Technologia Wiadomości branżowe Wiercimy

Ericsson przedstawia nowe funkcje usprawniające działanie smartfonów

Firmy Ericsson i Qualcomm Technologies z powodzeniem zakończyły pierwszą na świecie integrację oprogramowania sieciowego z zestawem układów, która umożliwi operatorom korzystanie ze standardowych funkcji 3GPP zmniejszających obciążenie sieci.Wzrasta przepustowość sieci obsługujących smartfony.Smartfony działają szybciej, a ich baterie wolniej się wyczerpują.Szybki wzrost liczby smartfonów i aplikacji używanych przez ich użytkowników powoduje, że sieci są przeciążone i działają mniej wydajnie, co dla operatorów stanowi poważny problem. Firmy Ericsson i Qualcomm Technologies, podmiot zależny w pełni kontrolowany przez Qualcomm Incorporated (QTI), z powodzeniem zakończyły pierwszą na świecie integrację sieci z zestawami układów, która umożliwi operatorom korzystanie ze standardowych funkcji 3GPP, takich jak HS FACH, E-FACH I UE DRX. Funkcje te nie tylko zmniejszają obciążenie sieci, ale obniżają zużycie energii elektrycznej przez urządzenia mobilne i zapewniają ich użytkownikom lepszą jakość usług.„To bardzo dobra wiadomość dla użytkowników smartfonów” – powiedział Serge
  • Firmy Ericsson i Qualcomm Technologies z powodzeniem zakończyły pierwszą na świecie integrację oprogramowania sieciowego z zestawem układów, która umożliwi operatorom korzystanie ze standardowych funkcji 3GPP zmniejszających obciążenie sieci.
  • Wzrasta przepustowość sieci obsługujących smartfony.
  • Smartfony działają szybciej, a ich baterie wolniej się wyczerpują.

Szybki wzrost liczby smartfonów i aplikacji używanych przez ich użytkowników powoduje, że sieci są przeciążone i działają mniej wydajnie, co dla operatorów stanowi poważny problem. Firmy Ericsson i Qualcomm Technologies, podmiot zależny w pełni kontrolowany przez Qualcomm Incorporated (QTI), z powodzeniem zakończyły pierwszą na świecie integrację sieci z zestawami układów, która umożliwi operatorom korzystanie ze standardowych funkcji 3GPP, takich jak HS FACH, E-FACH I UE DRX. Funkcje te nie tylko zmniejszają obciążenie sieci, ale obniżają zużycie energii elektrycznej przez urządzenia mobilne i zapewniają ich użytkownikom lepszą jakość usług.

?To bardzo dobra wiadomość dla użytkowników smartfonów? ? powiedział Serge Willenegger, wiceprezes ds. zarządzania produktami w QTI. ?Zintegrowane rozwiązanie, w którym wykorzystaliśmy popularną platformę QTI MSM8960 jako główny zestaw układów, potwierdza, że realizujemy nasze zobowiązania w zakresie wprowadzania zaawansowanych funkcji dla smartfonów. Nowe funkcje są oparte na oprogramowaniu, więc mogą być udostępniane wraz z naszymi zestawami układów wyposażonymi w technologię HSPA+ R8, które są wdrażane przez operatorów. Dzięki współpracy z firmą Ericsson wchodzimy na nowe rynki, aby zapewnić korzyści operatorom i użytkownikom?.

Funkcje te, które w najbliższych miesiącach zostaną udostępnione komercyjnie w zestawach układów QTI, umożliwią operatorom zmniejszenie obciążenia sieci, a użytkownikom smartfonów pozwolą rzadziej ładować baterie.

?Jak wykazały nasze analizy laboratoryjne smartfonów, sieci używane przez klientów są mocno obciążone niewielkimi pakietami danych generowanymi przez ?gadatliwe? aplikacje? ? powiedział Nils Viklund, dyrektor ds. linii produktów z zakresu radiowych sieci dostępu WCDMA w firmie  Ericsson.  ?Nasze postępy w tej dziedzinie umożliwią operatorom efektywniejsze zarządzanie ruchem w sieci i obsługę większej liczby smartfonów. Nowe rozwiązanie, które wprowadzamy na rynek wspólnie z firmą Qualcomm Technologies, ma ogromne znaczenie dla całego ekosystemu, ponieważ smartfony stają się standardem?.

Użytkownicy smartfonów coraz częściej korzystają z aplikacji oraz usług powiadomień typu push, takich jak komunikatory i media społecznościowe. W rezultacie w sieciach operatorów pojawia się coraz więcej małych, przesyłanych wiązkami pakietów, z których nawet 60% ma mniej niż kilobajt objętości. Funkcje HS FACH, E-FACH i UE DRX umożliwią operatorom efektywniejszą obsługę takich pakietów.

A to już wiesz?  Pakiety medyczne w MultiBanku

Funkcje HS FACH i E-FACH, udoskonalone odpowiednio pod kątem pobierania i wysyłania danych (wysyłanie jest szczególnie ważne w aplikacjach sieci społecznościowych), zmniejszają obciążenie i zwiększają przepustowość sieci oraz przyspieszają działanie urządzeń, natomiast UE DRX spowalnia zużycie baterii.

W rezultacie nowe rozwiązanie zapewni użytkownikom smartfonów 2-4 razy krótszy czas reakcji niż obecnie.

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:
www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy