Wiercimy

eKARTA ? bezpieczne zakupy w sieci

mBank proponuje swoim Klientom eKARTY – wirtualne karty płatnicze Visa, zaprojektowane specjalnie dla bezpiecznych transakcji w Internecie.Wirtualne eKARTY oferowane przez mBank – lidera bankowości elektronicznej w Polsce - są idealnym rozwiązaniem dla Klientów, którzy cenią sobie wygodę, korzystają z Internetu, a przy tym zależy im na zapewnieniu maksimum bezpieczeństwa. eKARTA może być wykorzystana do transakcji typu e-commerce (w Internecie) oraz MO/TO (zamówienia składane drogą pocztową lub telefoniczną, z ang. Mail Order and Telephone Order). Kartą wirtualną można dokonywać zakupów w sklepach internetowych oraz finalizować zamówienia złożone przez telefon. Z drugiej strony - nie zapłacimy nią w tradycyjnym sklepie, ani nie wybierzemy pieniędzy w bankomacie. eKARTA uprawnia również do zniżek w wyznaczonych punktach sprzedaży.Posługiwanie się eKARTĄ nie niesie ze sobą ryzyka utraty środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Każda transakcja podlega autoryzacji. Aby dokonać płatności, np. w sklepie internetowym, należy podać numer karty, datę ważności oraz dane posiadacza. Wymagane jest także podanie kodu CVC2/CVV2. Posiadacz karty może mieć

mBank proponuje swoim Klientom eKARTY ? wirtualne karty płatnicze Visa, zaprojektowane specjalnie dla bezpiecznych transakcji w Internecie.

Wirtualne eKARTY oferowane przez mBank ? lidera bankowości elektronicznej w Polsce – są idealnym rozwiązaniem dla Klientów, którzy cenią sobie wygodę, korzystają z Internetu, a przy tym zależy im na zapewnieniu maksimum bezpieczeństwa.

eKARTA może być wykorzystana do transakcji typu e-commerce (w Internecie) oraz MO/TO (zamówienia składane drogą pocztową lub telefoniczną, z ang. Mail Order and Telephone Order). Kartą wirtualną można dokonywać zakupów w sklepach internetowych oraz finalizować zamówienia złożone przez telefon. Z drugiej strony – nie zapłacimy nią w tradycyjnym sklepie, ani nie wybierzemy pieniędzy w bankomacie. eKARTA uprawnia również do zniżek w wyznaczonych punktach sprzedaży.

Posługiwanie się eKARTĄ nie niesie ze sobą ryzyka utraty środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Każda transakcja podlega autoryzacji. Aby dokonać płatności, np. w sklepie internetowym, należy podać numer karty, datę ważności oraz dane posiadacza. Wymagane jest także podanie kodu CVC2/CVV2.

Posiadacz karty może mieć wpływ na maksymalną kwotę transakcji poprzez ustalenie limitu – w granicach podanych przez bank. Nieautoryzowanemu użyciu karty – nawet w przypadku jej utraty – zapobiega również unikalny mechanizm ładowania i rozładowywania eKARTY, co gwarantuje użytkownikom podwyższony stopień bezpieczeństwa transakcji. Dzięki temu, bezpośrednio przed dokonaniem płatności, posiadacz może online załadować na kartę tylko tyle środków ile jest potrzebnych do wykonania danej operacji. Bezpośrednio po dokonaniu płatności, jeżeli pozostaną na niej jeszcze środki finansowe, eKARTĘ można rozładować do zera.

To, co odróżnia kartę wirtualną od zwykłej karty płatniczej, to fakt, iż nie możemy nią dokonać transakcji w zwykłym punkcie handlowo-usługowym. Nie wypłacimy nią również gotówki w bankomacie czy kasie banku. Karta wirtualna służy wyłącznie do dokonywania transakcji realizowanych drogą pocztową i telefoniczną oraz transakcji internetowych.

A to już wiesz?  Na 7 urodziny mBank w nowej odsłonie

eKARTA jest pierwszą w Polsce wirtualną kartą Visa, łączącą w sobie wygodę płacenia charakterystyczną dla kart Visa Classic z bezpieczeństwem właściwym wirtualnej portmonetce. Rozwiązania typu ?wirtualny portfel? umożliwiają dokonanie zakupów jedynie w ograniczonej liczbie sklepów, które akceptują dane rozwiązanie płatnicze. Natomiast eKARTA to międzynarodowa karta płatnicza, która pozwala na dokonywanie zakupów w sklepach wirtualnych na całym świecie, wszędzie tam, gdzie przyjmowane są wirtualne transakcje kartami Visa.

Transakcje dokonywane za pomocą eKARTY nie są objęte prowizją, a za wydanie karty pobierana jest jednie roczna opłata w wysokości 25 zł. Zakupy w Internecie naprawdę zaczynają się opłacać – Klienci mogą już zapomnieć o drogich przekazach pieniężnych za granicę. Dzięki Karcie możliwe jest zaoszczędzenie nawet do kilkudziesięciu złotych na jednej transakcji.

Statystyki pokazują, że nowa forma zakupów przy wykorzystaniu eKARTY cieszy się coraz większą popularnością i zdobywa nowych użytkowników.

mBank wydał już ok. 30 tys. eKART. Użytkownicy eKART wykonali w br. 66 tys. transakcji zakupu na łączną kwotę 13 mln zł.

W ofercie mBanku znajdują się także wirtualne karty płatnicze wydane z partnerami:

http://www.mbank.com.pl/oferta/karty/ekarta

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy