Urządzenia

QP2R – odtwarzacz audio wysokiej rozdzielczości

QP2R – odtwarzacz audio wysokiej rozdzielczości
Informacja prasowa 21 lipca 2017 QP2R – odtwarzacz audio wysokiej rozdzielczości Projekt W ciągu ostatnich kilku lat dość mocno zmieniły się poglądy na temat dźwięku

Informacja prasowa
21 lipca 2017

QP2R – odtwarzacz audio wysokiej rozdzielczości

Projekt
W ciągu ostatnich kilku lat dość mocno zmieniły się poglądy na temat dźwięku wysokiej rozdzielczości. Dla wielu osób siedzenie przed szafką wypełnioną ciężkimi, skomplikowanymi i co najważniejsze, tradycyjnymi urządzeniami audio staje się – krótko mówiąc – niewygodne. To co dzieje się poza czterema ścianami audiofilskich pokojów jest naprawdę niesamowite! Obecnie nie ma najmniejszego problemu, aby cieszyć się, odtwarzaną z plików wysokiej rozdzielczości, muzyką najwyższej jakości i to praktycznie w dowolnym miejscu: wystarczy zabrać ze sobą jakiś przenośny hi-endowy odtwarzacz oraz odpowiednie słuchawki… mamy na myśli oczywiście: QP2R – idealnie zaprojektowany przenośny DAP firmy Questyle.

QP2R jest odtwarzaczem drugiej generacji Questyle DAP. Zawiera on wszystko, co absolutnie najlepsze od Questyle. Firma niezmiennie podnosi poprzeczkę, łącząc w sobie znakomitą jakość dźwięku, kompaktowe rozmiary, odpowiednią moc oraz co najważniejsze: zadziwiająco niskie zużycie energii, wzorcowe wykonanie i rozsądną cenę. Questyle konsekwentnie trzyma się założenia: jakość dźwięku oraz wrażenia u słuchacza ponad wszystko! O perfekcyjnej budowie oraz obsłudze nawet nie wspominamy.

QP2R odziedziczył po młodszym bracie charakterystyczne cechy marki Questyle, ale przysłuchując się brzmieniu, bez problemu znajdziemy wyróżniające nowy projekt detale. QP2R nadal korzysta z Linuksa. System ten posiada unikalne cechy użytkowe, oferuje wydajność i stabilność, która przewyższa możliwości systemu Android.
Wydajność
Na płycie PCB w QP2R, sekcja audio obejmuje około 70% powierzchni. Można to porównać do silnika w samochodzie sportowym. Nie ulega wątpliwości, że to zdecydowanie wpływa to na jego wydajność.
Odtwarzacz wyposażony jest we wzmacniacz prądowy, który zbudowano w oparciu o dyskretne obwody, pracujące w klasie A. Dzięki w pełni zbalansowanemu wyjściu, układy wzmacniające posiadają teraz cztery grupy w porównaniu do poprzednio stosowanych dwóch. Jest to porównywalne do samochodów z napędem na dwa lub cztery koła. Cztery grupy prądowych obwodów wzmacniających znajdują się zarówno z przodu, jak i z tyłu PCB, co znacznie skraca ścieżkę sygnału. Dzięki temu poprawiona zostaje jakość dźwięku, co owocuje następnie ultra niskimi zniekształceniami na poziomie 0.0005 % oraz impedancją wyjściową mniejszą niż 0.1 Ω.
QP2R jest pierwszym przenośnym DAP na świecie, który wykorzystuje system kontroli BIAS klasy A. Ma to na celu uzyskanie pewności, że wzmacniacze prądowe, podczas napędzania różnych obciążeń (słuchawek lub głośników), działają w tej klasie. Dotyczy to szczególnie najtrudniejszych obciążeń i jednoczesnej potrzeby zapewnienia doskonałych wrażeń odsłuchowych oraz znakomitej wydajności.
Przypomina to prowadzenie samochodu sportowego, ustawionego na tryb „RACE” (tryb Sport Plus lub Sport Response). Silnik pracuje wówczas na bardzo wysokich obrotach, co razem z krótkimi przełożeniami skrzyni biegów oraz dobrą przyczepnością daje wielką satysfakcję z jazdy.

Wykonanie
QP2R zasadniczo utrzymuje styl QP1R. Jak pamiętamy, poprzedni model został zwycięzcą na iF Industrial Design Award, tak więc QP2R zachowuje wzornictwo poprzedniego modelu, które wprost nawiązuje do kobiecych kształtów. W odtwarzaczu QP2R wykorzystano nową, opatentowaną technologię łożyska płaskiego – odnajdziemy je w mechanicznym pierścieniu sterującym oraz pokrętle głośności. Dokładność tego mechanicznego i elektronicznego sterowania jest wprost niezwykła. Kolejnym istotnym elementem jest port typu C. Służy on do ładowania i przesyłania danych. Wewnętrzna tuleja portu wykonana została ze stali nierdzewnej – jest ponadto lśniąca i odporna na zarysowania.
Działanie
Inżynierowie firmy Questyle kierują się zasadą, że im bardziej skomplikowany staje się świat, tym bardziej warto upraszczać rozwiązania. Większość zaawansowanych technologicznie i profesjonalnych urządzeń sterowana jest mechaniczne i elektroniczne – ekran dotykowy jest rozwiązanie rzadszym. W strukturze mechanicznego pierścienia sterującego i pokrętła regulacji głośności znajduje się ponad 30 elementów. Inżynierowie Questyle oraz zespół R&D firmy Foxconn testowali przed wyborem ostatecznej koncepcji ponad sto różnych konstrukcji i materiałów.

Technologie
W QP2R wykorzystano opatentowane przez Questyle technologie „True DSD” i „3X Clock Asynchronous Structure”. Flagowy chipset DAC AKM AK4490 może obsługiwać nawet True DSD 256 oraz PCM384 / 32Bit. Ponadto w najnowszym odtwarzaczu Questyle znajdziemy 1Ghz procesor o wysokiej wydajności i niskim poborze mocy, 64 GB pamięci wewnętrznej i slot dla kart micro SD o pojemności do 200 GB. Wysoki poziom jakości dźwięku, zapewniają kondensatory tantalowe F95. Zasilanie oparte jest na baterii o dużej pojemności.

Zapewnia ona 10 godzin pracy, a specjalny chip, odpowiedzialny jest za precyzyjną kontrolę poziomu jej naładowania. Użytkownik do dyspozycji otrzymuje także pilot zdalnego sterowania, wyjście SPDIF, stację dokującą oraz możliwość podłączenia jednej pary zewnętrznych głośników aktywnych.
Dodtępność
Questyle QP2R produkowany jest w dwóch kolorach: złotym (gold) oraz srebrnym (silver). Będzie on dostępny już w sierpniu w wybranych sklepach w Polsce, w tym w sklepach MP3Store. Jego cena detaliczna wynosi 4999 zł brutto.
Specyfikacja
• Opatentowany w pełni dyskretny / w pełni zbalansowany / AMP trybu prądowego
• System kontroli BIAS czystej klasy A
• Obsługiwane formaty audio: WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSF, APE (Normale/Wysokie/Szybkie)
• Częstotliwość próbkowania: PCM 32 kHz – 384 kHz (16/24/32 bit), Natywny DSD: DSD64 (1Bit 2.8MHz), DSD128 (1Bit 5,6MHz), DSD256 (1Bit 11,2MHz)
• DAC: Chip AKM AK4490 DAC
• Wyjścia
o Słuchawkowe: 3.5 mm
o Optyczne: 3.5 mm
o Zbalansowane: 2.5 mm
• Poziom wyjściowy: niezbalansowany 1,8 Vrms / zbalansowany 3,6 Vrms
• Pasmo przenoszenia: ± 0.1dB (20Hz-20kHz)
• S/N: 100dB przy 1kHz, niezbalansowane / 102dB przy 1kHz, zbalansowane
• THD+N: 0,0006% @ 1kHz, niezbalansowane / 0,0005% @ 1kHz, zbalansowane
• Impedancja wyjściowa: 0,1Ω
• Ładowanie i przesyłanie danych: USB C, 5V 2A (PC i MAC)
• Wymagania systemowe dla komputerów PC: Windows XP/Windows7 i 8 (32 / 64bit)/Mac OS X 10.7 lub nowszy
• Pamięć
o Wewnętrzna: 64 GB
o Zewnętrzna karta Micro SD, maks. 1 x 200 GB
• Bateria: 3.100 mAh Akumulator litowo-jonowy 3,7 V, trwałość baterii 10 godzin
• Wyświetlacz: IPS, 2.4 cala (Sharp LCM)
• System operacyjny: Linux

Informacja prasowa
21 lipca 2017

CMA400i – wzmacniacz słuchawkowy z DAC, który wykracza poza wszelkie oczekiwania

Konstrukcja
W CMA400i wykorzystano najnowocześniejszą, firmową technologię firmy Questyle. Wizualnie imponujący, choć nadal niewielki, a jednocześnie w tajemniczym czarnym i matowym kolorze. Obudowa z piaskowaną fakturą jak również bursztynowe światła wskaźników LED doskonale podkreślają wizerunek tego wyjątkowego wzmacniacza. CMA400i może pracować w pozycji pionowej w specjalnie zaprojektowanej podstawce, co nie tylko oszczędza miejsce, ale również sprawia, że urządzenie prezentuje się wyjątkowo dostojnie.
Delikatnie zaznaczone punkty regulacji głośności, są już rozpoznawanym elementem całej rodziny produktów Questyle. Znajdujący się na przednim panelu przełącznik FUNCTION pomaga w wyborze funkcji wzmacniacza słuchawkowego lub przedwzmacniacza.

Obudowa CMA400i została wykonana z aluminium klasy lotniczej 6063. Gwarantuje to stabilne warunki pracy – nawet w temperaturze 55oC, która towarzyszy często pracy w klasie A. Każdy element urządzenia poddano precyzyjnej obróbce CNC. Zapewnia to standard tolerancji poniżej ± 0.02 mm. Pokrętło głośności wykonano z tolerancją poniżej ± 0.005mm. Są to najsurowsze, światowe standardy obróbki CNC.
Technologia
CMA400i pracuje w trybie pełnego zbalansowania. Wzmacniacz zawiera cztery grupy obwodów wzmacniających, które pracują w klasie A. CMA400i obsługuje 4-pinowe, zbalansowane wyjście XLR, 2.5 mm zbalansowane gniazdo słuchawkowe oraz standardowe gniazdo słuchawkowe 6.3 mm. Ponadto, nowa konstrukcja przełącznika Gain Control zapewnia doskonałą siłę napędową dla różnych rodzajów słuchawek.

Procesor True DSD
CMA400i został zaprojektowany z opatentowaną przez Questyle technologią: True DSD oraz AKM AK4490 DAC. Urządzenie przetwarza sygnały DSD bez konwertowania PCM i zapewnia True DSD. CMA400i zbudowany jest z czterech grup wzmacniaczy trybu prądowego. Pracują one w klasie A i osiągają poziom zniekształceń na poziomie 0.0006%. Imponująca wydajność techniczna oraz ciepłe i potężne brzmienie sprawiają, że CMA400i jest porównywalny ze wzmacniaczami słuchawkowymi klasy high-end. Wszystkie komponenty, zasilanie oparte na customowym transformatorze toroidalnym Noratel oraz 10 grupach niezależnego zasilania – wszystko to zapewnia wyjątkowo wysoką jakość dźwięku.

CMA400i jako serce systemu Hi-End
Wzmacniacz posiada znakomite możliwości przetwarzania sygnału. Obsługuje systemy Win XP, Vista, Win7, Win8, Win10 i Mac OS. Podczas łączenia się z komputerem odpowiada wyłącznie za przesyłanie danych. Po podłączeniu do tradycyjnych źródeł cyfrowych i aktywnych głośników stanowić może serce kompletnego zestawu audio. Dzięki CMA400i w dość łatwy sposób zwiększamy jego wydajność.
Audiofile zadowoleni będą z całkowicie odseparowanego układu DAC z interfejsami: optycznym i koncentrycznym. Kolejną charakterystyczną cechą CMA400i jest przełączenie pomiędzy wzmacniaczem słuchawkowym a przedwzmacniaczem. Służy do tego przełącznik FUNCTION W trybie DAC, CMA400i obsługuje wyjścia przedwzmacniacza RCA i XLR, które można wybrać przełącznikiem ADJ / FIX na panelu tylnym.
Jakość
Przed dostarczeniem do klienta każde urządzenie CMA400i jest testowane przez inżynierów QC firmy Foxconn. Do testów używany jest Audio Precision AP2722, a proces zakończy jest raport, który zawiera wyniki pomiarów. Każdy raport z testów jest unikatowy oraz zapisany w dwóch egzemplarzach: jeden umieszczony jest w opakowaniu produktu dla klienta, drugi przechowywany w firmie Questyle, może być wykorzystany w sytuacjach ewentualnych problemów z urządzeniem
Dostępność
Questyle CMA400i dostępny będzie wybranych sklepach w Polsce, w tym w sklepach MP3Store już w sierpniu. Jego cena detaliczna to 3398 zł brutto.
Specyfikacja
• W pełni zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy
• Customowy transformator toroidalny NORATEL
• Wyjścia: 2,5 mm oraz 4 pinowe XLR w pełni zbalansowane, jak również standardowe słuchawkowe 6,35 mm
• Przełącznik DSD/PCM
• Chipset DAC: AKM AK4490
• Kondensatory WIMA
• Kondensatory FG
• Rezystory DALE klasy militarnej
• Wykończenie: czarne
• Materiał obudowy: aluminium, obróbka CNC
• Wymiary: 279 mm × 189 mm × 55 mm
• Waga: 2,4 kg
• Status działania: czysta klasa A
• Zasilanie: 100-120V lub 220-230V, przełączalne
• Pobór mocy: 17 W
Sekcja przedwzmacniacza oraz DAC
• THD + N: RCA: <0,0009%; XLR: <0,0009%
• SNR: RCA:> 110dB; XLR:> 113dB (nie ważona)
• Wejście USB typu B: 44.1K-384K / 16-32Bit PCM i DSD natywne, DSD64 / 128/256
• Interfejs cyfrowy z wejściem i wyjściem SPDIF oraz wejściem OPT
• Wsparcie 44.1K-192K / 24Bit PCM
Sekcja wzmacniacza słuchawkowego
• Gniazdo słuchawkowe standardowe 6,35 mm
• Gniazdo słuchawkowe w pełni zbalansowane 4-pin
• Gniazdo słuchawkowe w pełni zbalansowane 2,5 mm
• Maksymalna moc wyjściowa (Po):
o 106mW @ 300Ω; 980mW @ 32Ω (standardowe gniazdo słuchawkowe)
o 418mW @ 300Ω; 3920mW @ 32Ω (zbalansowane gniazdo słuchawkowe)
• THD + N: 0.0013%@1kHz, Po = 100mW, 300Ω
• 0.0016: 1kHz, Po = 50mW, 32Ω
• Pasmo przenoszenia: DC-100kHz (+0, -0.7dB); DC-600kHz (+0, -3 dB)

O marce
Questyle to firma znana na polskim rynku od niedawna. Działa od 2011 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się marek nurtu chińskiej elektroniki, która od kilku lat wyznacza standardy jakościowe dla branży audio. Wielu dalekowschodnich producentów udowodniło już, że ich produkty nie ustępują wykonaniem i możliwościami urządzeniom produkowanym w Ameryce czy Europie. Odtwarzacze, wzmacniacze i przetworniki DAC Questyle produkowane są wyłącznie w Fabryce Foxconn – dokładnie w tej samej, w której powstają telefony marki Apple. Wysokie standardy kontroli jakości są dla wielu producentów barierą, która pokonują tylko nieliczni – wśród nich jest właśnie Questyle.
Dział R&D korzysta przede wszystkim ze swoich unikalnych i opatentowanych technologii, wśród których Current Mode Amplification jest chyba najbardziej zaawansowaną.
Nowatorskie urządzenia Questyle obecnie niczym nie ustępują sprzętowi, który na dobre zadomowił się wśród coraz liczniejszych urządzeń tak zwanego małego audio. Dostęp do nowoczesnych technologii, materiałów oraz zaplecze technologiczne w połączeniu z ogromną chęcią dominacji na rynku stawia Questyle wśród tych, którzy być może wkrótce będą jednymi z najpoważniejszych graczy na rynku. W dystrybucji MIP marka znajduje się od 2015 roku, od tego też momentu produkty Questyle można kupić w wybranych sklepach w Polsce, między innymi we wszystkich sklepach sieci MP3Store.

O dystrybutorze
Firma MIP (Multimedia Intelligent Products) istnieje od 2002 roku. Jest autoryzowanym polskim dystrybutorem produktów marek iRiver, Astell&kern, Cowon iAUDIO, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, Ibasso, Cresyn, Takstar, Questyle i wielu innych. MIP jest również wyłącznym importerem kilku z powyższych marek. Produkty oferowane przez MIP można znaleźć na półkach wielu renomowanych sklepów, takich jak MediaMarkt, Saturn, RTV EURO AGD, Komputronik, Carrefour, Media Expert i innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. Dzięki bezpośredniej współpracy z importerami i przedstawicielami czołowych marek, MP3Store gwarantuje nie tylko atrakcyjne ceny produktów, ale również pełne wsparcie gwarancyjne i serwisowe. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio i wideo, słuchawek, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 20 tysięcy użytkowników.

• Obudowa: aluminium obrabiane CNC, dostępne kolory: złoty/szary
• Wymiary: 65 x 134 x 14,5 mm

O marce
Questyle to firma znana na polskim rynku od niedawna. Działa od 2011 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się marek nurtu chińskiej elektroniki, która od kilku lat wyznacza standardy jakościowe dla branży audio. Wielu dalekowschodnich producentów udowodniło już, że ich produkty nie ustępują wykonaniem i możliwościami urządzeniom produkowanym w Ameryce czy Europie. Odtwarzacze, wzmacniacze i przetworniki DAC Questyle produkowane są wyłącznie w Fabryce Foxconn – dokładnie w tej samej, w której powstają telefony marki Apple. Wysokie standardy kontroli jakości są dla wielu producentów barierą, która pokonują tylko nieliczni – wśród nich jest właśnie Questyle.
Dział R&D korzysta przede wszystkim ze swoich unikalnych i opatentowanych technologii, wśród których Current Mode Amplification jest chyba najbardziej zaawansowaną.
Nowatorskie urządzenia Questyle obecnie niczym nie ustępują sprzętowi, który na dobre zadomowił się wśród coraz liczniejszych urządzeń tak zwanego małego audio. Dostęp do nowoczesnych technologii, materiałów oraz zaplecze technologiczne w połączeniu z ogromną chęcią dominacji na rynku stawia Questyle wśród tych, którzy być może wkrótce będą jednymi z najpoważniejszych graczy na rynku. W dystrybucji MIP marka znajduje się od 2015 roku, od tego też momentu produkty Questyle można kupić w wybranych sklepach w Polsce, między innymi we wszystkich sklepach sieci MP3Store.

O dystrybutorze
Firma MIP (Multimedia Intelligent Products) istnieje od 2002 roku. Jest autoryzowanym polskim dystrybutorem produktów marek iRiver, Astell&kern, Cowon iAUDIO, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, Ibasso, Cresyn, Takstar, Questyle i wielu innych. MIP jest również wyłącznym importerem kilku z powyższych marek. Produkty oferowane przez MIP można znaleźć na półkach wielu renomowanych sklepów, takich jak MediaMarkt, Saturn, RTV EURO AGD, Komputronik, Carrefour, Media Expert i innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. Dzięki bezpośredniej współpracy z importerami i przedstawicielami czołowych marek, MP3Store gwarantuje nie tylko atrakcyjne ceny produktów, ale również pełne wsparcie gwarancyjne i serwisowe. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio i wideo, słuchawek, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 20 tysięcy użytkowników.