Armacell Budownictwo

Kompleksowa ochrona instalacji rurowych – Tubolit DG Plus firmy Armacell

Kompleksowa ochrona instalacji rurowych – Tubolit DG Plus firmy Armacell
Instalacje rurowe to nieodzowny element każdego typu budynków. Do sprawnego funkcjonowania wymagają ochrony w postaci właściwie dobranej izolacji. Tu należy wziąć pod uwagę szereg czynników takich jak: zróżnicowanie systemów, średnic, często ograniczone miejsce dla montażu, konieczność poprowadzenia fragmentów instalacji w posadzce czy ich podwieszania do sufitu. Można też ułatwić sobie pracę, wyeliminować ryzyko błędów wykonawczych i przyspieszyć tempo prac stosując Tubolit DG Plus firmy Armacell - uniwersalny system izolacyjny, dedykowany pracom w zróżnicowanych

Data publikacji: 2021-01-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kompleksowa ochrona instalacji rurowych – Tubolit DG Plus firmy Armacell
Kategoria: Armacell

Kompleksowa ochrona instalacji rurowych - Tubolit DG Plus firmy Armacell , Armacell - Instalacje rurowe to nieodzowny element każdego typu budynków. Do sprawnego funkcjonowania wymagają ochrony w postaci właściwie dobranej izolacji. Tu należy wziąć pod uwagę szereg czynników takich jak: zróżnicowanie systemów, średnic, często ograniczone miejsce dla montażu, konieczność poprowadzenia fragmentów instalacji w posadzce czy ich podwieszania do sufitu. Można też ułatwić sobie pracę, wyeliminować ryzyko błędów wykonawczych i przyspieszyć tempo prac stosując Tubolit DG Plus firmy Armacell - uniwersalny system izolacyjny, dedykowany pracom w zróżnicowanych warunkach. Instalacje rurowe to nieodzowny element każdego typu budynków. Do sprawnego funkcjonowania wymagają ochrony w postaci właściwie dobranej izolacji. Tu należy wziąć pod uwagę szereg czynników takich jak: zróżnicowanie systemów, średnic, często ograniczone miejsce dla montażu, konieczność poprowadzenia fragmentów instalacji w posadzce czy ich podwieszania do sufitu. Można też ułatwić sobie pracę, wyeliminować ryzyko błędów wykonawczych i przyspieszyć tempo prac stosując Tubolit DG Plus firmy Armacell – uniwersalny system izolacyjny, dedykowany pracom w zróżnicowanych warunkach.

W jednym obiekcie mamy niejednokrotnie do czynienia z odcinkami rur narażonymi na działanie odmiennych czynników wymagających zastosowania różnych rozwiązań. Instalacje wodociągowe w nieogrzewanych pomieszczeniach musimy zabezpieczyć przed przemarzaniem i ujemnymi wskazaniami termometru, zaś izolacja C.O. powinna być odporna na działanie temperatur dochodzących do 100°C. Systemy podwieszane wymagają nie tylko skutecznej, ale też lekkiej izolacji, co często wyklucza możliwość jej stosowania dla odcinków prowadzonych w posadzkach czy ścianach,w których byłaby narażona na duże obciążenia i ściskanie. Do tego dochodzą ochrona przed hałasem, bezpieczeństwo pożarowe oraz coraz ostrzejsze normy środowiskowe, podwyższające parametry izolacyjne. Ostatni z czynników wiąże się z koniecznością zwiększania grubości termoizolacji, a na to często nie ma miejsca w i tak mocno ograniczonej przestrzeni.

Przy takiej złożoności nietrudno o pomyłkę, która może się skończyć zastosowaniem niewłaściwej izolacji, a tym samym późniejszym pękaniem rur, niepokojącymi odgłosami przy każdorazowym odkręcaniu wody, czy stratami ciepła, a tym samym wyższymi kosztami eksploatacyjnymi.

Jak wybrać izolację?

Jeżeli chcemy ograniczyć ilość potencjalnych błędów i problemów, powinniśmy postawić na rozwiązanie uniwersalne, które w trwały sposób zabezpieczy nasze instalacje, ale także takie, które przy odkryciu na budowie kolizji i konieczności zastosowania rozwiązania zamiennego, sprawdzi się w nowych warunkach i wytrzyma np. obciążenia związane z koniecznością ukrycia instalacji w podłodze i zalania zaizolowanych przewodów warstwą betonowej szlichty.

A to już wiesz?  Skuteczna izolacja pod deski tarasowe z Aqua Blocker Liquid

Tubolit DG Plus firmy Armacell to nowoczesny materiał przeznaczony do izolacji instalacji systemów grzewczych, ciepłej i zimnej wody oraz rur kanalizacyjnych w budynkach mieszkalnych i przemysłowych, który idealnie sprawdzi się w różnych warunkach. Posiada doskonałe parametry termoizolacyjne (λt=0°C ≤ 0,035 [W/m⋅K]) dzięki czemu ogranicza straty energii nawet do 90%. Produkowany jest z wysokiej klasy polietylenu, zapewniającego odporność materiału na działanie zarówno niskich, jak i wysokich temperatur (można go stosować nawet dla instalacji o temperaturze czynnika do 100°C), wilgoci czy uszkodzeń mechanicznych. Tubolit DG Plus posiada klasyfikacje ogniową NRO, co sprawia, że może być z powodzeniem stosowany na instalacjach grzewczych, ciepłej wody użytkowej oraz wody zimnej.

Może być używany także w warstwach podtynkowych czy posadzkowych, zaś jego zamknięta struktura komórkowa sprawia, że jednocześnie jest lekkim materiałem i nie powoduje nadmiernego obciążenia poziomych odcinków przewodów czy systemów podwieszanych. Nie wchodzi w reakcje chemiczne z betonem i standardowymi materiałami murowymi oraz wykończeniowymi, a także zabezpiecza przed przenikaniem pary wodnej i jej skraplaniu się na powierzchni instalacji, co chroni ją przed korozją.

Łatwość prac

Użycie jednego typu materiału dla wszystkich podstawowych instalacji w budynku nie tylko zmniejsza ryzyko pomyłek, ale także ułatwia organizację prac budowlanych i pozytywnie wpływa na tempo prac. Tubolit DG Plus firmy Armacell jest też materiałem wysoce elastycznym, dzięki czemu łatwo dopasowuje się do różnych kształtek, eliminując powstawanie mostków termicznych. W razie konieczności wycięcia otworów, np. w miejscu rozgałęzień, łatwo zrobimy to przy pomocy zwykłych narzędzi, a niska pylność materiału pozwoli na prowadzenie tych prac nawet w zamkniętych pomieszczeniach.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Kompleksowa ochrona instalacji rurowych - Tubolit DG Plus firmy Armacell , Armacell - Instalacje rurowe to nieodzowny element każdego typu budynków. Do sprawnego funkcjonowania wymagają ochrony w postaci właściwie dobranej izolacji. Tu należy wziąć pod uwagę szereg czynników takich jak: zróżnicowanie systemów, średnic, często ograniczone miejsce dla montażu, konieczność poprowadzenia fragmentów instalacji w posadzce czy ich podwieszania do sufitu. Można też ułatwić sobie pracę, wyeliminować ryzyko błędów wykonawczych i przyspieszyć tempo prac stosując Tubolit DG Plus firmy Armacell - uniwersalny system izolacyjny, dedykowany pracom w zróżnicowanych warunkach.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy