Budownictwo SRG Global

SRG Global świętuje 10-lecie zakładu w Bolesławcu i otwarcie nowoczesnej hali magazynowo – produkcyjnej

SRG Global świętuje 10-lecie zakładu w Bolesławcu i otwarcie nowoczesnej hali magazynowo – produkcyjnej
26 lipca zakład SRG Global w Bolesławcu obchodził 10-lecie funkcjonowania. Wydarzeniu, które swoją obecnością uświetnił prezydent miasta Bolesławiec oraz przedstawiciele lokalnych struktur, towarzyszyło uroczyste otwarcie nowej hali. Była to jednocześnie okazja do podsumowania dotychczasowej działalności zakładu i podziękowania

Data publikacji: 2019-07-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: SRG Global świętuje 10-lecie zakładu w Bolesławcu i otwarcie nowoczesnej hali magazynowo – produkcyjnej
Kategoria: SRG Global

SRG Global świętuje 10-lecie zakładu w Bolesławcu i otwarcie nowoczesnej hali magazynowo – produkcyjnej , SRG Global - 26 lipca zakład SRG Global w Bolesławcu obchodził 10-lecie funkcjonowania. Wydarzeniu, które swoją obecnością uświetnił prezydent miasta Bolesławiec oraz przedstawiciele lokalnych struktur, towarzyszyło uroczyste otwarcie nowej hali. Była to jednocześnie okazja do podsumowania dotychczasowej działalności zakładu i podziękowania pracownikom. 26 lipca zakład SRG Global w Bolesławcu obchodził 10-lecie funkcjonowania. Wydarzeniu, które swoją obecnością uświetnił prezydent miasta Bolesławiec oraz przedstawiciele lokalnych struktur, towarzyszyło uroczyste otwarcie nowej hali. Była to jednocześnie okazja do podsumowania dotychczasowej działalności zakładu i podziękowania pracownikom.

Obchody 10-lecia istnienia zakładu SRG Global w Bolesławcu połączone były z otwarciem nowoczesnej hali magazynowo-produkcyjnej. W uroczystym przecięciu wstęgi wziął udział Piotr Roman, prezydent miasta Bolesławiec oraz przedstawiciele firmy – Merritt Gaunt, president for SRG Global, Jose Miguel Ivorra, managing director for SRG Global in Europe, Jarosław Kawecki, dyrektor zakładu SRG Global.

„Rozbudowa fabryki SRG Global w Bolesławcu to kolejny krok na drodze do dalszego umocnienia pozycji firmy w branży i regionie”, podkreślał prezes Merritt Gaunt. „Bardzo cieszy nas fakt, że możemy jednocześnie świętować uruchomienie nowych inwestycji i 10-tą rocznicę istnienia zakładu w Bolesławcu. To dowód na to, że mamy silną bazę klientów i świetny zespół, który jest gotowy do dalszego rozwoju oraz podnoszenia rangi firmy w kolejnych latach”, dodał Gaunt.

„Gratuluję otwarcia nowej hali, systematycznego rozwoju zakładu, zaangażowania całego zespołu SRG Global Bolesławiec w realizację odważnych projektów. W imieniu własnym oraz samorządu miejskiego życzę Państwu dalszych sukcesów oraz realizacji zaplanowanych celów”, powiedział Piotr Roman, prezydent miasta Bolesławiec.

Merritt Gaunt oraz pozostali przedstawiciele kadry zarządzającej złożyli specjalne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w budowie i rozwoju zakładu w Bolesławcu oraz pracownikom z najdłuższym stażem.

SRG Global jest jedną ze spółek grupy Guardian, znajdującą się w gronie światowych liderów produkcji wysokiej jakości komponentów dla branży samochodów osobowych i dostawczych. W ciągu 10-ciu lat zakład SRG Global w Bolesławcu podwoił powierzchnię zabudowy do 23 000 metrów kwadratowych, dzięki czemu jest w stanie wspierać zapotrzebowanie producentów aut z regionu Europy Wschodniej
i Zachodniej.

A to już wiesz?  Gres porcelanowy EVO_2/E™ – wyjątkowe płyty dostępne tylko w ofercie Libet

Istniejąca w Bolesławcu linia lakiernicza może dostarczyć ponad 6 milionów części rocznie. Dodatkowa powierzchnia magazynowa generuje przestrzeń dla ponad 740 000 części miesięcznie, wpływając pozytywnie na cel firmy, jakim jest zapewnienie terminowości dostaw wszystkim klientom. Nowo otwarta hala magazynowo-produkcyjna, o powierzchni 8 000 m2, umożliwiła nie tylko likwidację magazynów zewnętrznych, ale również stworzyła warunki dla przyszłego rozwoju. W ciągu 10-ciu lat istnienia Bolesławiecki zakład SRG Global stał się także ważnym podmiotem na lokalnym rynku pracy, znacznie zwiększając poziom zatrudnienia (obecnie firma zatrudnia około 350 pracowników).

„Cieszy nas, że jesteśmy pracodawcą oferującym stabilne zatrudnienie. Dajemy naszym pracownikom możliwość rozwoju zawodowego, zapewniając przy tym szeroki pakiet świadczeń socjalnych. Przykładamy też dużą wagę do kwestii związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy”, powiedział Jarosław Kawecki, dyrektor zakładu SRG Global w Bolesławcu.

SRG Global, jedna ze spółek grupy Guardian, znajduje się w gronie światowych liderów produkcji wysokiej jakości komponentów dla branży samochodów osobowych i dostawczych. Produkcja odbywa się w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej i Środkowej oraz w Azji. Główna siedziba SRG Global znajduje się w Troy, w amerykańskim stanie Michigan. Dzięki zaawansowanemu Centrum Rozwoju w Taylor w stanie Michigan, a także dzięki zaawansowanemu, globalnemu procesowi rozwoju, firma SRG Global usprawnia produkcję oraz przyspiesza rozwój oraz wprowadzanie na rynek nowej generacji technologii oraz podsystemów. SRG Global opracowuje rozwiązania dla osiągnięcia większej wytrzymałości powierzchniowej, integralności strukturalnej, zwiększonej funkcjonalności, lepszej wydajności pojazdów oraz uzyskania jak najlepszych możliwości projektowych. Efektem naszych starań jest nie tylko stworzenie innowacyjnych produktów mających zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodów, ale także rozwinięcie technologii, które gwarantują jakość naszym obecnym i potencjalnym klientom, pozwalają nam pozytywnie wpływać na środowisko naturalne oraz społeczność, w której żyjemy. Beyond the finish™.

A to już wiesz?  Parametry szkła a estetyka

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
SRG Global świętuje 10-lecie zakładu w Bolesławcu i otwarcie nowoczesnej hali magazynowo – produkcyjnej , SRG Global - 26 lipca zakład SRG Global w Bolesławcu obchodził 10-lecie funkcjonowania. Wydarzeniu, które swoją obecnością uświetnił prezydent miasta Bolesławiec oraz przedstawiciele lokalnych struktur, towarzyszyło uroczyste otwarcie nowej hali. Była to jednocześnie okazja do podsumowania dotychczasowej działalności zakładu i podziękowania pracownikom.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy