Technologia Wiadomości branżowe Wiercimy

Niedościgniony wzór ? nowe modele telewizorów Samsung SUHD

Telewizory Samsung SUHD stanowią kolejny krok w rozwoju technologii Ultra High Definition oferując doskonałe kolory, kontrast i szczegółowość obrazu. Wyposażone w zakrzywione matryce UHD, wzbogacone o nanokrystaliczną powłokę gwarantują spektakularną jakość obrazu, jasność i odwzorowanie barw. Do dostępnego już na polskim rynku telewizora SUHD JS9000 dołączają kolejne dwa modele – JS8500 oraz JS9500.W najnowszej linii SUHD TV zastosowanie znalazły wszystkie najbardziej zaawansowane technologie firmy Samsung. Nanokrystaliczny półprzewodnik telewizora SUHD TV wykorzystuje światło emitowane przez niebieskie diody LED do precyzyjnego odwzorowania barw. Technologia ta pozwala uzyskać szeroką gamę bardziej naturalnych kolorów, znacznie lepszą niż w przypadku konwencjonalnych telewizorów. Silnik remasterujący SUHD automatycznie analizuje jasność obrazów w celu ograniczenia dodatkowego zużycia energii, oferując optymalny kontrast i pozwalając na uzyskanie głębokiej czerni i większej jasności. Liczbę punktów dopasowania koloru zwiększono dwukrotnie z myślą o niezwykle wiernym odwzorowaniu barw.Nowe telewizory znalazły uznanie w oczach Pawła Edelmana, cenionego i wielokrotnie

Telewizory Samsung SUHD stanowią kolejny krok w rozwoju technologii Ultra High Definition oferując doskonałe kolory, kontrast i szczegółowość obrazu. Wyposażone w zakrzywione matryce UHD, wzbogacone o nanokrystaliczną powłokę gwarantują spektakularną jakość obrazu, jasność i odwzorowanie barw. Do dostępnego już na polskim rynku telewizora SUHD JS9000 dołączają kolejne dwa modele ? JS8500 oraz JS9500.

W najnowszej linii SUHD TV zastosowanie znalazły wszystkie najbardziej zaawansowane technologie firmy Samsung. Nanokrystaliczny półprzewodnik telewizora SUHD TV wykorzystuje światło emitowane przez niebieskie diody LED do precyzyjnego odwzorowania barw. Technologia ta pozwala uzyskać szeroką gamę bardziej naturalnych kolorów, znacznie lepszą niż w przypadku konwencjonalnych telewizorów. Silnik remasterujący SUHD automatycznie analizuje jasność obrazów w celu ograniczenia dodatkowego zużycia energii, oferując optymalny kontrast i pozwalając na uzyskanie głębokiej czerni i większej jasności. Liczbę punktów dopasowania koloru zwiększono dwukrotnie z myślą o niezwykle wiernym odwzorowaniu barw.

Nowe telewizory znalazły uznanie w oczach Pawła Edelmana, cenionego i wielokrotnie nagradzanego operatora filmowego, który pracował między innymi z Romanem Polańskim i Andrzejem Wajdą.  Te telewizory dają gigantyczną paletę możliwości w kwestii ustawienia koloru, jasności i kontrastu pod indywidualny gust odbiorcy ? mówi Paweł Edelman. Moim dążeniem podczas oglądania filmu na ekranie telewizora jest uzyskanie takiego efektu, który jest jak najbliższy  obrazowi referencyjnemu, z którym mam do czynienia w laboratorium, w którym robię postprodukcję filmu. Możliwość zobaczenia tego obrazu u siebie w domu na telewizorze Samsung SUHD jest czymś fantastycznym.

W telewizorach SUHD firmy Samsung zastosowano najnowocześniejsze technologie odpowiedzialne za wsparcie jakości wyświetlanego obrazu. Wśród nich znajdują się m.in. algorytm skalowania obrazu do rozdzielczości Ultra High Definition oraz takie rozwiązania jak UHD Dimming, Peak Illuminator czy Auto Depth Enhancer, które wpływają na jakość obrazu. Dzięki nim, telewizory SUHD zachwycą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Efektem połączenia zakrzywienia ekranu, nanokrystalicznej powłoki i wyżej wymienionych technologii jest doskonały kontrast, duża jasność i wierne odtworzenie barw.

A to już wiesz?  Widget Explore 3D na Samsung Smart TV dostępny już w Polsce

Wszystkie wyżej wspomniane rozwiązania odnajdziemy w każdym z modeli Samsung SUHD TV. Do cieszącego się już dużą popularnością na polskim rynku telewizora JS9000, dołączą dwa kolejne SUHD. Jednym z nich jest model JS9500 z wydajnym ośmiordzeniowym procesorem, funkcjonujący w oparciu o autorski system operacyjny TIZEN. Łączy spektakularny obraz z niezwykle efektownym designem ? jego fazowana ramka sprawia, że nawet wyłączony prezentuje się świetnie. Jedną z cech wyróżniającą JS9500 spośród gamy telewizorów SUHD jest zintegrowana kamera. Za jej pomocą odbiornikiem będziemy mogli sterować nie tylko nowym, ergonomicznym pilotem, ale także korzystając z poleceń głosowych oraz gestów.

Drugim nowym modelem dostępnym na polskim rynku jest JS8500. Podobnie jak w pozostałych telewizorach Samsung SUHD, zobaczymy w nim nie tylko znakomitej jakości obraz, ale także usłyszymy wysokiej klasy dźwięk. Nowa linia telewizorów została wyposażona w opracowany przez firmę Samsung system DNSe+ (Digital Natural Sound Engine), którego działanie zapewni optymalny dźwięk w każdej sytuacji. Modele JS9500, JS9000 i JS8500 zostały wyposażone w kartę sieciową z funkcją WiFi Direct. Otworem stanie także bogata oferta aplikacji dostępnych na nowej platformie SmartHub 2015.

Nowy interfejs użytkownika Smart Hub firmy Samsung jest bardziej elastyczny oraz interaktywny, co ułatwia dostęp do żądanych treści. Uproszczono go do jednego ekranu, na którym wyświetlane są elementy wykorzystywane ostatnio przez użytkownika oraz indywidualnie dobrane rekomendacje kolejnych opcji rozrywki.

Dzięki funkcji Quick Connect Samsung Smart TV automatycznie rozpoznaje i łączy smartfony Samsung za pomocą technologii BLE (Bluetooth Low Energy). Treści wideo można przesyłać ze smartfona Samsung do telewizora Smart TV po naciśnięciu przycisku. Użytkownicy mogą oglądać telewizję na swoich urządzeniach mobilnych bez konieczności pobierania żadnych aplikacji ani wprowadzania skomplikowanych ustawień.

W zestawach z najnowszymi telewizorami Samsung SUHD znajduje się także znany z zeszłorocznych modeli firmy moduł One Connect, który w był ogromną zaletą linii z 2014 roku. W tym roku, wraca on w odświeżonej formie, w dalszym ciągu umożliwiając zlikwidowanie plątaniny kabli przy podłączaniu odbiornika.

A to już wiesz?  Oryginalne dopełnienie aranżacji – elementy dekoracyjne z linii Libet Patio

Samsung wprowadza do sprzedaży trzy serie telewizorów SUHD ? JS9500, JS9000 i JS8500 ? o dziewięciu różnych przekątnych ekranu, dzięki czemu klienci oczekujący doskonałej jakości obrazu będą mogli wybrać telewizor, który najlepiej odpowiada ich potrzebom: 

Samsung SUHD JS9500 – 65, 78, 88 cali

Samsung SUHD JS9000 – 48, 55, 65 cali

Samsung SUHD JS8500 – 48, 55, 65 cali


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy