Wiercimy

Dekoral Fashion Show by Eva Minge 2008 ? Włoskie Impresje

- Każdy, kto choć raz w życiu odwiedził Włochy, zakochał się w tym kraju i przywiózł z niego artystyczne inspiracje. Włochy to miejsce, gdzie króluje najtrudniejszy, a zarazem najpiękniejszy element sztuki - kolor - powiedziała Eva Minge, inaugurując tegoroczny pokaz Dekoral Fashion Show by Eva Minge. Swoją najnowszą kolekcję sukni w barwach stworzonych dla marki Dekoral projektantka zaprezentowała 28 listopada w Auli Politechniki Warszawskiej dla niemal półtoratysięcznej publiczności.Wśród gości dostrzec można było zarówno liczną grupę polskich celebrities i dziennikarzy, jak i polityków wszystkich ugrupowań. Wielka moda i kolor, wspaniała muzyka, niespodziewane zwroty akcji oraz podniebne akrobacje - tak najkrócej można opisać najbardziej emocjonujące punkty piątkowego widowiska.„Na początku była czerń..."Pokaz rozpoczął się dość zaskakująco - w rytm urzekającej muzyki w wykonaniu duetu skrzypcowego Julita & Paula, na wybiegu pojawiły się modelki prezentujące czarną Kolekcję sukni Evy Minge. Punktem kulminacyjnym była prezentacja zjawiskowej sukni uszytej z czarnych piór. Wyjaśnienie tej

Każdy, kto choć raz w życiu odwiedził Włochy, zakochał się w tym kraju i przywiózł z niego artystyczne inspiracje. Włochy to miejsce, gdzie króluje najtrudniejszy, a zarazem najpiękniejszy element sztuki – kolor – powiedziała Eva Minge, inaugurując tegoroczny pokaz Dekoral Fashion Show by Eva Minge. Swoją najnowszą kolekcję sukni w barwach stworzonych dla marki Dekoral projektantka zaprezentowała 28 listopada w Auli Politechniki Warszawskiej dla niemal półtoratysięcznej publiczności.

<

p>Wśród gości dostrzec można było zarówno liczną grupę polskich celebrities i dziennikarzy, jak i polityków wszystkich ugrupowań. Wielka moda i kolor, wspaniała muzyka, niespodziewane zwroty akcji oraz podniebne akrobacje – tak najkrócej można opisać najbardziej emocjonujące punkty piątkowego widowiska.

„Na początku była czerń…”

Pokaz rozpoczął się dość zaskakująco – w rytm urzekającej muzyki w wykonaniu duetu skrzypcowego Julita & Paula, na wybiegu pojawiły się modelki prezentujące czarną Kolekcję sukni Evy Minge. Punktem kulminacyjnym była prezentacja zjawiskowej sukni uszytej z czarnych piór. Wyjaśnienie tej monochromatycznej niespodzianki przyszło wraz z pierwszymi sekundami filmu o kolorystycznych fascynacjach Evy Minge: „Na początku była czerń…”. Ten firmowy kolor projektantki doskonale buduje atmosferę tajemnicy, jednak – jak twierdzi artystka – nie oddaje tych wszystkich emocji, jakich dostarcza jej życie.

Włochy to nie tylko sztuka i bogata historia, ale również mieszkańcy, którym przypisujemy gorący temperament i zamiłowanie do głośnej zabawy. Podczas piątkowego wieczoru w komediową rolę awanturujących się Romea i Julii wcielili się gospodarze – Eva Minge i Tomasz Kammel, który zdawał się ledwo ujść z życiem pod naporem spadających z balkonu części garderoby. Tak oto – z uśmiechem i pewną dawką włoskiego komizmu rozpoczęła się premiera pokazu „Dekoral – Włoskie Impresje”.

Włoskie Impresje

Dekoral wprowadza właśnie do oferty wyjątkowo innowacyjny produkt Dekoral Fashion Włoskie Impresje – farby do tworzenia efektów dekoracyjnych, rodem z Włoch. Ewa Minge skomponowała kolorystykę, dobierając kolory bazujące na odcieniach złota, srebra i antycznego złota. Stąd trzy kolekcje farb Włoskie Impresje, a co za tym idzie trzy części pokazu, czyli trzy odsłony kreacji Ewy Minge.

A to już wiesz?  Bezpieczny Dom lub tablet na święta od Netii

Te właśnie 3 kolejne wyjścia modelek w kreacjach opartych na kolorach „Włoskich Impresji” stanowiły wyraźny kontrapunkt dla czerni, urzekając zmysłowością, ciepłym blaskiem i wyraźnym nawiązaniem do kultury śródziemnomorskiej. Eva Minge, korzystając z najszlachetniejszych tkanin, o różnorodnej strukturze, fakturze, grubości i połysku uzmysłowiła publiczności, jak rozmaicie może prezentować się kolor. Kolekcja „Złote refleksy” przypomniała, że nigdzie światło słoneczne nie jest tak piękne jak we Włoszech. „Srebrne Refleksy” oddały włoski klimat w postaci refleksów świetlnych i połyskującej poświaty. „Antyczne refleksy” udowodniły zaś, że antyczna patyna nadaje materii unikalną szlachetność i urzeka pastelowymi odcieniami. Jak twierdzi Eva Minge: Nikt na całym świecie nie potrafi tak subtelnie wydobywać z koloru światłocienia, słonecznych refleksów czy satynowych odcieni, jak Południe Europy. A ponieważ do Włoch jeździmy po kolor, słońce i wodę, w finałowej scenie niczym mityczna Afrodyta, spod wybiegu wyłoniła się modelka w… fontannie, w zjawiskowo pięknej kreacji, mieniącej się tysiącami kryształków, którym blasku dodały krople tryskającej wody.

Włochy to stolica kultury europejskiej – sztuki, muzyki, mody i afirmacji życia. Dlatego już od początku wieczoru w nastrój zabawy wątkami filmowymi wprowadzali mimowie w kostiumach weneckiej maskarady oraz aktorzy, którzy wcielili się w role cesarza Nerona i Ojca Chrzestnego, a urodziwe Rzymianki obdarowywały gości winogronami i uśmiechami. Mocnym i emocjonującym punktem programu były etiudy akrobatyczne w wykonaniu Teatru Tańca Ocelot, nawiązujące do kategorii plebiscytu „Człowiek o kolorowym wnętrzu”, którego rozstrzygnięcie rozegrało się również podczas pokazu.

Słoneczne refleksy, srebrzysta poświata i antyczna patyna – to znaki szczególne kolekcji Włoskie Impresje Dekoral. Mam nadzieję, że zamykając w opakowaniach Dekoralu włoskie smaki, zapachy, muzykę i kolor, pomogę Państwu tworzyć własny włoski azyl.– powiedziała Eva Minge. Miejmy nadzieję, że tak się stanie, bo tegoroczny pokaz „Dekoral Fashion Show” stanowiący mariaż mody, piękna, światła, wody i dźwięku spotkał się z owacją na stojąco.

A to już wiesz?  Tajemnica herbacianej filiżanki

Eva Minge

Ewa Minge  to jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce i za granicą projektantek ostatnich lat. Nazywana polską Donatellą Versace. Wzbudza skrajne emocje zarówno w kraju, jak i na świecie. Pracuje na skraju puszczy, ale podbija Los Angeles, Rzym i Paryż.  Jej marka jest oryginalna i wyrazista. Moda to jej pasja. Jej kreacje to arcydzieła jedyne w swoim rodzaju, a marka nie da się pomylić z żadną inną. Tworzone przez nią kolekcje łączą w sobie oryginalne krawiectwo i wysoką jakość, często też zaskakują i szokują odwagą formy. Eva Minge tworzy z pasją i wyobraźnią, nie naśladuje trendów, lecz je kreuje. Włoska organizacja Alta Moda Alta Roma, która pięciokrotnie gościła projektantkę ze swoimi kolekcjami, nadała jej tytuł Next Couture.

 

PPG jest globalnym dostawcą farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Siedziba firmy mieści się w Pittsburgu. Firma PPG zarządza 150 zakładami przemysłowymi w ponad 60 – ciu krajach. Wartość sprzedaży firmy PPG ukształtowała się w 2007 r. na poziomie 11, 2 miliarda dolarów.

Firma SigmaKalon, w skład której wchodzi SigmaKalon Deco Polska, właściciel marki Dekoral, którą PPG przejęła 02.01.2008 r. odnotowała na koniec 2007 r. sprzedaż na poziomie 2, 9 miliardów dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.ppg.com

 

 

Źródło Dekoral. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy