Wiercimy

Idą święta ? odkurzacze poszły w ruch

Idą święta ? odkurzacze poszły w ruch
Im bliżej świąt, tym donośniejsze stają się popularne w tym okresie dźwięki. I nie chodzi tu bynajmniej o kolędy, ani nawet o melodię „Last Christmas”. W okresie przedświątecznym o wiele wyraźniej w każdym domu wybrzmiewają szumy i odgłosy odkurzaczy. Wszyscy jednoczą się wtedy w maratonie odkurzania i liczba wytwarzanych decybeli rośnie lawinowo, aby nagle ucichnąć przed Wigilią.  Czym i jak dziś odkurzamy? Choć co roku w Polsce sprzedaje się podobną liczbę odkurzaczy (ponad milion sztuk!), to specyfika kupowanych urządzeń jest już zupełnie inna niż jeszcze przed 5 lat temuy. Wybierając nowy odkurzacz, coraz częściej decydujemy się na urządzenie z wyższej półki z rozbudowanymi funkcjami. Doceniamy fakt, że lepsze urządzenia to wyższa skuteczność i większa wygoda sprzątania.Coraz częściej Polacy wybierają odkurzacze bezworkowe. Pozwalają one zaoszczędzić czas i pieniądze, które poświęcaliśmy na zakup i wymianę worków w tradycyjnych urządzeniach. Skuteczność to kolejny aspekt, który Polacy biorą sobie coraz bardziej do serca. Nikt przecież nie chce odkurzać kilka razy w tygodniu, wolimy

Im bliżej świąt, tym donośniejsze stają się popularne w tym okresie dźwięki. I nie chodzi tu bynajmniej o kolędy, ani nawet o melodię ?Last Christmas?. W okresie przedświątecznym o wiele wyraźniej w każdym domu wybrzmiewają szumy i odgłosy odkurzaczy. Wszyscy jednoczą się wtedy w maratonie odkurzania i liczba wytwarzanych decybeli rośnie lawinowo, aby nagle ucichnąć przed Wigilią.  Czym i jak dziś odkurzamy?

Choć co roku w Polsce sprzedaje się podobną liczbę odkurzaczy (ponad milion sztuk!), to specyfika kupowanych urządzeń jest już zupełnie inna niż jeszcze przed 5 lat temuy. Wybierając nowy odkurzacz, coraz częściej decydujemy się na urządzenie z wyższej półki z rozbudowanymi funkcjami. Doceniamy fakt, że lepsze urządzenia to wyższa skuteczność i większa wygoda sprzątania.

Coraz częściej Polacy wybierają odkurzacze bezworkowe. Pozwalają one zaoszczędzić czas i pieniądze, które poświęcaliśmy na zakup i wymianę worków w tradycyjnych urządzeniach. Skuteczność to kolejny aspekt, który Polacy biorą sobie coraz bardziej do serca. Nikt przecież nie chce odkurzać kilka razy w tygodniu, wolimy to robić ?raz, a dobrze?. Dlatego też zauważalna jest zwiększająca się popularność modeli odkurzaczy z dużą mocą ssącą oraz bogatym zestawem dodatkowych szczotek.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się też odkurzacze dla alergików, które zwalczają brud niewidoczny gołym okiem, czyli modele wyposażone w wymienne i zmywalne filtry HEPA oraz szczotki z lampą UV, które eliminują wszelkie bakterie i roztocza. Zarówno wspomniany filtr jak i szczotka znajdują się m.in. w odkurzaczu Samsung VC21F60YKGC.

Polacy bardzo cenią sobie także  komfort. Zaawansowane możliwości i ergonomiczne rozmieszczenie przycisków przyczyniają się do ułatwienia sprzątania. Ale dla coraz większej  liczby osób wygoda staje kluczowa i już w ogóle nie odkurzają! Nie znaczy to jednak, że ich domy zostały opanowane przez kurz. Odkurzanie zostało przez nich oddelegowane robotom sprzątającym, takim jak Samsung NaviBot. Siedząc w pracy, w restauracji, czy na słonecznej plaży w okolicach równika ? możemy  zaprogramować NaviBota, żeby wrócić do czystego już domu.

A to już wiesz?  Projekt e-Izba - Izba Gospodarki Elektronicznej

?Populacja? tych sprzątających robotów stale rośnie. Od stycznia 2013 roku w  polskich domach pojawiło się już ponad 15 tysięcy pomocnych robotów. Możemy spodziewać się, że do końca roku ich liczba przekroczy barierę 20 tysięcy. To trzy razy więcej niż w ubiegłym roku.

Od 10 lat w Polsce rośnie średnia powierzchnia mieszkań. Jak wynika z tegorocznego raportu Głównego Urzędu Statystycznego obecni wynosi ona aż 73 m2. Takich rozmiarów mieszkanie trudno utrzymać w idealnym porządku. Dodatkowo, przy takiej powierzchni  sprzątanie mieszkania zajmuje sporo czasu. Dlatego odkurzacze ? roboty takie jak NaviBot w najbliższych latach mogą się stać  już standardem dla zabieganych mieszkańców miast.  

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy