Technologia Wiadomości branżowe Wiercimy

W Warszawie odbędzie się największe szkolenie z zakresu odzyskiwania danych

Już ponad 150 firm zgłosiło chęć udziału w największym w Polsce szkoleniu dotyczącym minimalizowania skutków utraty danych.  Organizatorem spotkania, które odbędzie się 6 grudnia w Warszawie, jest Ontrack – wiodąca firma odzyskiwania danych i computer forensics na świecie.   Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele największych krajowych i zagranicznych firm działających w Polsce. Problem utraty danych dotyczy wszystkich przedsiębiorstw, nawet tych posiadających najlepsze zabezpieczenia. Straty z tego tytułu w sektorze biznesowym sięgają milionów dolarów rocznie. Jak wynika z analiz ekspertów odzyskiwania danych dwie główne przyczyny utraty danych to awaria sprzętu oraz błąd człowieka.   - Mitem jest, że firmy posiadające zaawansowane zabezpieczenia nie tracą danych. Ontrack, jako pionier i wiodący dostawca usług odzyskiwania danych w Polsce, przejął na siebie edukację rynku w zakresie niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą utrata danych. Mamy nadzieję, że to spotkanie pozwoli zminimalizować straty powstające wskutek braku dostępu do danych. Z naszego doświadczenia wynika, że prędzej czy później problem dotyka

Już ponad 150 firm zgłosiło chęć udziału w największym w Polsce szkoleniu dotyczącym minimalizowania skutków utraty danych.  Organizatorem spotkania, które odbędzie się 6 grudnia w Warszawie, jest Ontrack ? wiodąca firma odzyskiwania danych i computer forensics na świecie.  

Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele największych krajowych i zagranicznych firm działających w Polsce. Problem utraty danych dotyczy wszystkich przedsiębiorstw, nawet tych posiadających najlepsze zabezpieczenia. Straty z tego tytułu w sektorze biznesowym sięgają milionów dolarów rocznie. Jak wynika z analiz ekspertów odzyskiwania danych dwie główne przyczyny utraty danych to awaria sprzętu oraz błąd człowieka.   

– Mitem jest, że firmy posiadające zaawansowane zabezpieczenia nie tracą danych. Ontrack, jako pionier i wiodący dostawca usług odzyskiwania danych w Polsce, przejął na siebie edukację rynku w zakresie niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą utrata danych. Mamy nadzieję, że to spotkanie pozwoli zminimalizować straty powstające wskutek braku dostępu do danych. Z naszego doświadczenia wynika, że prędzej czy później problem dotyka każdej organizacji wykorzystującej dane w formie elektronicznej  ? mówi Paweł Odor, główny specjalista Ontrack Odzyskiwanie Danych, organizatora szkolenia.   

Klientami Ontrack była już większość ze stu największych korporacji znajdujących się na prestiżowej liście magazynu Fortune.   

Podczas szkolenia 6 grudnia br. specjaliści Ontrack przekażą przedsiębiorcom wiedzę jak unikać utraty danych oraz jak minimalizować straty finansowe, kiedy już do niej dojdzie. Przybliżą także tematykę dostępu do sytemu wymiany poczty elektronicznej (MS Exchange) w sytuacjach awaryjnych oraz zaprezentują metody rozwiązywania problemów z brakiem dostępu do poczty korporacyjnej pozwalające na obniżenie kosztów, a nawet całkowite wyeliminowanie poważnych biznesowych konsekwencji tego typu zdarzeń.  

Już teraz zaplanowano drugą część szkoleń, która odbędzie się w styczniu przyszłego roku. Wtedy przedstawiciele polskich firm i zachodnich koncernów zapoznają się z tematyką kasowania danych i computer forensics ? usługą dostarczania elektronicznych środków dowodowych coraz częściej wykorzystywaną w biznesie.   

A to już wiesz?  Bankier.pl nawiązuje współpracę z Agorą

Większość miejsc na szkolenia, zarówno w grudniu br. jak i w styczniu 2007 roku, została już zarezerwowana. Dodatkowe informacje o spotkaniach znajdują się pod adresem WWW.ontrack.pl/szkoleniewarszawa  ###

Informacje o firmie Ontrack Odzyskiwanie Danych, polskim oddziale firmy Kroll Ontrack:Ontrack Odzyskiwanie Danych (www.ontrack.pl ) jest polskim oddziałem Kroll Ontrack ? światowego lidera w dziedzinie odzyskiwania danych oraz dostarczania elektronicznych środków dowodowych (ang. computer forensics). Ontrack Odzyskiwanie Danych jest wiodącym dostawcą  usług data recovery, Electronic Investigations ? dostarczania elektronicznych środków dowodowych (ang. computer forensics) oraz kasowania danych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Polski oddział Kroll Ontrack odzyskuje utracone dane bez względu na rodzaj uszkodzenia nośnika, z każdego rodzaju systemu, z wszystkich nośników i wszystkich rodzajów plików. Ontrack Odzyskiwanie Danych dysponuje największym i najbardziej zaawansowanym technologicznie laboratorium w Europie Środkowej i Wschodniej. W strukturach Ontrack Odzyskiwanie Danych działa również, jedyne poza Stanami Zjednoczonymi, centrum rozwoju oprogramowania Ontrack. 

Źródło Kroll Ontrack. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy