkiety THIKA LED marki Nowodvorski Lighting, emitujące neutralne, przyjemne dla oczu światło o temperaturze barwowej 3000 Kelwinów. W przypadku budynków w stylu retro lub klasycznym ciekawym rozwiązaniem będzie wykonany ze szkła i aluminium kinkiet PROVENCE od Nowodvorski Lighting, który za sprawą oryginalnego wykończenia będzie stanowić efektowną ozdobę przydomowej przestrzeni”, tłumaczy specjalistka marki Nowodvorski Lighting. „W wyeksponowaniu zieleni mogą nam z kolei pomóc lampy z możliwością regulowania kierunku padania światła. W przypadku niewielkich roślin wystarczą ogrodowe reflektorki, np. SPIKE LED Nowodvorski Lighting, który za sprawą ostrej końcówki jest mocowany poprzez wbicie bezpośrednio w podłoże. Aby podświetlić większe rośliny możemy skorzystać z oprawy stojącej SPIKE LED o wysokości 65 cm, która także pozwala na ustawienie kąta padania światła”, dodaje specjalistka.

Efektowne dopełnienie aranżacji ogrodu

Odpowiednio dobrane i rozmieszczone lampy pozwalają wydobyć walory estetyczne budynku i otaczającej go przestrzeni a jednocześnie stworzyć nastrój w ogrodzie. „Często zapominamy, że oświetlenie może nadać posesji zupełnie nowy charakter, zwłaszcza po zmroku, co ma szczególne znaczenie w okresie letnim, gdy spędzamy więcej czasu na zewnątrz. Umieszczone w pobliżu tarasu lub altany oprawy emitujące delikatne, rozproszone i przyjemne dla oczu światło pozwolą wyczarować niezwykłą, przytulną atmosferę i sprawią, że miejsca te będą mogły służyć nam także po zachodzie słońca. Pamiętajmy też, że rozmieszczone na całej posesji lampy same w sobie pełną funkcję dekoracyjną. Efektowne oprawy z kolekcji CUMULUS marki Nowodvorski Lighting w formie kuli lub sześcianu będą się znakomicie prezentowały w każdej przestrzeni, a zwłaszcza przy wejściu do nowoczesnego domu zaprojektowanego w stylu minimalistycznym czy skandynawskim. Ich różnorodne rozmiary i atrakcyjny, geometryczny kształt czynią z nich ciekawą alternatywę dla często spotykanych w ogrodach ozdobnych lamp czy latarni. Oryginalny efekt wizualny osiągniemy zestawiając obok siebie bryły o różnej średnicy, tym bardziej, że ich biały kolor pięknie kontrastuje z zielenią trawy i kolorowymi roślinami”, podpowiada Małgorzata Nowodworska, ekspert marki Nowodvorski Lighting. „Niezależnie od tego jakie oprawy wybierzemy do ogrodu, zwróćmy uwagę, by były wykonane z trwałych materiałów, takich jak stal, aluminium, szkło czy tworzywa sztuczne. Pamiętajmy też, że lampy zewnętrzne powinny być odporne na działanie czynników atmosferycznych, co umożliwi ich bezpiecznie stosowanie w warunkach podwyższonej wilgotności i możliwego kontaktu z wodą. Zwróćmy uwagę, by miały podwyższony stopień ochrony IP, co najmniej IP 44”, dodaje na koniec specjalistka.

A to już wiesz?  Nowoczesne biurowce przyjazne środowisku – szkło SunGuard® firmy Guardian w Pixel Allegro w Poznaniu

Firma Nowodworski jest rodzinną firmą prywatną. Od 1994 r. spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe przeznaczone do obiektów mieszkalnych, hotelowych i gastronomicznych. W 2017 r. wyprodukowała i sprzedała ponad 1,3 mln sztuk lamp, a około 50% z tej liczby zostało wyeksportowane do ponad pięćdziesięciu krajów świata. Firma Nowodworski, zatrudniająca obecnie ponad 350 osób, jest liderem sektora dekoracyjnych opraw oświetleniowych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Nowodworski Sp.j.

ul. Bojemskiego 11

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Oświetlenie zewnętrzne – sposób na funkcjonalną i stylową przestrzeń , Nowodvorski - Oświetlenie to jeden z aspektów, który w istotny sposób wpływa na estetykę i funkcjonalność całej posesji. To od tego jakie lampy zewnętrzne wybierzemy w dużym stopniu zależeć będzie komfort użytkowania przydomowej przestrzeni i bezpieczeństwo poruszania się po niej po zmroku. Odpowiednio dobrane oprawy pozwolą też wyeksponować roślinność, wejście do budynku czy dekoracyjne detale na jego fasadzie. Ekspert marki Nowodvorski Lighting podpowiada jakie rozwiązania oświetleniowe sprawdzą się w ogrodzie i na co powinniśmy zwrócić uwagę dokonując wyboru opraw zewnętrznych.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy