Budownictwo Guardian Glass

23.10.2017 r. – Konferencja zapowiadająca otwarcie drugiego zakładu Guardian Glass w Polsce

23.10.2017 r. – Konferencja zapowiadająca otwarcie drugiego zakładu Guardian Glass w Polsce
Tadeusz KOŚCIŃSKI, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Krzysztof MATYJASZCZYK, Prezydent Miasta Częstochowy odwiedzają hutę szkła Guardian Glass w

Data publikacji: 2017-10-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 23.10.2017 r. – Konferencja zapowiadająca otwarcie drugiego zakładu Guardian Glass w Polsce
Kategoria: Guardian Glass

23.10.2017 r. - Konferencja zapowiadająca otwarcie drugiego zakładu Guardian Glass w Polsce , Guardian Glass - Tadeusz KOŚCIŃSKI, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Krzysztof MATYJASZCZYK, Prezydent Miasta Częstochowy odwiedzają hutę szkła Guardian Glass w Częstochowie Tadeusz KOŚCIŃSKI, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Krzysztof MATYJASZCZYK, Prezydent Miasta Częstochowy odwiedzają hutę szkła Guardian Glass w Częstochowie

Częstochowa, Polska, 23.10.2017 – przedstawiciele Guardian Glass w Europie powitali dziś Tadeusza KOŚCIŃSKIEGO, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Krzysztofa MATYJASZCZYKA, Prezydenta Miasta Częstochowy na uroczystości oficjalnego ogłoszenia rozpoczęcia prac budowlanych nowej huty szkła w Częstochowie.

Na początku sierpnia, Guardian Industries zaakceptował projekt wybudowania drugiej huty szkła, specjalizującej się w wyrobie szkła powlekanego i typu „float,” by sprostać rosnącym potrzebom rynku europejskiego na produkty szklane.

Nowy obiekt będzie zbudowany obok obecnie istniejącego

“Wybór Polski na miejsce kolejnej inwestycji Guardian Glass to dla nas duże wyróżnienie. Cieszy nas fakt, że mimo prowadzenia działalności w wielu krajach, już po raz trzeci firma zdecydowała się zainwestować u nas. Po hucie szkła i Centrum Usług Wspólnych, Guardian Glass wybuduje w Polsce nowy zakład. To dowód na to, że działania rządu przynoszą rezultaty. Potwierdzenie rosnącej siły polskiej gospodarki i docenienie naszych pracowników” – powiedział Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

“Decyzja o budowie drugiego zakładu produkcyjnego w Polsce do duży krok w działalności Guardian Glass w tym regionie i dowód na to, że Polska stanowi dla naszej firmy ważny region. Sukcesy obecnej huty, intensywny wzrost gospodarczy kraju i potencjał rozwojowy branży okiennej w Polsce sprawiły, że Częstochowa została wybrana jako miejsce kolejnej inwestycji. Przedsięwzięcie to stanowi istotny etap w rozwoju naszej firmy i jedną z najważniejszych realizacji w historii Guardian Glass. Cieszymy się również, że tym samym będziemy mogli aktywnie przyczynić się do rozwoju gospodarczego całego regionu” – powiedział Grzegorz Kuźnik, Częstochowa Plant Manager.

A to już wiesz?  Małe jest piękne – Nowość! Mini Trio Colormix firmy Libet

„Firma Guardian związana jest z miastem od prawie 20 lat. Od tego czasu ta marka stała się dla mieszkańców synonimem jakości i najwyższych standardów zatrudnienia. Tym bardziej ucieszyła nas informacja sprzed ponad roku, że firma rozważa kolejną inwestycję w Częstochowie, m.in. z uwagi na to, że stajemy się w coraz większym stopniu ośrodkiem innowacyjności i kierunkowego rozwoju kapitału ludzkiego” – powiedział Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowy.

Nowa huta rozpocznie pracę w trzecim kwartale 2019 roku, oferując ponad 150 nowych miejsc pracy. Połączenie obecnej i nowej huty stworzy sprawnie działający oraz konkurencyjny zakład, dostarczający produkty szklane w szerokim zakresie, a w dłuższej perspektywie stanie się cenną wartością dla naszych klientów w regionie.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
23.10.2017 r. - Konferencja zapowiadająca otwarcie drugiego zakładu Guardian Glass w Polsce , Guardian Glass - Tadeusz KOŚCIŃSKI, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Krzysztof MATYJASZCZYK, Prezydent Miasta Częstochowy odwiedzają hutę szkła Guardian Glass w Częstochowie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy