Wiercimy

Wigilijne menu niemowlaka

Wigilijne menu niemowlaka
Święta to choinka, prezenty i zapachy dochodzące z kuchni. Rodzice małych dzieci powinni pamiętać, że nie wszystkie wigilijne dania mogą być spożywane przez ich pociechy. Ale nie jest tak źle, gdyż z dwunastu tradycyjnych wigilijnych dań, niemowlę może spróbować aż pięciu.Oczywiście jest jeden warunek. Potrawy te muszą być lekkostrawne. I chociaż dorośli mają w święta tendencję do przesadzania z jedzeniem, dzieciom nie możemy na to pozwolić, ani tym bardziej do tego zachęcać. Przewód pokarmowy kilku, kilkunastomiesięcznych niemowląt i małych dzieci nie jest przystosowany do ciężkostrawnych dań. Według specjalistki Justyny Jessy z Poradni Dietetycznej Świadomej Mamy PrenaVita to, co dla dorosłych jest lekkostrawne, dla dziecka może być zbyt „ciężkie”. Dlatego zasada lekkostrawności wigilijnych potraw dla dzieci jest obowiązkowa.Ryba po grecku w wersji lightWyjściem z sytuacji jest przygotowanie specjalnych wersji tradycyjnych potraw. Np. ryba po grecku w nieco zmienionej wersji to potrawa dla dziecka, które skończyło rok. – „Możemy ją sporządzić z filetu chudej ryby,

Święta to choinka, prezenty i zapachy dochodzące z kuchni. Rodzice małych dzieci powinni pamiętać, że nie wszystkie wigilijne dania mogą być spożywane przez ich pociechy. Ale nie jest tak źle, gdyż z dwunastu tradycyjnych wigilijnych dań, niemowlę może spróbować aż pięciu.

<

p>Oczywiście jest jeden warunek. Potrawy te muszą być lekkostrawne. I chociaż dorośli mają w święta tendencję do przesadzania z jedzeniem, dzieciom nie możemy na to pozwolić, ani tym bardziej do tego zachęcać. Przewód pokarmowy kilku, kilkunastomiesięcznych niemowląt i małych dzieci nie jest przystosowany do ciężkostrawnych dań. Według specjalistki Justyny Jessy z Poradni Dietetycznej Świadomej Mamy PrenaVita to, co dla dorosłych jest lekkostrawne, dla dziecka może być zbyt „ciężkie”. Dlatego zasada lekkostrawności wigilijnych potraw dla dzieci jest obowiązkowa.

Ryba po grecku w wersji light

Wyjściem z sytuacji jest przygotowanie specjalnych wersji tradycyjnych potraw. Np. ryba po grecku w nieco zmienionej wersji to potrawa dla dziecka, które skończyło rok. – „Możemy ją sporządzić z filetu chudej ryby, upieczonej w piekarniku (np. mintaja) oraz warzyw: marchewki, pietruszki, pomidora i pora. Po za tym z wigilijnego menu maluch może spróbować gotowanego rybiego filetu, pierożków z lekkostrawnym farszem, czerwonego barszczu na warzywnym wywarze i kompotu z suszu z małą ilością cukru.” – wymienia Justyna Jessa w artykule „Dietetyk radzi: wigilijne potrawy dla niemowlaka” dostępnym na stronie Humana – europejskiego eksperta w żywieniu niemowląt. Wśród potraw, których nie należy im podawać są dania z grzybami, makiem, octem, orzechami, pierniki, jak również ryby z ościami oraz wszelkie pokarmy tłuste i smażone.

Warto przemyśleć wigilijne menu niemowlaka i nie kierować się spontanicznym „niech i ono wie, jakie to dobre”. Tym samym zaoszczędzimy dziecku żołądkowych dolegliwości.

Więcej informacji na temat żywienia niemowląt i rozszerzania diety rodzice znajdą również w cyklu artykułów eksperckich Żywienie niemowląt przygotowanym przez Humana we współpracy z dietetykiem .

A to już wiesz?  Nie przedawkuj w ciąży

 

 

***

 

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl www.mosbito.pl www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl

 

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy