Wiercimy

Unikalny projekt Krakowa i BRE Banku

Unikalny projekt Krakowa i BRE Banku
Jeździsz, płacisz, kupujesz przez Internet – Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie wspólnie z BRE Bankiem wdraża kartę miejską, która łączy wiele funkcji. Karta miejska stanie się elektronicznym portfelem, który można zasilić pieniędzmi i używać jak karty płatniczej. Mieszkańcy Krakowa otrzymają kartę bezpłatnie, przy zakupie biletu okresowego. - To dla nas ważny projekt, który potwierdza duże możliwości systemu Krakowskiej Karty Miejskiej. Obecnie kartę z zapisanym na niej biletem okresowym można wykorzystywać do poruszania się komunikacją miejską.  Teraz przy użyciu jednej karty będzie można podróżować tramwajem oraz płacić np. za zakupy – mówi Zbigniew Palenica, wiceprezes MPK SA w Krakowie. – A to nie wszystko. System KKM można wykorzystać także do zapłaty za parkowanie w centrum miasta lub posługiwać się nią w miejskich instytucjach kultury – dodaje Zbigniew Palenica.- Umowa z MPK Kraków jest dla nas bardzo ważna. Cieszymy się, że dzięki temu rozwiązaniu życie krakowian stanie się prostsze. W przyszłości będziemy z pewnością oferować im nowe, jeszcze bardziej

Jeździsz, płacisz, kupujesz przez Internet – Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie wspólnie z BRE Bankiem wdraża kartę miejską, która łączy wiele funkcji. Karta miejska stanie się elektronicznym portfelem, który można zasilić pieniędzmi i używać jak karty płatniczej. Mieszkańcy Krakowa otrzymają kartę bezpłatnie, przy zakupie biletu okresowego.

<

p>- To dla nas ważny projekt, który potwierdza duże możliwości systemu Krakowskiej Karty Miejskiej. Obecnie kartę z zapisanym na niej biletem okresowym można wykorzystywać do poruszania się komunikacją miejską.  Teraz przy użyciu jednej karty będzie można podróżować tramwajem oraz płacić np. za zakupy – mówi Zbigniew Palenica, wiceprezes MPK SA w Krakowie. – A to nie wszystko. System KKM można wykorzystać także do zapłaty za parkowanie w centrum miasta lub posługiwać się nią w miejskich instytucjach kultury – dodaje Zbigniew Palenica.

  • Umowa z MPK Kraków jest dla nas bardzo ważna. Cieszymy się, że dzięki temu rozwiązaniu życie krakowian stanie się prostsze. W przyszłości będziemy z pewnością oferować im nowe, jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązania – mówi Dariusz Kacprzyk, dyrektor departamentu współpracy z korporacjami BRE Banku.

Karta jest imienna. Aby ją wyrobić w punkcie sprzedaży biletów niezbędne będzie okazanie dokumentu tożsamości oraz ewentualnie dokumentu uprawniającego do zniżki.

Karta płatnicza zawarta w Krakowskiej Karcie Miejskiej została wydana jako instrument pieniądza elektronicznego – VISA eMoney. Umożliwia dokonywanie transakcji bezgotówkowych we wszystkich punktach oznaczonych logo VISA, można nią także płacić na odległość, czyli np. przez Internet i telefon. Zasilenie karty jest bardzo proste, wystarczy dokonać przelewu lub przekazu pocztowego na numer rachunku, który jest przypisany do karty. Numer rachunku dodatkowo nadrukowany jest na rewersie karty. W każdej chwili można także sprawdzić na stronie internetowej, ile pieniędzy pozostało na karcie. Co ważne karta dostępna jest dla każdego, nie jest wymagane ukończenie 18 roku życia. – To bardzo praktyczne rozwiązanie, bowiem pozwala rodzicom nie tylko kupić dziecku zwykły bilet miesięczny, ale także zasilić kartę kieszonkowym na drobne wydatki, stając się tym samym elektroniczną portmonetką – wyjaśnia Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej BRE Banku.

A to już wiesz?  Krok w stronę nowoczesności, czyli osprzęt elektryczny w nowoczesnych wnętrzach

Krakowska Kart Miejska to kolejne innowacyjne rozwiązanie wdrażane przez bankowość korporacyjną BRE Banku. Wcześniej bank wdrożył między innymi Karty Kibica w Kielcach oraz Szczecinie, wydawał też karty w ramach Open’er Festiwal. Karty przedpłacone stają się też coraz popularniejszym narzędziem wśród firm. W październiku BRE Bank wydał stu-tysięczną kartę pre-paid. Z takiej usługi skorzystało już ponad 400 przedsiębiorstw. – Krakowska Karta Miejska to jeden z największych i najbardziej prestiżowych projektów jaki mamy okazję realizować. Liczymy, że będzie ona cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców aglomeracji – mówi Dariusz Nalepa, z BRE Banku. – Co ważne, dzięki zastosowanym przez nas rozwiązaniom, możliwości wykorzystania karty są dużo większe i w przyszłości mogą być rozwijane zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Krakowa i władz miasta – dodaje.


BRE Bank to trzeci największy bank w Polsce pod względem aktywów. Kieruje ofertę do największych firm polskich i międzynarodowych, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw sektora MSP i jednostek sektora publicznego. Obsługuje ponad 14 tys. klientów korporacyjnych. Grupa BRE to także wyspecjalizowane spółki świadczące usługi komplementarne, m.in: Polfactor, BRE Leasing, BRE Ubezpieczenia, BRE Corporate Finance i Dom Inwestycyjny BRE Banku. BRE Bank uhonorowano w tym roku w konkursie Best Emerging Market Banks in CEE organizowanym przez prestiżowy międzynarodowy magazyn Global Finance i uznano najlepszym bankiem w Polsce. BRE został także uznany najlepszym bankiem w Polsce przez Euromoney Magazine w dorocznym konkursie Euromoney Awards for Excellence

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy