Technologia Wiadomości branżowe Wiercimy

10 sposobów na szczupłą sylwetkę i idealne samopoczucie

Nadchodzi czas najbardziej intensywnych przygotowań do okresu wiosenno – letniego. Już za kilka miesięcy sięgniemy do naszych szaf po spódnice, krótkie spodnie oraz koszulki. Niektórzy rozpoczęli intensywne treningi tuż po Sylwestrze, chcąc w tym roku odmienić swoje życie, inni dopiero teraz biorą się za poprawę swojej kondycji fizycznej.  Ekspert TEEKANNE ds. odżywiania, austriacki doktor medycyny Christian Matthai, stworzył listę porad dla osób, które starają się zrzucić zbędne kilogramy i pobudzić swój zapał i energię do życia! Przedstawiamy wszystkie po kolei. Usuń z domu całą tłusta żywność. Znajdująca się na półce czekolada lub opakowanie chipsów skusi nawet najbardziej zmotywowanych. Zawsze nastąpi idealny moment na zjedzenie naszych ulubionych produktów (dla wielu już oglądanie filmów bez przekąsek jest nie do pomyślenia). Lepiej będzie, gdy w lodówce znajdą się świeże owoce lub warzywa, bogate w witaminy i

Nadchodzi czas najbardziej intensywnych przygotowań do okresu wiosenno ? letniego. Już za kilka miesięcy sięgniemy do naszych szaf po spódnice, krótkie spodnie oraz koszulki. Niektórzy rozpoczęli intensywne treningi tuż po Sylwestrze, chcąc w tym roku odmienić swoje życie, inni dopiero teraz biorą się za poprawę swojej kondycji fizycznej.  Ekspert TEEKANNE ds. odżywiania, austriacki doktor medycyny Christian Matthai, stworzył listę porad dla osób, które starają się zrzucić zbędne kilogramy i pobudzić swój zapał i energię do życia! Przedstawiamy wszystkie po kolei. 

  1. Usuń z domu całą tłusta żywność. Znajdująca się na półce czekolada lub opakowanie chipsów skusi nawet najbardziej zmotywowanych. Zawsze nastąpi idealny moment na zjedzenie naszych ulubionych produktów (dla wielu już oglądanie filmów bez przekąsek jest nie do pomyślenia). Lepiej będzie, gdy w lodówce znajdą się świeże owoce lub warzywa, bogate w witaminy i mikroelementy, które pomogą w redukowaniu tkanki tłuszczowej.
  2. Nigdy nie idź na zakupy z pustym żołądkiem. W przeciwnej sytuacji istnieje wysokie ryzyko, że kupimy wiele produktów, które nie mogą znaleźć się w zdrowym jadłospisie.
  3. Umieść butelkę z wodą w każdym kącie swojego mieszkania lub miejsca pracy. Dorosłej osobie zaleca się wypijać około 3 litrów wody dziennie. Pomoże to także w hamowaniu głodu, przynajmniej na jakiś czas.
  4. Nie zawyżaj swojego podstawowego zapotrzebowania energetycznego. Średnio kobieta w wieku 19-50 lat powinna spożywać około 2200 kalorii. Ważnym jest jednak uwzględnienie indywidualnych potrzeb i wyliczenie swojej optymalnej ilości niezbędnej ?energii?.
  5. Unikaj przekąsek między posiłkami. Najczęściej nie zaliczamy ich do głownych dań, a więc ilość spożywanych kalorii się zwiększa.
  6. Wykreśl ze swojej listy wszystkie napoje, które zawierają cukier. Ulubione gazowane napoje warto zastąpić naturalnymi sokami lub herbatami. Dobrym rozwiązaniem będą herbatki firmy TEEKANNE z serii ?Harmony for Body&Soul?, wśród składników których znajduje się pokrzywa, mięta oraz owoce dzikiej róży.
  7. Jedz śniadanie. Pomoże to rzadziej sięgać po przekąski oraz doda niezbędnej energii na dobry początek dnia.
  8. Jedz świadomie i powoli przeżuwaj. Wtedy będzie łatwiej zauważyć, kiedy jesteś już syta.
  9. Nie spożywaj węglowodanów po godzinie 17:00.
  10. Zaprzyjaźnij się z warzywami. Brokuły, awokado, papryka muszą stać nieodłączną częścią Twoich dań.
A to już wiesz?  Chmura obliczeniowa – cały czas na sporej stopie wzrostu

Nie możemy również zapominać o regularnych treningach, które nie tylko wzmocnią efekty diety, ale też dadzą poczucie zadowolenia i harmonii po ciężkim dniu.  Zbilansowana dieta, regularne ćwiczenia i równowaga między pracą a życiem prywatnym są podstawą długiego i zdrowego życia!

 

 

 

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło TEEKANNE Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy