Technologia Wiadomości branżowe Wiercimy

Otyłość przyczyną cukrzycy?

Otyłość przyczyną cukrzycy?
Co najmniej 3 miliony Polaków choruje na cukrzycę. U 1/3 nie jest zdiagnozowana. Eksperci uważają, że jej przyczyną jest otyłość.Cukrzyca typu II jest najczęściej występującą na świecie. Powoduje ją zazwyczaj nadwaga, na którą wpływa jakość dostępnego jedzenia – mówi serwisowi infoWire.pl prof. Edward Franek, Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie.Już co piąty Polak ma nadwagę, czyli wskaźnik masy ciała powyżej 30 kg/m2. „Cały czas poszukujemy leku i efektywniejszego sposobu walki z otyłością” – twierdzi prof. Leszek Czupryniak, Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. W pracach naukowych zwraca się uwagę na wpływ regulacji jelita cienkiego i grubego na masę ciała. Nie bez znaczenia jest też rola bakterii przewodu pokarmowego.Zanim odnaleziona zostanie skuteczna metoda na zmniejszenie wagi, chorzy na cukrzycę muszą sami zmienić swoje przyzwyczajenia. Umiejętność racjonalnego żywienia, pozostaje najlepszym lekarstwem. dostarczył

Co najmniej 3 miliony Polaków choruje na cukrzycę. U 1/3 nie jest zdiagnozowana. Eksperci uważają, że jej przyczyną jest otyłość.

Cukrzyca typu II jest najczęściej występującą na świecie. Powoduje ją zazwyczaj nadwaga, na którą wpływa jakość dostępnego jedzenia ? mówi serwisowi infoWire.pl prof. Edward Franek, Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie.

Już co piąty Polak ma nadwagę, czyli wskaźnik masy ciała powyżej 30 kg/m2. ?Cały czas poszukujemy leku i efektywniejszego sposobu walki z otyłością? ? twierdzi prof. Leszek Czupryniak, Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. W pracach naukowych zwraca się uwagę na wpływ regulacji jelita cienkiego i grubego na masę ciała. Nie bez znaczenia jest też rola bakterii przewodu pokarmowego.

Zanim odnaleziona zostanie skuteczna metoda na zmniejszenie wagi, chorzy na cukrzycę muszą sami zmienić swoje przyzwyczajenia. Umiejętność racjonalnego żywienia, pozostaje najlepszym lekarstwem.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  mBank z myślą o firmach

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy