Wiercimy

Slovak Telekom uruchamia ogólnokrajową sieć 4G/LTE wraz z firmą Ericsson

Nowa sieć LTE jest częścią najbardziej rozbudowanej i zaawansowanej technologicznie mobilnej sieci szerokopasmowej w SłowacjiLTE zapewnia odbiorcom lepszy komfort użytkowania mobilnej sieci szerokopasmowejJako jedyny dostawca sieci radiowej, firma Ericsson rozszerza swoją długoterminową współpracę ze Slovak TelekomSlovak Telekom uruchomił sieć 4G LTE w pięciu miastach Słowacji, i wkrótce nastąpi to w kolejnych lokalizacjach. Jest to już największa sieć LTE w Słowacji, co daje Slovak Telekom przewagę konkurencyjną w zakresie 4G.Ericsson to jedyny dostawca sieci radiowej LTE opartej na wielostandardowej stacji bazowej RBS 6000. Sieć działa na częstotliwości 1800MHz i zapewnia maksymalną teoretyczną prędkość 73Mbps (pobieranie) i 23Mbps (wysyłanie). Dzięki technologii Circuit Switched FallBack (CSFB) połączenia głosowe oraz wiadomości tekstowe są odbierane przez urządzenia LTE po przełączeniu na sieć 2G/3G.Miroslav Majoroš, prezes i dyrektor generalny Slovak Telekom, mówi: „Uruchomiliśmy pierwszą słowacką ogólnokrajową sieć LTE, i pragniemy zbudować najbardziej zaawansowaną sieć mobilną w naszym kraju. Po
  • Nowa sieć LTE jest częścią najbardziej rozbudowanej i zaawansowanej technologicznie mobilnej sieci szerokopasmowej w Słowacji
  • LTE zapewnia odbiorcom lepszy komfort użytkowania mobilnej sieci szerokopasmowej
  • Jako jedyny dostawca sieci radiowej, firma Ericsson rozszerza swoją długoterminową współpracę ze Slovak Telekom

Slovak Telekom uruchomił sieć 4G LTE w pięciu miastach Słowacji, i wkrótce nastąpi to w kolejnych lokalizacjach. Jest to już największa sieć LTE w Słowacji, co daje Slovak Telekom przewagę konkurencyjną w zakresie 4G.

<

p>Ericsson to jedyny dostawca sieci radiowej LTE opartej na wielostandardowej stacji bazowej RBS 6000. Sieć działa na częstotliwości 1800MHz i zapewnia maksymalną teoretyczną prędkość 73Mbps (pobieranie) i 23Mbps (wysyłanie). Dzięki technologii Circuit Switched FallBack (CSFB) połączenia głosowe oraz wiadomości tekstowe są odbierane przez urządzenia LTE po przełączeniu na sieć 2G/3G.

Miroslav Majoroš, prezes i dyrektor generalny Slovak Telekom, mówi: ?Uruchomiliśmy pierwszą słowacką ogólnokrajową sieć LTE, i pragniemy zbudować najbardziej zaawansowaną sieć mobilną w naszym kraju. Po wdrożeniu w pięciu miastach, planujemy objąć 20% populacji słowackiej w ciągu pierwszych trzech miesięcy, a w 2014 r. włączyć kolejne lokalizacje. Jest to sieć nowej generacji dla urządzeń mobilnych wprowadzająca szybsze transfery i mniejsze opóźnienia, która pozwala na lepsze wykorzystanie smartfonów, tabletów oraz aplikacji mobilnych. LTE to nasza ósma premiera technologiczna w ciągu 12 lat, potwierdzająca naszą pozycję lidera w zakresie innowacji i technologii w Słowacji.?

Valter D’Avino, dyrektor w firmie Ericsson na region Europy Zachodniej i Środkowej, mówi: ?Jesteśmy dumni, że wspieramy Slovak Telekom w uruchamianiu największej słowackiej sieci LTE, oraz że rozwijamy naszą udaną, szesnastoletnią współpracę, wzbogacając o technologię 4G naszą obecną działalność jako jedynego dostawcy 2G, 3G oraz podstawowego sprzętu i oprogramowania sieciowego.”

Kontrakt na uruchomienie LTE stanowi potwierdzenie kontynuacji długotrwałej współpracy między Slovak Telekom a firmą Ericsson i obejmuje integrację systemów, optymalizację sieci, weryfikację poszczególnych dostawców oraz usługi powiązane.

A to już wiesz?  Allpay i Onet rozpoczynają współpracę

Firma Ericsson jest wyłącznym obsługującym operatora dostawcą rozwiązań radiowych 2G i 3G, a także podstawowego sprzętu i oprogramowania sieciowego, w tym IMS (IP Multimedia Subsystem). Dzięki systemowi IMS dostarczanemu przez firmę Ericsson, Slovak Telekom będzie rozwijał swoją działalność w zakresie obsługi połączeń głosowych tak, aby w przyszłości uruchomić funkcjonalność VoLTE. To pozwoli zaoferować połączenia głosowe w jakości HD, rozmowy wideo przez LTE oraz inne elastyczne usługi komunikacyjne. Firma Ericsson świadczy również usługi zarządzane dla działalności Slovak Telekom w zakresie sieci stacjonarnych.

 

Informacje o Slovak Telekom

Slovak Telekom to największy słowacki operator multimedialny i drugi co do wielkości operator sieci mobilnej. We wrześniu 2013 r., z 6,416 milionów aktywnych kart SIM na słowackim rynku, 2,175 miliony należały do Slovak Telekom.

Obecnie ponad 80% populacji objęte jest siecią 3G/HSPA+, a uruchomienie nowego standardu 4G oznacza, że Slovak Telekom utrzymuje pozycję lidera technologicznego w budowie szerokopasmowych sieci mobilnych. Spółka należy do międzynarodowej Grupy Deutsche Telekom.

Informacje o firmie Ericsson oraz LTE

Obecnie 50 procent transmisji LTE na smartfonach jest obsługiwane przez sieci firmy Ericsson, przy czym nasz najpoważniejszy konkurent obsługuje mniej niż połowę takich transmisji. Na całym świecie wdrożono ponad 180 sieci LTE typu RAN oraz Evolved Packet Core, z czego ponad 110 zostało uruchomionych do celów komercyjnych. Firma Ericsson jest dziś obecna na rynkach o wysokim poziomie transmisji LTE, między innymi w USA, Japonii, Korei Południowej, Australii i Kanadzie, i jest wybierana przez dziewięciu z dziesięciu operatorów LTE najlepszych pod względem światowych subskrypcji LTE.

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

A to już wiesz?  Funkcjonalność i styl - nowa linia kuchenek mikrofalowych od Samsung

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy