Wiercimy

W Generali innowacyjne ubezpieczenie AC

Nowa bogatsza wersja ubezpieczenia AC ze zmianami w zakresie podstawowymDodatkowe zniżki dla kompleksowych i bezszkodowych klientówWyróżniający się produkt na rynku ubezpieczeń komunikacyjnychWarszawa, 6 grudnia 2011. Generali wprowadziło do oferty ubezpieczeń komunikacyjnych nowe ubezpieczenie autocasco. Nowością na rynku w ramach nowego produktu jest reguła 110% sumy ubezpieczenia, pozwalająca na pełną finansową rekompensatę za utracony pojazd. Ochrona ubezpieczeniowa oferowana jest w tzw. formule „all risks”. Daje ona bezpieczeństwo na wypadek wszelkich zdarzeń losowych, które mogą spotkać kierowcę. Szeroki wybór opcji dodatkowych pozwala na dopasowanie ubezpieczenia do potrzeb i możliwości finansowych wszystkich użytkowników aut. Bezszkodowym kierowcom, Generali proponuje dodatkowe zniżki.Przedmiotem nowego ubezpieczenia AC są pojazdy mechaniczne oraz przyczepy i naczepy, wraz z ich wyposażeniem dodatkowym i bagażem podróżnych, zarówno kierowcy jak i pasażerów.Ochrona oferowana jest w najszerszym możliwym zakresie, w tzw. formule „all risks”, gdzie wszystkie zdarzenia, które nie są ujęte w wyłączeniach odpowiedzialności, są
 • Nowa bogatsza wersja ubezpieczenia AC ze zmianami w zakresie podstawowym
 • Dodatkowe zniżki dla kompleksowych i bezszkodowych klientów
 • Wyróżniający się produkt na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych

Warszawa, 6 grudnia 2011. Generali wprowadziło do oferty ubezpieczeń komunikacyjnych nowe ubezpieczenie autocasco. Nowością na rynku w ramach nowego produktu jest reguła 110% sumy ubezpieczenia, pozwalająca na pełną finansową rekompensatę za utracony pojazd. Ochrona ubezpieczeniowa oferowana jest w tzw. formule „all risks”. Daje ona bezpieczeństwo na wypadek wszelkich zdarzeń losowych, które mogą spotkać kierowcę. Szeroki wybór opcji dodatkowych pozwala na dopasowanie ubezpieczenia do potrzeb i możliwości finansowych wszystkich użytkowników aut. Bezszkodowym kierowcom, Generali proponuje dodatkowe zniżki.

<

p>Przedmiotem nowego ubezpieczenia AC są pojazdy mechaniczne oraz przyczepy i naczepy, wraz z ich wyposażeniem dodatkowym i bagażem podróżnych, zarówno kierowcy jak i pasażerów.

Ochrona oferowana jest w najszerszym możliwym zakresie, w tzw. formule „all risks”, gdzie wszystkie zdarzenia, które nie są ujęte w wyłączeniach odpowiedzialności, są objęte ochroną.

W ramach podstawowego zakresu ochrony Generali chroni wyposażenie dodatkowe pojazdu do wartości 1000 złotych. Oznacza to, że kierowca nie musi uiszczać dodatkowej składki za jego ubezpieczenie, aby mieć zagwarantowaną pełną ochronę, o ile jego wartość nie przekracza wyżej wymienionej kwoty.

W innowacyjnej odsłonie Autocasco nie jest stosowana tzw. franszyza integralna, która ogranicza możliwość rekompensaty małych szkód. Właściciel pojazdu ma zatem prawo do odszkodowania nawet za najmniejszą szkodę.

Bogaty wachlarz opcji dodatkowych

Nowe ubezpieczenie AC daje możliwość elastycznego kształtowania ochrony ubezpieczeniowej. Jedną z dostępnych opcji dodatkowych to brak redukcji sumy ubezpieczenia. Właściciel pojazdu, decydując się na jej wybór, nie musi doubezpieczać swojego auta do pełnej jego wartości po każdym zdarzeniu.

Kolejną przydatną opcją jest utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia przez cały okres ubezpieczenia. Oznacza to, że nawet, kiedy z upływem kolejnych miesięcy trwania ubezpieczenia spada wartość rynkowa pojazdu, Generali w każdym momencie po całkowitej utracie pojazdu wypłaci pełną wartość pojazdu, jaka była przyjęta na początku.

A to już wiesz?  Najpiękniejszy czas w roku

Zupełną nowością na polskim rynku jest opcja 110% sumy ubezpieczenia. To najszersza finansowa ochrona w przypadku całkowitej straty samochodu. Generali zobowiązuje się do wypłaty, oprócz odszkodowania za sam pojazd, także dodatkowej kwoty równej 10% ustalonej w polisie sumy ubezpieczenia. Dotyczy to pojazdów fabrycznie nowych, w pierwszym roku eksploatacji, których właściciel otrzymuje świadczenie pozwalające zrekompensować dodatkowe koszty związane z zakupem pojazdu i dopuszczeniem go do ruchu, jak np. rejestracji, składek ubezpieczeniowych czy wreszcie kosztów jego finansowania (kredytu czy leasingu). Istotnym aspektem jest fakt, iż Generali nie wymaga żadnego ich dokumentowania.

Nowa propozycja produktowa Generali daje także możliwość ubezpieczenia bagażu podróżnego kierowcy i pasażerów. W jego ramach ochroną objęte są rzeczy osobiste, sprzęt elektroniczny oraz kufry, bagażniki i nawet przewożony sprzęt sportowy, np. rowery czy narty.

Generali honoruje również maksymalne zniżki za bezszkodowość, wypracowane w innych zakładach ubezpieczeń. Generali oferuje dodatkowe 10% dla tych kierowców, którzy przez ostatnie cztery lata nie mieli szkody z polisy AC. Jeśli jednak kierowca nie wykupił do tej pory polisy autocasco, a posiada 60% zniżki za bezszkodowość w obowiązkowym OC, w Generali otrzyma 40% zniżki w AC.

Głównie korzyści wynikające z posiadania nowego ubezpieczenia AC w Generali to:

 • Najszerszy możliwy zakres ubezpieczenia w formule „all risks”
 • Szeroki zakres opcji dodatkowych:
  • Brak redukcji sumy ubezpieczenia po szkodzie
  • Stała suma ubezpieczenia przez 12 miesięcy
  • 110% Sumy ubezpieczenia w przypadku całkowitej utraty pojazdu – nowość na polskim rynku
 • Kompleksowa ochrona pojazdu, jego wyposażenia dodatkowego (do 1000 zł – bez dopłaty składki) i bagażu podróżnego
 • Honorowanie maksymalnych zniżek bezszkodowych klientów
 • 40% zniżki dla klientów dotychczas nieposiadających AC, a bezszkodowych w OC
 • Do 10% zniżki dla klientów posiadających inne polisy w Generali
 •  „Nowa propozycja w ofercie AC ma na celu zapewnienie zarówno korzyści finansowych naszym klientom jak i wielu udogodnień w konstrukcji samego ubezpieczenia. Mamy nadzieję, że innowacyjny produkt z szerokimi możliwościami dopasowania go do własnych potrzeb nie tylko spełni oczekiwania naszych obecnych klientów, ale także zachęci grupę nowych właścicieli aut, którzy szukają kompleksowej, nowoczesnej oferty w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych.” podkreśla Tomasz Piekarski, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych w Generali T.U. S.A.

  A to już wiesz?  Kredyt na VAT

  Więcej informacji znajduje się na stronie www.generali.pl

  Źródło Grupa Generali. Dostarczył netPR.pl

  Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy