Wiercimy

Plastry na zdrowie

Plastry na zdrowie
Coraz częściej przy silnych lub przewlekłych dolegliwościach bólowych zamiast tradycyjnych środków przeciwbólowych sięgamy po plastry lecznicze. Są równie skuteczne jak tabletki, łatwe w użyciu, a co najistotniejsze – bezpieczne dla żołądka. Lecznicze plastry rozgrzewające Kapsiplast to kompleksowa oferta w zakresie terapii ciepłem, polecana szczególnie osobom cierpiącym na bóle mięśni oraz dolegliwości pochodzenia reumatycznego.Zasada działania plastrów przeciwbólowych jest bardzo prosta i jednocześnie niezawodna. Plaster działa miejscowo drażniąco rozgrzewająco wywołując przekrwienie skóry. Substancja czynna, zwalczająca ból, wchłania się stopniowo przez skórę i tak trafia do krwiobiegu.Plaster leczniczy Kapsiplast  podrażnia naczynia krwionośne, czyli niweluje ból od środka. Trafia dokładnie w ognisko bólu nie powodując skutków ubocznych. Łagodzi też procesy zapalne. W przeciwieństwie do leków przeciwbólowych, plastry pozwalają natomiast ominąć układ pokarmowy, zapewniając pacjentom wyższe bezpieczeństwo.- Kapsiplast działa nieprzerwanie aż do 48 godzin. Cielisty

Coraz częściej przy silnych lub przewlekłych dolegliwościach bólowych zamiast tradycyjnych środków przeciwbólowych sięgamy po plastry lecznicze. Są równie skuteczne jak tabletki, łatwe w użyciu, a co najistotniejsze – bezpieczne dla żołądka. Lecznicze plastry rozgrzewające Kapsiplast to kompleksowa oferta w zakresie terapii ciepłem, polecana szczególnie osobom cierpiącym na bóle mięśni oraz dolegliwości pochodzenia reumatycznego.

Zasada działania plastrów przeciwbólowych jest bardzo prosta i jednocześnie niezawodna. Plaster działa miejscowo drażniąco rozgrzewająco wywołując przekrwienie skóry. Substancja czynna, zwalczająca ból, wchłania się stopniowo przez skórę i tak trafia do krwiobiegu.

Plaster leczniczy Kapsiplast  podrażnia naczynia krwionośne, czyli niweluje ból od środka. Trafia dokładnie w ognisko bólu nie powodując skutków ubocznych. Łagodzi też procesy zapalne. W przeciwieństwie do leków przeciwbólowych, plastry pozwalają natomiast ominąć układ pokarmowy, zapewniając pacjentom wyższe bezpieczeństwo.

Kapsiplast działa nieprzerwanie aż do 48 godzin. Cielisty kolor sprawia, że plaster, nawet na odkrytej powierzchni ciała, jest prawie niezauważalny i wygląda estetycznie. Naklejany bezpośrednio na skórę trafia dokładnie w ognisko bólu i w odróżnieniu od maści czy żeli rozgrzewa nie brudząc ubrań – mówi Katarzyna Jarzębowska, dyrektor marketingu działu produktów aptecznych w 3M Poland.

Plastry Kapsiplast leczą nerwo- i mięśniobóle różnego pochodzenia, świetnie sprawdzają się u osób starszych, przy wszelkich schorzeniach reumatycznych oraz są niezastąpione np. w bólach kręgosłupa. 

Plastry dostępne są w aptekach.

Rekomendowana ceny detaliczne:

Kapsiplast:       2,50 zł

 

***

 O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. W 2011 roku firma obchodzi dwudziestolecie istnienia na polskim rynku.

Centrala 3M Poland mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakłady produkcji medycznej i przemysłowej we Wrocławiu, Skomielnej i Janinowie. Firma posiada w swojej ofercie ponad 10 000 produktów z takich sektorów jak: Ochrona zdrowia, Produkty biurowe i konsumenckie, Bezpieczeństwo, ochrona i zabezpieczenia, Reklama wizualna i materiały odblaskowe, Przemysł i transport, Energetyka i telekomunikacja.

A to już wiesz?  Płytki na taras i do ogrodu

Więcej informacji: www.3m.pl

 O 3M

3M będąc uznanym liderem w dziedzinach badania i rozwoju, produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Kluczową siłą 3M jest zastosowanie więcej niż 40 odmiennych platform technologicznych – często w połączeniu –  dzięki  którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej 25 mld USD, 3M zatrudnia 79 000 osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 60 krajach.

Więcej informacji: www.3m.com

***

 

Informacja o leku: Kapsiplast

Plaster leczniczy rozgrzewający, na bóle mięśni i stawów

  • Stosowany w leczeniu miejscowym nerwo- i mięśniobóli różnego pochodzenia np. okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa
  • Działa do 48 godzin

Substancje czynne: Capsici fructus extractum spissum, Belladonnae radicis extractum spissum.

Skład: Jeden plaster o powierzchni 142,1 cm2 (10 x 15 cm) zawiera 0.0399}0.0033 g wyciągu gęstego z owoców pieprzowca Capsicum Annuum L. (Capsici fructus extractum spissum), co odpowiada zawartości kapsaicynoidów 6.0-8.0 μg/cm2 plastra oraz 0.0245}0.0020 g wyciągu gęstego z korzenia pokrzyku Atropa belladonna L. (Belladonnae radicis extractum spissum), co odpowiada zawartości alkaloidów tropinowych w przeliczeniu na atropinę 2.2-3.0 μg/cm2 plastra. Wskazania: Stosowany w leczeniu miejscowym nerwo- i mięśniobóli rożnego pochodzenia np. okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa. Sposób i droga podania: Podanie na skórę. Plaster przykłada się na skórę w okolicy miejsca bolącego np. w okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa. Skórę miejsca bolącego należy dokładnie umyć i osuszyć. Odkleić warstwę ochronną z plastra i przylepić go do skóry. Plaster może pozostać na skórze maksymalnie do 2 dni. Przy zrywaniu należy plaster pociągnąć energicznie (wolne odrywanie jest bolesne). Ponownie na to samo miejsce przyłożyć plaster dopiero po 14 dniach przerwy. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Działania niepożądane: U niektórych osób może wystąpić nadwrażliwość na składniki preparatu w postaci swędzącej wysypki lub miejscowego zapalenia skóry. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy przerwać stosowanie plastra. U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza. Ostrzeżenia specjalne: W przypadku wystąpienia objawów nadwrażliwości na składniki preparatu w postaci swędzącej wysypki, długo utrzymującego się zaczerwienienia skóry, stosowanie Kapsiplastu należy przerwać. Nie pozostawiać plastra na skórze dłużej niż 2 dni. Unikać kontaktu z oczami, błoną śluzową i uszkodzoną skórą. Należy usunąć plaster na kilka godzin przed planowaną kąpielą lub prysznicem. Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem. Preparaty zawierające atropinę nie powinny być stosowane przy jaskrze z zamkniętym kątem, niedrożności przewodu pokarmowego, zwężeniu odźwiernika, chorobie refluksowej żołądka oraz zwężeniu szyi pęcherza moczowego.Podmiot odpowiedzialny: 3M Poland Sp. z o.o., Al. Katowicka 117, Kajetany, 05-830 Nadarzyn. Pozwolenie nr: R/2705.

A to już wiesz?  3-letnia lokata inwestycyjna ?Podbój Azji?

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Produkt dostępny wyłącznie dla Klientów farmaceutycznych.

Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy