Budownictwo Den Braven silikon

Szczelność w każdych warunkach, czyli jaki silikon wybrać do łazienki?

Szczelność w każdych warunkach, czyli jaki silikon wybrać do łazienki?
Wysoka temperatura i podwyższona wilgotność sprawiają, że czasem w łazienkach, zwłaszcza tych słabo wentylowanych, mogą pojawić się nieestetyczne, ciemne naloty. Szkodliwe dla zdrowia, a także trwałości wyposażenia wnętrz, pleśnie i grzyby najczęściej dotyczą miejsc wokół urządzeń sanitarnych. Zabezpieczenie newralgicznych obszarów silikonową masą uszczelniającą pozwoli zminimalizować ryzyko rozwoju mikroorganizmów. Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista Produktu firmy Den Braven, wyjaśnia jaki silikon wybrać, by uszczelnienie w łazienkach było trwałe i

Data publikacji: 2016-08-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Szczelność w każdych warunkach, czyli jaki silikon wybrać do łazienki?
Kategoria: silikon, den braven

Szczelność w każdych warunkach, czyli jaki silikon wybrać do łazienki? , silikon, den braven - Wysoka temperatura i podwyższona wilgotność sprawiają, że czasem w łazienkach, zwłaszcza tych słabo wentylowanych, mogą pojawić się nieestetyczne, ciemne naloty. Szkodliwe dla zdrowia, a także trwałości wyposażenia wnętrz, pleśnie i grzyby najczęściej dotyczą miejsc wokół urządzeń sanitarnych. Zabezpieczenie newralgicznych obszarów silikonową masą uszczelniającą pozwoli zminimalizować ryzyko rozwoju mikroorganizmów. Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista Produktu firmy Den Braven, wyjaśnia jaki silikon wybrać, by uszczelnienie w łazienkach było trwałe i skuteczne. Wysoka temperatura i podwyższona wilgotność sprawiają, że czasem w łazienkach, zwłaszcza tych słabo wentylowanych, mogą pojawić się nieestetyczne, ciemne naloty. Szkodliwe dla zdrowia, a także trwałości wyposażenia wnętrz, pleśnie i grzyby najczęściej dotyczą miejsc wokół urządzeń sanitarnych. Zabezpieczenie newralgicznych obszarów silikonową masą uszczelniającą pozwoli zminimalizować ryzyko rozwoju mikroorganizmów. Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista Produktu firmy Den Braven, wyjaśnia jaki silikon wybrać, by uszczelnienie w łazienkach było trwałe i skuteczne.

Łazienka to pomieszczenie służące w głównej mierze do codziennej higieny, dlatego też powinno być to miejsce szczególnie czyste. Panujące tam warunki nie ułatwiają jednak tego zadania. Stały kontakt z wodą i parą wodną w połączeniu z podwyższoną temperaturą stanowi doskonałe środowisko dla rozwoju różnego rodzaju pleśni i grzybów. Zwłaszcza, że szczelin i zakamarków, w których rozwijać się mogą mikroorganizmy, nie brakuje.

Silikon w walce z pleśnią i grzybami

Wszystkie szczeliny na styku urządzeń sanitarnych i podłogi czy ściany powinny być zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Dotyczy to również umywalek nablatowych i wpuszczanych w blat, w przypadku których przed kontaktem z wodą chronić należy drewniane lub wykonane z MDF meble. Ciągłe podciekanie wody pod tego typu zabudowę mogłoby doprowadzić do jej pęcznienia, a w rezultacie zniszczenia. Do tego typu prac najlepiej wykorzystać popularne silikony. Przy ich pomocy precyzyjnie wypełnimy wszelkie szczeliny. Jest tylko jedno „ale” – nie każdy rodzaj silikonu sprawdzi się tak samo. Jeśli zależy nam na trwałym uszczelnieniu, które odporne będzie na wilgoć, należy stosować silikony sanitarne. To specjalistyczne kity uszczelniające, które dedykowane są do pomieszczeń sanitarnych i posiadają dodatkowe właściwości takie jak, środek grzybobójczy, wysoką tolerancję temperaturową oraz odporność na kontakt z chlorem czy detergentami – wyjaśnia Tomasz Mazurkiewicz, ekspert firmy Den Braven. Zazwyczaj silikony sanitarne oparte są na octanowym systemie utwardzania. Dzięki temu wykazują bardzo dobre właściwości uszczelniające i wysoką przyczepność do różnych, przede wszystkim gładkich i równych powierzchni. Należy jednak pamiętać, że do czasu utwardzenia, są to preparaty o kwaśnym odczynie – dobrze współpracują z ceramiką, ale unikamy ich w przypadku akrylowych wanien czy metalowych przedmiotów, gdyż mogą spowodować uszkodzenie delikatnej powierzchni lub korozję – tłumaczy ekspert firmy Den Braven.

A to już wiesz?  Kolekcja TURDA w zgodzie z naturalnymi trendami 2021

S jak silikon sanitarny

Den Braven, jako lider w produkcji uszczelniaczy, w swojej bogatej ofercie również posiada wysoce specjalistyczne preparaty stworzone z myślą o wykonywaniu uszczelnień w łazienkach, toaletach czy kuchniach. Silikon Sanitarny oraz Silikon Sanitarny Extra to jednoskładnikowe kity uszczelniające na bazie polisiloksanów z ocatnowym system utwardzania. Ich wyróżnikiem na tle innych silikonów jest zawartość nowoczesnego, niezwykle trwałego, skoncentrowanego środka grzybobójczego. Dzięki temu fuga wykonana przy ich pomocy nie tylko skutecznie zabezpiecza przed zaciekaniem wody, ale dodatkowo chroni przez rozwojem bakterii i grzybów na jej powierzchni. Produkty te są również wyjątkowo odporne na działanie środków czyszczących, takich jak mydło i detergenty, dzięki czemu fuga przez długi czas zachowuje swoje właściwości. To samo dotyczy również wysokich temperatur. W przypadku Silikonu Sanitarnego Extra jego tolerancja temperaturowa waha się w graniach -50 do +180°C, co pozwala na jego stosowanie nawet w saunach. W połączeniu z bardzo dobrą przyczepnością do podłoży gładkich – szkła, ceramiki, porcelany, powierzchni szkliwionych, glazurowanych czy emaliowanych pozwoli to stworzyć skuteczne uszczelnienie wszelkich pomieszczeń sanitarnych.

Łazienki, toalety, pralnie, prysznice czy sauny, to miejsca, które wymagają indywidualnego podejścia do wykończenia ich wnętrza. Aby były w pełni higieniczne, należy dobrze zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem wilgoci. Silikony sanitarne pomogą stworzyć skuteczną ochronę i będą stały na straży czystości naszej łazienki.

www.denbraven.pl

Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania, będąca oddziałem Grupy Den Braven, od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem nowoczesnych technik uszczelniania w Polsce i w Europie Wschodniej. Holding Den Braven jest uznanym światowym liderem technologii uszczelnień. Dzięki nowoczesnym fabrykom, zaawansowanym produktom i aktywności doświadczonego personelu w kilkudziesięciu oddziałach handlowych, marka Den Braven jest dziś rozpoznawalna na całym świecie, ciesząc się sympatią i zaufaniem profesjonalistów.Różnorodność i wysoka jakość produktów Den Braven gwarantuje ich szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym.W ofercie Den Braven East znajduje się szeroki wybór mas uszczelniających, w tym popularnych silikonów, akryli, pianpoliuretanowych, klejów montażowych, HD-polimerów, akcesoriów do ich użycia oraz innych wyrobów chemii budowlanej, przemysłowej i samochodowej.

A to już wiesz?  Niezawodne uszczelnienia w łazience – skuteczne produkty firmy Den Braven

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Szczelność w każdych warunkach, czyli jaki silikon wybrać do łazienki? , silikon, den braven - Wysoka temperatura i podwyższona wilgotność sprawiają, że czasem w łazienkach, zwłaszcza tych słabo wentylowanych, mogą pojawić się nieestetyczne, ciemne naloty. Szkodliwe dla zdrowia, a także trwałości wyposażenia wnętrz, pleśnie i grzyby najczęściej dotyczą miejsc wokół urządzeń sanitarnych. Zabezpieczenie newralgicznych obszarów silikonową masą uszczelniającą pozwoli zminimalizować ryzyko rozwoju mikroorganizmów. Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista Produktu firmy Den Braven, wyjaśnia jaki silikon wybrać, by uszczelnienie w łazienkach było trwałe i skuteczne.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy