Wiercimy

Rainbow Tours przejmuje

Giełdowy touroperator przejmuje udziały w spółkach internetowych. Dzięki temu uzyska dostęp do nowoczesnych technologii. Przejęty portal zostanie połączony z dotychczasowym portalem spółki wyruszamy.pl pod jedną marką.Zgodnie z zapowiedziami sprzed debiutu, Rainbow Tours sfinalizował transakcję przejęcia większościowych udziałów w dwóch spółkach nowych technologii. Zapłacił za nie blisko milion złotych. Przejęte spółki to portal turystyczny TravelOvo oraz firma informatyczna TravelTech. Kupno udziałów pozwoli Rainbow Tours na zbudowanie nowoczesnej platformy sprzedażowej. TravelOvo zostanie połączone z już działającym serwisem spółki – Wyruszamy.pl. Nowy portal działać będzie pod jedną, wspólną nazwą.- Nasz pomysł na działalność po integracji portali, to sprzedaż biletów lotniczych z know how TravelOvo oraz imprez turystycznych z wykorzystaniem doświadczenia Wyruszamy.pl. Ponadto spółka będzie cały czas pracować nad wdrażaniem nowych technologii takich jak pełna rezerwacja i zakup online bez udziału konsultantów oraz nowość w Polsce: dynamic packaging. Chcemy stworzyć prawdziwy

Giełdowy touroperator przejmuje udziały w spółkach internetowych. Dzięki temu uzyska dostęp do nowoczesnych technologii. Przejęty portal zostanie połączony z dotychczasowym portalem spółki wyruszamy.pl pod jedną marką.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed debiutu, Rainbow Tours sfinalizował transakcję przejęcia większościowych udziałów w dwóch spółkach nowych technologii. Zapłacił za nie blisko milion złotych.

Przejęte spółki to portal turystyczny TravelOvo oraz firma informatyczna TravelTech. Kupno udziałów pozwoli Rainbow Tours na zbudowanie nowoczesnej platformy sprzedażowej. TravelOvo zostanie połączone z już działającym serwisem spółki – Wyruszamy.pl. Nowy portal działać będzie pod jedną, wspólną nazwą.

  • Nasz pomysł na działalność po integracji portali, to sprzedaż biletów lotniczych z know how TravelOvo oraz imprez turystycznych z wykorzystaniem doświadczenia Wyruszamy.pl. Ponadto spółka będzie cały czas pracować nad wdrażaniem nowych technologii takich jak pełna rezerwacja i zakup online bez udziału konsultantów oraz nowość w Polsce: dynamic packaging. Chcemy stworzyć prawdziwy hipermarket turystyczny – mówi Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours S.A.

Już od 1 lutego ruszą zintegrowane portale, a na wspólnych stronach będzie można całkowicie online zarezerwować imprezę turystyczną. Na początek będzie nią objętych sześciu głównych touroperatorów.

Transakcja pozwoli spółce wykorzystać nowoczesne technologie wdrażane przez przejęte firmy. Chodzi między innymi o rozwiązane zastosowane w wyszukiwarce połączeń i cen biletów lotniczych. W ramach jednego zapytania użytkownika, przeszukiwane są bazy zarówno tanich linii lotniczych, jak i tradycyjnych. Nie trzeba więc odwiedzać kilku stron internetowych, aby znaleźć najlepsze i najtańsze połączenie. W wynikach wyszukiwania, system pokaże nam na jednej stronie ofertę zarówno Ryanair, Central Wings, jak i LOT czy British Airways.

Rainbow Tours wprowadzi wkrótce do portalu unikalną w Polsce technologię tzw. dynamic packaging.
– Roboczo nazwaliśmy ją „Wakacje szyte na miare” – mówi prezes Baszczyński – a dostępna jest ona tylko  w USA i Europie Zachodniej, u takich gigantów, jak expedia.com czy lastminute.com.
W ramach jednej transakcji i jednej rezerwacji można zakupić jednocześnie kilka różnych, niepowiązanych ze sobą świadczeń turystycznych,. Wypełnia się raz tylko jeden formularz, a system przeszukuje w tle różne bazy danych (hotelowe, lotnicze, rent a car itp.), łącząc jak klocki Lego różne usługi turystyczne w jeden wspólny pakiet (stad nazwa dynamiczne pakietowanie).

A to już wiesz?  Rainbow Tours w Chorzowie

Rainbow Tours przewiduje debiut w nowym portalu wakacji „szytych” na miarę na początku marca. W planach także poszerzanie koszyka świadczeń o m.in. bilety promowe, ubezpieczenia, bilety do teatru i inne.

Za wdrażanie nowych technologii na stronach portalu a także za sprzedaż tych technologii do innych podmiotów odpowiedzialna jest spółka informatyczna TravelTech. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom wśród klientów spółki znajdują się takie firmy jak Pasażer.com, TravelPolska, Net Media, Fru.pl, oraz litewski Holiday Link.

W pierwszym roku działalności zintegrowanego portalu, Rainbow Tours zainwestuje w niego 1,5 miliona złotych (w sumie do 3 milionów).  W 2008 roku jego prognozowane przychody powinny osiągnąć 22 miliony złotych.

Źródło Rainbow Tours. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy