Wiercimy

Pocztowa Karta Kredytowa

Bank Pocztowy uzupełnił swoją ofertę o kartę kredytową i premiuje Klientów aktywnie z niej korzystających.   Wyróżnikiem na rynku Pocztowej Karty Kredytowej (Visa Classic), która dostępna jest dla Klientów od początku grudnia br. jest:wygodny mechanizm spłaty kredytu – Klient, który skorzysta z kredytu na karcie, będzie dokonywał spłat w równych miesięcznych ratach (5% od przyznanego limitu, nie mniej niż 50 zł); wysokość raty dopasowana jest do limitu na karcie np. dla karty z limitem 1 000 zł stała rata wynosi 50 zł, przy limicie 2 000 zł stała rata to 100 zł;specjalny program „Premia za zakupy”, w którym Klient otrzymuje zwrot 1% kwoty wydatków wykonanych kartą w każdym sklepie czy punkcie usługowym w danym miesiącu rozliczeniowym, dzięki czemu płacąc kartą Klient oszczędza do 240 zł rocznie;długość okresu bezodsetkowego do 55 dni.  Zaprojektowaliśmy tę kartę z myślą o naszych Klientach, głównie osobach zamieszkujących małe miejscowości do 50 tys. mieszkańców, a także dla nestorów. Dla

Bank Pocztowy uzupełnił swoją ofertę o kartę kredytową i premiuje Klientów aktywnie z niej korzystających.   

Wyróżnikiem na rynku Pocztowej Karty Kredytowej (Visa Classic), która dostępna jest dla Klientów od początku grudnia br. jest:

  • wygodny mechanizm spłaty kredytu – Klient, który skorzysta z kredytu na karcie, będzie dokonywał spłat w równych miesięcznych ratach (5% od przyznanego limitu, nie mniej niż 50 zł); wysokość raty dopasowana jest do limitu na karcie np. dla karty
    z limitem 1 000 zł stała rata wynosi 50 zł, przy limicie 2 000 zł stała rata to 100 zł;
  • specjalny program „Premia za zakupy”, w którym Klient otrzymuje zwrot 1% kwoty wydatków wykonanych kartą w każdym sklepie czy punkcie usługowym w danym miesiącu rozliczeniowym, dzięki czemu płacąc kartą Klient oszczędza do 240 zł rocznie;
  • długość okresu bezodsetkowego do 55 dni.  

Zaprojektowaliśmy tę kartę z myślą o naszych Klientach, głównie osobach zamieszkujących małe miejscowości do 50 tys. mieszkańców, a także dla nestorów. Dla większości z nich będzie to pierwsza karta kredytowa, dlatego też postawiliśmy po pierwsze na prostotę, tak aby jak najbardziej ułatwić posługiwanie się kartą. W przeciwieństwie do większości kart na rynku, Klient posiadający naszą kartę zawsze wie, jaką stała ratę ma do spłacenia i może ją zaplanować w swoim budżecie – mówi Anna Znamirowska-Stączek, Dyrektor Biura Kart Bankowych. Po drugie będziemy skupiać się na działaniach edukacyjnych – przygotowaliśmy specjalny Elementarz Posiadacza Karty Kredytowej, w którym wyjaśniamy jak korzystać z karty – dodaje Anna Znamirowska-Stączek.

Kartę mogą otrzymać Klienci o minimalnych dochodach od 700 zł netto. Limit kredytowy wynosi od 500 zł do 5 000 zł. Bank nie pobiera opłaty za wydanie karty, jeśli Klient posiada Pocztowe Konto Standard lub Nestor. Miesięczna opłata za korzystanie z karty wynosi 4 zł, jednak aktywni posiadacze karty mogę otrzymać do 20 zł miesięcznie zwrotu na kartę w ramach „Premii za zakupy”. O nadchodzącym terminie spłaty karty Bank przypomina wysyłając na 3 dni przed jego upływem darmowy SMS.

A to już wiesz?  Bezpłatne rachunki osobiste w Banku Pocztowym

Karta ta, dzięki niskiemu progowi dochodowemu, przeznaczona jest de facto dla każdej zwykłej rodziny w Polsce, która planuje mniejsze lub większe wydatki. Można ją spłacić w terminie nie płacąc żadnych odsetek, a w razie potrzeby skorzystać z kredytu na karcie. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo zawsze ma się pod ręką dodatkowe środki i nie trzeba pożyczać od rodziny czy znajomych – mówi Tomasz Huk, specjalista w Biurze Kart Bankowych.

Karta umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych Visa payWave, dzięki czemu szybko i wygodnie można zapłacić za drobne zakupy do 50 zł. Kartą można także dokonywać transakcji w internecie.

Pierwsza karta kredytowa Banku Pocztowego została wydana już w połowie sierpnia br. Wtedy też rozpoczął się pilotaż wśród Pracowników Banku, w ramach którego przetestowano wszystkie  funkcjonalności karty. Bank Pocztowy to Polski Bank, dlatego też karta została zaprojektowana w barwach narodowych biało-czerwonych. 

Do karty dodawany jest bezpłatny pakiet ubezpieczeń „Ochrona Karty”, który obejmuje nieuprawnione użycie karty (do limitu ustawowej kwoty 150 euro), rabunek gotówki pobranej z bankomatu albo terminala POS (do kwoty 1000 zł) oraz rabunek kart i dokumentów (do kwoty 300 zł).

Aby otrzymać kartę kredytową Banku Pocztowego wystarczy dowód osobisty oraz zaświadczenie o zarobkach. Wniosek można składać w jednym z Oddziałów Banku, dzwoniąc na Infolinie lub korzystając z strony internetowej www.pocztowy.pl.

Źródło Bank Pocztowy SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy