Wiercimy

Złe odżywianie błędem ciężarnych Polek

Złe odżywianie błędem ciężarnych Polek
Ponad połowa kobiet w ciąży nie zmienia swoich nawyków żywieniowych. Oznacza to, że chociaż rezygnują z alkoholu i papierosów, w ich diecie jest zbyt dużo sodu i fosforanów.Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Zakład Żywienia Instytutu Matki i Dziecka zawartość sodu w diecie ciężarnych Polek aż trzy razy przekracza dozwolone normy.Głównym grzechem mam jest więc spożywanie przesolonych potraw. Najgroźniejsze pod tym względem jest białe pieczywo i konserwowane wędliny. Choć z pozoru te produkty nie wydają się słone, zawierają polepszacze z dużą ilością soli. Drugim poważnym błędem jest sięganie po produkty do spożycia na szybko typu zupki w proszku. One z kolei zawierają niezdrowe fosforany. Według lekarzy złe nawyki żywieniowe mogą powodować nawet kilkadziesiąt schorzeń i wad rozwojowych u dziecka. Według ostatnich doniesień mikroelementy w kobiecej diecie zasadniczo wpływają na funkcjonowanie DNA płodu.Dieta w ciąży - więcej minerałów, białka i błonnikaLekarze analizując badania ciężarnych Polek stwierdzili również niepokojące niedobory takich ważnych

Ponad połowa kobiet w ciąży nie zmienia swoich nawyków żywieniowych. Oznacza to, że chociaż rezygnują z alkoholu i papierosów, w ich diecie jest zbyt dużo sodu i fosforanów.

<

p>Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Zakład Żywienia Instytutu Matki i Dziecka zawartość sodu w diecie ciężarnych Polek aż trzy razy przekracza dozwolone normy.

Głównym grzechem mam jest więc spożywanie przesolonych potraw. Najgroźniejsze pod tym względem jest białe pieczywo i konserwowane wędliny. Choć z pozoru te produkty nie wydają się słone, zawierają polepszacze z dużą ilością soli. Drugim poważnym błędem jest sięganie po produkty do spożycia na szybko typu zupki w proszku. One z kolei zawierają niezdrowe fosforany. Według lekarzy złe nawyki żywieniowe mogą powodować nawet kilkadziesiąt schorzeń i wad rozwojowych u dziecka. Według ostatnich doniesień mikroelementy w kobiecej diecie zasadniczo wpływają na funkcjonowanie DNA płodu.

Dieta w ciąży – więcej minerałów, białka i błonnika

Lekarze analizując badania ciężarnych Polek stwierdzili również niepokojące niedobory takich ważnych składników jak białko oraz błonnik. Zbyt mało w ich diecie znalazło się również witamin z grupy B oraz minerałów takich jak żelazo, cynk, wapnia, magnezu i potasu.

Przyczyną niewłaściwej diety u przyszłych mam może być ich nastawienie. Działa tu mechanizm związany z wyrzeczeniem – „zrezygnuję z palenia, ale za to nadal będę jadła ulubione przekąski.”

Tymczasem takie mikroelementy jak m.in. wapń, magnez, żelazo są zalecane przez ekspertów z Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego jako bardzo ważne dla odpowiedniego rozwoju ciąży.

  • Aby dieta w ciąży zawierała niezbędne składniki, warto sięgnąć po specjalne preparaty, np. PregnaPlus, który zawiera starannie dobrany zestaw sześciu ważnych składników: żelazo, jod, cynk, kwas foliowy, witaminy B6 i B12 oraz kwasy omega – 3. Składniki te występują w ilościach dostosowanych do potrzeb kobiet w ciąży i matek karmiących.” – mówi Agata Chodakowska, Product Manager.
A to już wiesz?  Nie przedawkuj w ciąży

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl www.mosbito.pl www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy