Budownictwo Guardian

Szkło przeciwsłoneczne Guardian SunGuard® zapewnia motylom bezpieczną przystań

Szkło przeciwsłoneczne Guardian SunGuard® zapewnia motylom bezpieczną przystań
Motyle to piękne i delikatne stworzenia, niezwykle wrażliwe na warunki klimatyczne. Kiedy projektanci rozpoczęli pracę nad ogrodem motyli tropikalnych w Konyi w Turcji, mieli na uwadze fakt, że zapewnienie stabilnej temperatury oraz wilgotności powietrza to sprawa najwyższej

Data publikacji: 2015-10-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Szkło przeciwsłoneczne Guardian SunGuard® zapewnia motylom bezpieczną przystań
Kategoria: Guardian

Szkło przeciwsłoneczne Guardian SunGuard® zapewnia motylom bezpieczną przystań , Guardian - Motyle to piękne i delikatne stworzenia, niezwykle wrażliwe na warunki klimatyczne. Kiedy projektanci rozpoczęli pracę nad ogrodem motyli tropikalnych w Konyi w Turcji, mieli na uwadze fakt, że zapewnienie stabilnej temperatury oraz wilgotności powietrza to sprawa najwyższej wagi. Motyle to piękne i delikatne stworzenia, niezwykle wrażliwe na warunki klimatyczne. Kiedy projektanci rozpoczęli pracę nad ogrodem motyli tropikalnych w Konyi w Turcji, mieli na uwadze fakt, że zapewnienie stabilnej temperatury oraz wilgotności powietrza to sprawa najwyższej wagi.

Właśnie dlatego zwrócono się do grupy Guardian Industries, wiodącego w Europie producenta wysokiej jakości produktów ze szkła na potrzeby rynku komercyjnego, mieszkaniowego, samochodowego oraz elementów wykończeniowych do wnętrz. Na potrzeby konstrukcji zamówiono prawie 1500 szyb w różnych rozmiarach.

Wybrano szkło Guardian SunGuard® SNX 60/28, które przepuszcza 60% światła słonecznego, ale zatrzymuje 72% ciepła, dzięki czemu zapewnia precyzyjną regulację temperatury we wnętrzu budynku. Gama produktów SunGuard eXtra Selective (SNX) to najbardziej wydajne rozwiązanie przeciwsłoneczne oferowane przez firmę Guardian. Ten rodzaj szkła zapewnia również doskonałe wrażenia estetyczne dzięki neutralnej przejrzystości oraz niskiemu poziomowi odbicia.

Szczególnym wyzwaniem podczas projektowania przeszklonego budynku w Konyi, gdzie panuje klimat kontynentalny z dużymi różnicami temperatur na przestrzeni roku, było zapewnienie stałych tropikalnych warunków: temperatury 26°C i wilgotności powietrza 80%. Powierzchnia konstrukcji obejmuje 380 tys. metrów kwadratowych.

Muzeum zostało otwarte w lipcu 2015 roku i stanowi największą w Europie wystawę żywych motyli. Na powierzchni 1 600 metrów kwadratowych mieszka około 6 000 okazów motyli z 15 gatunków oraz 20 000 tropikalnych roślin z 98 gatunków.

Szkło SunGuard nie tylko pomaga chronić te rzadkie i cenne rośliny i owady, ale także wpływa na energooszczędność i ekologiczność budynku. Projekt muzeum w Konyi, jako pierwszy tego typu obiekt w Turcji, zdobył srebrny certyfikat LEED (LEED to system oceny budynków opracowany przez Amerykańską Radę Budownictwa Ekologicznego).
Produkty SunGuard mogą pomóc budynkom w zdobyciu dodatkowych punktów potrzebnych do uzyskania upragnionego certyfikatu LEED.

A to już wiesz?  Okno PVC bez tajemnic – jak zbudowane są okna plastikowe?

Podczas pracy nad projektem gmina Konya Selçuklu współpracowała z międzynarodowym biurem projektowym Arup oraz skorzystała z usług budowlanych spółki Akçim-Evça.

Ogród motyli tropikalnych w Konyi w Turcji to niejedyny budynek, w którym wykorzystano szkło Guardian SunGuard® SNX 60/28. Produkt ten znalazł zastosowanie również w polskim budownictwie, np. w obiekcie Przystań Hotel & SPA w Olsztynie. Szkło Guardian SunGuard® SNX 60/28 użyto także na fasadzie Lotniska Jana Pawła II w Balicach od strony pasa startowego, co zapewnia doskonałą widoczność wszystkim obserwującym.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Szkło przeciwsłoneczne Guardian SunGuard® zapewnia motylom bezpieczną przystań , Guardian - Motyle to piękne i delikatne stworzenia, niezwykle wrażliwe na warunki klimatyczne. Kiedy projektanci rozpoczęli pracę nad ogrodem motyli tropikalnych w Konyi w Turcji, mieli na uwadze fakt, że zapewnienie stabilnej temperatury oraz wilgotności powietrza to sprawa najwyższej wagi.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy