Wiercimy

Najpiękniejszy czas w roku

Najpiękniejszy czas w roku
Boże Narodzenie to najważniejsze i najbardziej uroczyste święta, na które czekamy z niecierpliwością przez cały rok. W oczekiwaniu na nie stroimy domy kolorowymi ozdobami, pieczemy pierniki i pieczołowicie układamy menu na świąteczne posiłki. W czasie przygotowań dbamy o każdy szczegół. Chcemy, aby ten wyjątkowy czas był wypełniony rodzinnymi, pełnymi ciepła chwilami.W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkęKiedy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka rodzina zasiada do wigilijnej kolacji, którą poprzedza czas wzmożonych przygotowań. Domownicy pod czujnym okiem mamy przygotowują tradycyjne, świąteczne dania, dzieci własnoręcznie tworzą choinkowe ozdoby i wieszają na drzewku razem z piernikami. W zależności od tradycji rodzinnych, jak i od regionu Polski zestawy wigilijnych potraw różnią się od siebie. Wigilijną wieczerzę rozpoczyna zupa – barszcz czerwony albo aromatyczna zupa grzybowa. Barszcz jest jedną z najpopularniejszych zup, a sposobów na jego przygotowanie jest wiele. Jeśli chcesz zaskoczyć domowników jego nową odmianą, przygotuj na wigilijną wieczerzę Barszcz ze śliwką Knorr. Natomiast, aby przygotować pyszną zupę

Boże Narodzenie to najważniejsze i najbardziej uroczyste święta, na które czekamy z niecierpliwością przez cały rok. W oczekiwaniu na nie stroimy domy kolorowymi ozdobami, pieczemy pierniki i pieczołowicie układamy menu na świąteczne posiłki. W czasie przygotowań dbamy o każdy szczegół. Chcemy, aby ten wyjątkowy czas był wypełniony rodzinnymi, pełnymi ciepła chwilami.

W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę

Kiedy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka rodzina zasiada do wigilijnej kolacji, którą poprzedza czas wzmożonych przygotowań. Domownicy pod czujnym okiem mamy przygotowują tradycyjne, świąteczne dania, dzieci własnoręcznie tworzą choinkowe ozdoby i wieszają na drzewku razem z piernikami. W zależności od tradycji rodzinnych, jak i od regionu Polski zestawy wigilijnych potraw różnią się od siebie. Wigilijną wieczerzę rozpoczyna zupa – barszcz czerwony albo aromatyczna zupa grzybowa. Barszcz jest jedną z najpopularniejszych zup, a sposobów na jego przygotowanie jest wiele. Jeśli chcesz zaskoczyć domowników jego nową odmianą, przygotuj na wigilijną wieczerzę Barszcz ze śliwką Knorr. Natomiast, aby przygotować pyszną zupę grzybową potrzebny jest odpowiedni wywar, który z łatwością przyrządzisz z Kostką Rosół z kury Knorr. Jeszcze tylko przygotowanie karpia, bezmięsnych pasztecików i kilku dań zgodnych z rodzinną tradycją i wigilijna wieczerza gotowa. Kiedy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka, domownicy łamią się opłatkiem i zasiadają wspólnie do stołu. Po zakończeniu uroczystej kolacji wszyscy zbierają się wokół pięknie przystrojonej choinki i obdarowują się specjalnie przygotowanymi podarunkami, a wieczorem udają się na pasterkę.

Dwa świąteczne dni

Pierwszy i drugi dzień świąt upływa na wspólnie spędzonych chwilach przy świątecznych posiłkach, zabawach na śniegu czy spotkaniach w gronie najbliższych. Wybierając się na sanki albo wspólne lepienie bałwana, nie zapominajmy o wzięciu rękawiczek i czapki. Zabawy na śniegu to frajda dla całej rodziny. Po powrocie ze śnieżnych harców, warto sięgnąć po Gorący Kubek Barszcz a’la Grzaniec Knorr, który w szybki i smaczny sposób rozgrzeje zmarzniętych domowników i będzie wstępem do pysznego, świątecznego obiadu. Pierwszego i drugiego dnia świąt na stołach królują mięsa, pasztety i ciasta. Układając świąteczne menu warto pamiętać o tradycyjnych, polskich daniach. Schab ze śliwką to jedna z najpopularniejszych polskich potraw, którą z łatwością przyrządzisz z Fixem Knorr Danie na dziś Soczysty schab w sosie winnym. Zaproś domowników do stołu i rozkoszuj się smakiem i aromatem pysznego posiłku.

A to już wiesz?  Raport z rynku herbaty: Zielona goni czarną. Dobra bo zdrowa

Święta coraz bliżej

A teraz zamknij oczy i poczuj unoszący się w powietrzu zapach choinki, wyobraź sobie dzieci bawiące się nową kolejką, domowników zgromadzonych przy stole, spędzających wspólnie czas na śmiechu i rozmowach. Pięknie, prawda? Spraw, żeby twoje święta były wyjątkowe pod każdym względem.

Wesołych Świąt życzy Knorr!

 

Znajdź z nami swój sposób na Święta! Wejdź na www.knorr.pl 

Pomysły na pyszne dania znajdziesz również na naszym profilu na http://www.facebook.com/CoDzisNaObiad Facebook’u.

Wolisz przepisy w wersji video? Inspiracji szukaj na http://www.youtube.com/user/codzisnaobiad

Źródło Knorr. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy