Wiercimy

Nowa zintegrowana brama bezpieczeństwa ZyWALL USG 1000

Firma ZyXEL wprowadziła do sprzedaży zunifikowaną bramę bezpieczeństwa, integrującą w jednym urządzeniu wielowymiarowe mechanizmy bezpieczeństwa klasy enterprise, dedykowaną dla potrzeb średnich i dużych przedsiębiorstw. Dzięki obsłudze połączeń IPSec VPN i SSL VPN ZyWALL USG 1000 jest idealnym rozwiązaniem, dedykowanym dla wieloodziałowych organizacji, szukających efektywnego rozwiązania w zakresie bezpiecznej komunikacji między poszczególnymi placówkami. Urządzenie wyposażono w moduł HA (High Availability), umożliwiający administratorom zbudowanie nie tylko bezpiecznej sieci ale również dostępnej infrastruktury sieciowej do zastosowań biznesowych.ZyWALL USG 1000 umożliwia jednoczesne zestawienie bezpiecznych kanałów komunikacyjnych, zarówno do użytkowników mobilnych w technologii SSL, jak i do zdalnych sieci przy wykorzystaniu protokołu IPSec. Kanały są zaszyfrowane z wykorzystaniem najsilniejszych algorytmów kryptograficznych, co zmniejsza ryzyko wycieku informacji podczas transmisji poufnych danych poprzez niezabezpieczoną sieć Internet. USG 1000 zapewnia bezpieczeństwo także poprzez system antywirusowy. Moduł inspekcji antywirusowej

Firma ZyXEL wprowadziła do sprzedaży zunifikowaną bramę bezpieczeństwa, integrującą w jednym urządzeniu wielowymiarowe mechanizmy bezpieczeństwa klasy enterprise, dedykowaną dla potrzeb średnich i dużych przedsiębiorstw. Dzięki obsłudze połączeń IPSec VPN i SSL VPN ZyWALL USG 1000 jest idealnym rozwiązaniem, dedykowanym dla wieloodziałowych organizacji, szukających efektywnego rozwiązania w zakresie bezpiecznej komunikacji między poszczególnymi placówkami. Urządzenie wyposażono w moduł HA (High Availability), umożliwiający administratorom zbudowanie nie tylko bezpiecznej sieci ale również dostępnej infrastruktury sieciowej do zastosowań biznesowych.

ZyWALL USG 1000 umożliwia jednoczesne zestawienie bezpiecznych kanałów komunikacyjnych, zarówno do użytkowników mobilnych w technologii SSL, jak i do zdalnych sieci przy wykorzystaniu protokołu IPSec. Kanały są zaszyfrowane z wykorzystaniem najsilniejszych algorytmów kryptograficznych, co zmniejsza ryzyko wycieku informacji podczas transmisji poufnych danych poprzez niezabezpieczoną sieć Internet. USG 1000 zapewnia bezpieczeństwo także poprzez system antywirusowy. Moduł inspekcji antywirusowej został oparty o silnik znanej firmy Kaspersky Labs, dzięki czemu czas reakcji urządzenia na wciąż pojawiające się nowe wirusy jest najkrótszy na świecie, co gwarantuje pewną ochronę granic sieci.

ZyWALL USG 1000 został specjalnie wyposażony w dodatkowy procesor SecuASIC, dzięki czemu głęboka inspekcja ruchu nie wpływa niekorzystnie na wydajność urządzenia. Dodatkowo system IDP (Intrusion Detection & Prevention System) zaprojektowany z myślą o analizie ruchu w warstwie aplikacyjnej działa jako uzupełnienie zapory ogniowej i umożliwia wykrycie i zablokowanie ataku zanim dotrze on do celu. Sonda IDP klasyfikuje dany przepływ w czasie rzeczywistym. Odbywa się to na podstawie bazy wzorów ataków oraz na podstawie anomalii ruchu i protokołów.

ZyWALL USG 1000 został specjalnie zaprojektowany do kontroli ruchu generowanego przez aplikacje niepożądane w firmowej sieci, takie jak programy wymiany plików typu P2P lub komunikatory internetowe. Moduł AppPatrol stanowi centralny system zarządzania polisami, dzięki czemu administrator w prosty sposób może kontrolować obowiązującą politykę bezpieczeństwa firmowej sieci. Wykorzystując specjalnie predefiniowane klasyfikatory ruchu dla określonych aplikacji P2P i IM, administrator może budować różne polisy dla różnych grup użytkowników z gwarancją zapewnienia odpowiedniego priorytetu, alokacji określonego pasma oraz może wymusić ich obowiązywanie w określonych godzinach.

A to już wiesz?  Szkoła mPLANU hipotecznego

ZyWALL USG 1000 jest idealnym rozwiązaniem dla sieci, gdzie zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i wydajności jest podstawowym wymogiem.

Dostępność i cena

ZyXEL USG-1000 dostępny jest w sieci partnerskiej dystrybutorów firmy ZyXEL:

  • Tech Data Polska sp. z o.o, tel. (22) 547 92 00, http://www.techdata.pl 
  • RRC Polska, tel. (22) 644 01 33, http://www.rrc.com.pl
  • ZyCOM Polska, tel: (22) 852-00-52, http://www.zy.com.pl
  • Action SA, tel: (22) 332-14-53, http://www.action.pl

Sugerowana cena detaliczna netto wynosi 9850 PLN

O firmie

Firma ZyXEL powstała w roku 1989 na Tajwanie. Swoje działania dostosowuje do potrzeb dynamicznie rozwijającej się branży sieciowej. ZyXEL skupiał swoją uwagę kolejno na różnych typach produktów: od modemów, przez urządzenia ISDN i rutery w segmencie SOHO, aż po pełną gamę rozwiązań sieciowych dla szerokiej, dobrze zdefiniowanej bazy klientów, w tym dla dużych firm i operatorów usług sieciowych.

Źródło ZYXEL. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy