Wiercimy

Samochodowa Mapa Polski – tworzona przez kierowców i dla kierowców!

Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl uruchomiła dwa nowe serwisy dedykowane kierowcom: zjedzwdrodze.pl i drogiwpolsce.plSerwis www.zjedzwdrodze.pl to system z ocenami barów i restauracji przy polskich drogach. Gdzie dobrze i bezpiecznie zjeść w trasie? Każdy kto dużo podróżuje wie, jak ważne to informacje… Każdy z internatów - kierowców może zamieszczać własne oceny. Wszyscy właściciele barów i restauracji przy drogach mają możliwość zapraszania do siebie kierowców. Serwis www.drogiwpolsce.pl to pierwsza w kraju interaktywna mapa samochodowa, tworzona przez kierowców i dla kierowców. W serwisie prezentowane są informacje dotyczące wszystkich skategoryzowanych dróg w kraju (autostrady, drogi ekspresowe, drogi krajowe i drogi wojewódzkie). Każdej z dróg dedykowana została osobna strona internetowa, na której

Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl uruchomiła dwa nowe serwisy dedykowane kierowcom: zjedzwdrodze.pl i drogiwpolsce.pl

Serwis www.zjedzwdrodze.pl to system z ocenami barów i restauracji przy polskich drogach. Gdzie dobrze i bezpiecznie zjeść w trasie? Każdy kto dużo podróżuje wie, jak ważne to informacje… Każdy z internatów – kierowców może zamieszczać własne oceny. Wszyscy właściciele barów i restauracji przy drogach mają możliwość zapraszania do siebie kierowców.

Serwis www.drogiwpolsce.pl to pierwsza w kraju interaktywna mapa samochodowa, tworzona przez kierowców i dla kierowców. W serwisie prezentowane są informacje dotyczące wszystkich skategoryzowanych dróg w kraju (autostrady, drogi ekspresowe, drogi krajowe i drogi wojewódzkie). Każdej z dróg dedykowana została osobna strona internetowa, na której prezentowane są najważniejsze informacje związane z drogą: ostatnie doniesienia prasowe, relacje Korespondentów Drogowych (z uruchomionego wcześniej serwisu www.korespondentdrogowy.pl), ostrzeżenia o bieżących utrudnieniach, lokalizacje fotoradarów, miejsca kontroli policyjnej czy Inspekcji Transportu Drogowego, informacje o miejscach niebezpiecznych, oceny barów i restauracji przy drodze.

  • Serwis tworzą sami internauci – kierowcy. Każdy może zamieścić ostrzeżenie o utrudnieniach czy miejscach niebezpiecznych. Każdy może podać lokalizacje fotoradarów czy miejsc kontroli. Każdy może oceniać bary i restauracje przy drogach. Każdy wreszcie  może zostać Korespondentem Drogowym i publikować własne relacje z polskich dróg – mówi Michał Kluba, Prezes Zarządu  Internet Service SA, operatora mojeauto.pl – Do tych informacji dodajemy coś od siebie – publikacje o drogach z mojeauto.pl oraz informacje o utrudnieniach bezpośrednio z GDDKiA. A wkrótce również galerie zdjęć, sekcję kamer internetowych z przekazem bieżącej sytuacji na wybranych drogach oraz forum kierowców dedykowane każdej z dróg.

Wszystkie informacje dla danej drogi prezentowane są także na interaktywnej mapie – trasie przebiegu drogi. Przebieg każdej drogi został ponadto szczegółowo opisany – w tabeli prezentowane są najważniejsze miejscowości, przez które dana droga prowadzi, oraz połączenia komunikacyjne z innymi drogami.

  • Nie wszyscy kierowcy mają dostęp do CB radio. Dostępne w sieci systemy planowania tras przejazdu są dalekie od ideałów, nie biorą też pod uwagę bieżącej sytuacji na drogach – mówi Michał Kluba – Właśnie informacje od kierowców umożliwią nam skonstruowanie interaktywnej i stale aktualizowanej mapy samochodowej, doskonałego narzędzia do planowania bezpiecznej podróży. Kto zna bowiem lepiej nasze drogi niż sami kierowcy?
A to już wiesz?  Startupy na dywaniku, czyli e-biznes widziany oczami ekspertów

Wszystkie serwisy drogowe portalu mojeauto.pl są dostępne pod zbiorczym adresem www.serwisydrogowe.mojeauto.pl.

Źródło InterNet Service S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy