Budownictwo instalacja grzewcza wolf zima

Na przekór pierwszym mrozom, czyli jak przygotować instalację grzewczą do sezonu zimowego

Na przekór pierwszym mrozom, czyli jak przygotować instalację grzewczą do sezonu zimowego
Sezon zimowy to prawdziwy sprawdzian dla domowej instalacji grzewczej. Jeżeli jednak będzie ona odpowiednio do niego przygotowana, to nawet największe mrozy nie zakłócą mieszkańcom komfortu cieplnego. Jakie prace konserwacyjne w obrębie instalacji należy przeprowadzić przed nadejściem pierwszych mrozów i o jakie elementy systemu warto szczególnie zadbać? Wskazówek udziela ekspert firmy Wolf-Technika Grzewcza sp. z

Data publikacji: 2015-09-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Na przekór pierwszym mrozom, czyli jak przygotować instalację grzewczą do sezonu zimowego
Kategoria: instalacja grzewcza, wolf, zima

Na przekór pierwszym mrozom, czyli jak przygotować instalację grzewczą do sezonu zimowego , instalacja grzewcza, wolf, zima - Sezon zimowy to prawdziwy sprawdzian dla domowej instalacji grzewczej. Jeżeli jednak będzie ona odpowiednio do niego przygotowana, to nawet największe mrozy nie zakłócą mieszkańcom komfortu cieplnego. Jakie prace konserwacyjne w obrębie instalacji należy przeprowadzić przed nadejściem pierwszych mrozów i o jakie elementy systemu warto szczególnie zadbać? Wskazówek udziela ekspert firmy Wolf-Technika Grzewcza sp. z o.o. Sezon zimowy to prawdziwy sprawdzian dla domowej instalacji grzewczej. Jeżeli jednak będzie ona odpowiednio do niego przygotowana, to nawet największe mrozy nie zakłócą mieszkańcom komfortu cieplnego. Jakie prace konserwacyjne w obrębie instalacji należy przeprowadzić przed nadejściem pierwszych mrozów i o jakie elementy systemu warto szczególnie zadbać? Wskazówek udziela ekspert firmy Wolf-Technika Grzewcza sp. z o.o.

Od kilku lat jesień w naszym kraju jest ciepła i długa, dlatego też większość ludzi odkłada na później wszelkie przygotowania do zimy. Stare przysłowie mówi jednak, że przezorny zawsze ubezpieczony i to właśnie tą zasadą warto kierować się w przypadku instalacji grzewczej. Przeprowadzenie odpowiednio wcześnie wszystkich zabiegów konserwacyjnych, przegląd kotła i sprawdzenie innych newralgicznych miejsc w całym układzie, pozwoli mieszkańcom uniknąć przykrych niespodzianek w przypadku niespodziewanego nadejścia chłodów. Część z tych zadań można zrealizować samodzielnie, jednak niektóre warto zlecić specjalistom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i są przeszkoleni w zakresie obsługi i konserwacji urządzeń grzewczych. „Do grupy czynności, które powinni przeprowadzić profesjonaliści, bez wątpienia należy przegląd kotła. Stanowi on serce całego systemu, dlatego też w sezonie zimowym musi działać bez zarzutu. Autoryzowany serwisant sprawdzi urządzenie grzewcze na szczelność połączeń gazowych, skontroluje stan połączeń elektrycznych, przeprowadzi konserwacje komory spalania oraz sprawdzi stan elementów odpowiedzialnych za bezpieczną i bezawaryjną prace urządzenia grzewczego oraz  dodatkowo skontroluje nastawy parametrów pracy urządzenia. Co więcej, w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości będzie mógł szybko zareagować i wymienić uszkodzony element. Dzięki temu mieszkańcy nie będą musieli obawiać się, że w chłodne dni i noce kocioł wraz z instalacją grzewczą może nie działać prawidłowo, mówi Mariusz Frączek, Dyrektor Techniczny firmy Wolf-Technika Grzewcza sp. z o.o. Warto wiedzieć, że niektóre wysokiej klasy urządzenia mogą współ-pracować z odpowiednimi modułami które poprzez łącza internetowe są w stanie automatycznie poinformować właściciela o potencjalnej awarii w pracy urządzenia. Dodatkowe korzyści jakie dają nam moduły internetowe to możliwość zdalnej zmiany, korekty nastaw, parametrów pracy lub wstępna diagnoza powstałej awarii. Czynności takie może dokonywać tylko profesjonalny serwis.
„Zdalny podgląd oraz przegląd parametrów pracy  kotła to opcja, którą umożliwia m.in. moduł ISM7i montowany w urządzeniach serii CGB-2 marki Wolf. Oczywiście nie zastępuje ona standardowej wizyty serwisowej (przynajmniej coroczny przegląd konserwacyjny), ale znacznie ją ułatwia. Serwisant może bowiem online zdiagnozować potencjalny problem, a jeżeli zajdzie potrzeba – odwiedzić klienta już z nowym elementem (część zamienna), umożliwiającym szybkie naprawienie usterki”, dodaje ekspert firmy Wolf-Technika Grzewcza sp. z o.o. Drugą z kwestii, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę przed sezonem zimowym jest sprawdzenie drożności przewodów spalinowych i wentylacyjnych – w razie konieczności – oczyszczenie go. Kontrolę przewodów kominowych i wentylacyjnych, podobnie jak przegląd kotła, warto zlecić doświadczonym specjalistom.

A to już wiesz?  Jak stworzyć ogród w stylu vintage?

Zrób to sam

Prawidłowe działanie instalacji grzewczej zależne jest przede wszystkim od stanu technicznego wszystkich jej elementów. Duże znaczenie dla komfortu cieplnego mieszkańców mają również drobne zabiegi pielęgnacyjne i konserwacyjne, które koniecznie trzeba przeprowadzić przed nadejściem zimy. O jakie czynności chodzi? „Obowiązkowymi punktami na planie prac przygotowawczych do sezonu zimowego jest dokładne oczyszczenie grzejników z kurzu, sprawdzenie ciśnienia wody w instalacji grzewczej (o ile istnieje potrzeba uzupełnienie zładu wodnego całej instalacji c.o.), oczyszczenie filtrów na instalacji c.o. To tylko niektóre proste zabiegi, które można wykonać samodzielnie, a mają ogromny wpływ na funkcjonowanie całego systemu grzewczego i w konsekwencji – na zapewnienie domownikom odpowiedniego komfortu cieplnego nawet w najbardziej mroźne dni”, tłumaczy Mariusz Frączek, Dyrektor Techniczny firmy Wolf-Technika Grzewcza sp. z o.o.

Więcej porad specjalistów, a także informacji na produktów firmy Wolf-Technika Grzewcza sp. z o.o. znaleźć można na stronie: www.wolf-polska.pl.

Firma Wolf GmbH swoje początki datuje na rok 1963, kiedy to w niemieckim mieście Mainburg rozpoczęła produkcję urządzeń do osuszania chmielu. Późniejsze lata przyniosły dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i otwarcie się na nowe dziedziny działalności. Dziś Wolf GmbH jest liderem wśród producentów urządzeń grzewczych, solarnych, wentylacyjnych i solarnych, a także pierwszą firmą, która wprowadziła 5-letnią gwarancję na urządzenia grzewcze i solarne. Przedsiębiorstwo stało się także prekursorem swojej branży i jako pierwsze wprowadziło w Niemczech certyfikację produkcji zgodną z normą ISO 9001. Długa lista obiektów referencyjnych stanowi dla firmy powód do dumy i jest potwierdzeniem, iż oferowane produkty charakteryzują się najwyższą niemiecką jakością.

Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o.

Sokołów, ul. Sokołowska 36

05-806 Komorów k. Warszawy  

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Na przekór pierwszym mrozom, czyli jak przygotować instalację grzewczą do sezonu zimowego , instalacja grzewcza, wolf, zima - Sezon zimowy to prawdziwy sprawdzian dla domowej instalacji grzewczej. Jeżeli jednak będzie ona odpowiednio do niego przygotowana, to nawet największe mrozy nie zakłócą mieszkańcom komfortu cieplnego. Jakie prace konserwacyjne w obrębie instalacji należy przeprowadzić przed nadejściem pierwszych mrozów i o jakie elementy systemu warto szczególnie zadbać? Wskazówek udziela ekspert firmy Wolf-Technika Grzewcza sp. z o.o.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy